Jak chránit kapalinu do ostřikovačů před zamrznutím? 5 nejlepších způsobů!

Otázka zní: jak zajistit, aby kapalina do ostřikovačů nezamrzla? Použití kapaliny do ostřikovačů odolné proti mrazu je nejlepší, abyste se vyhnuli zamrznutí kapaliny do ostřikovačů. Existuje několik strategií, které mohou pomoci zabránit zamrznutí standardní kapaliny do ostřikovačů čelního skla:

Vytvořte pro své auto teplé parkovací místo, nastavte ohřívač kapaliny do ostřikovačů čelního skla a použijte ohřívač bloku motoru. K výrobě kapaliny do ostřikovačů používejte každodenní předměty pro domácnost. Kdykoli na něj stříknete kapalinu do stěračů, vyčistí vaše čelní sklo, abyste dobře viděli.

Zvažte, co se stane, když kapalina na čelním skle zamrzne a vy se ji pokusíte vystříknout, ale nevyjde to. Mohlo by to způsobit spoustu problémů ve vašem vozidle, včetně nehod způsobených mlhavým výhledem přes sklo.

Tento článek je i pro vás, pokud jste nikdy neřešili zamrzlou kapalinu do stěračů. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli, jak se tomu vyhnout. Máme vás na starosti, tak se nebojte. Pojďme tuhle párty odstartovat!

Způsoby, jak zabránit zamrznutí kapaliny do ostřikovačů čelního skla

Při jízdě v chladném období může zamrzlá kapalina stěračů čelního skla způsobit značné problémy se zrakem. Jet za takových podmínek je nebezpečné, protože to může mít za následek katastrofu, která může být zhoubná. Bez kapaliny do stěračů je téměř obtížné umýt čelní sklo. Použití kapaliny do stěračů označené jako mrazuvzdorná je nejúčinnější technikou, jak zabránit zamrznutí ostřikovačů čelního skla. Níže uvedené tipy vám ukáží, jak zabránit zamrznutí kapaliny do ostřikovačů čelního skla?

#1. Auto by mělo být udržováno v horkém prostoru

Zabránit zamrznutí ostřikovače čelního skla je stejně jednoduché jako zaparkování auta na horkém místě. I když svůj automobil nepoužíváte, jeho parkování v garáži je nezbytnou součástí teplého prostoru, kde jej můžete udržet. Pokud žijete v oblasti, kde jsou zimy neustále krutě chladné, měli byste svá garážová vrata izolovat. Kdykoli je váš automobil uskladněn v garáži s izolovanými dveřmi, zůstane teplý.

#2. Využijte vyhřívání bloku motoru

Pokud vaše garáž nemá izolátory, které udrží vaše auto v teple, můžete zvážit přidání zdroje tepla kromě nádrže. Pokud má vaše auto vyhřívání bloku motoru, můžete jej použít k udržení teploty kapaliny stěračů čelního skla. V chladnějších podnebích jsou běžná ohřívače bloku motoru, které se často vyskytují ve spalovacích motorech.

Kvůli problémům se zapalováním motorů, když jsou studené, se často používají k zahřátí bloku motoru před spuštěním. Ostatní automobilové kapaliny, včetně kapaliny do ostřikovačů čelního skla, jsou podobně chráněny ohřívači motoru. Před nastartováním vozu se proto ujistěte, že motorový prostor a motorové kapaliny jsou teplé. Pomůže při rozmrazování motorových kapalin.

#3. Nainstalujte ohřívač kapaliny stěračů na čelní sklo

Zejména nedieselové motory nejsou vybaveny ohřívačem bloku motoru. V závislosti na jeho značce a modelu můžete být schopni namontovat topení s kapalinou do stěračů čelního skla ve vašem automobilu. V závislosti na vaší oblasti a vlastnostech vozu je mnoho vozů k dispozici s již dodávaným ohřívačem ostřikovačů.

Zabraňte zamrznutí ostřikovače čelního skla instalací topení do auta. Pokud nemáte vhodný zdroj tepla, můžete topit náhradou. Zvažte instalaci držáku lampy poblíž nádržky na kapalinu pomocí zářivky. Jak když je automobil zaparkovaný, tak i když je v provozu, jsou tato topidla prospěšná.

Kapalina pomůže odstranit ucpané ventily nebo potrubí a rozpustit odolný led a nečistoty z čelního skla při zahřátí. Pokud chcete zabránit námraze na špičkách ostřikovačů čelního skla, udržujte kapalinu stěračů stále teplou. Používejte mycí prostředek, který odolá mrazu. Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jak opravit ostřikovač čelního skla.

#4. kapalina do ostřikovačů odolná proti mrazu

Použití kapaliny do ostřikovačů odolné proti mrazu je další snadný způsob, jak zabránit stříkání kapaliny do stěračů čelního skla. Zkontrolujte štítek na nádržce kapaliny ostřikovače vašeho vozidla, abyste zjistili, zda označuje mrazuvzdornost.

Míchání nemrznoucích nebo mrazuvzdorných kapalin a kapalin do stěračů ve stejné nádrži není dobré. To zvýší teplo a možná poškodí sprejový systém tím, že způsobí jeho zamrznutí při vyšší teplotě. Zvažte jeho úplné vypuštění, pokud si nejste jisti, jaký druh ostřikovačů čelního skla vlastníte. Potom lze nalít kapalinu do ostřikovačů odolnou proti mrazu. Pokud nerozumíte tomu, jak odstranit kapalinu do stěračů z nádobky, obraťte se na uživatelskou příručku nebo vyškoleného technika.

#5. Používejte alkohol

Nejčastějším druhem alkoholu v kapalině do ostřikovačů je metanol. Avšak kvůli obavám z toxicity se etanol stává neuvěřitelně běžným. Metanol a etanol jsou obě formy alkoholu, které mohou pomoci rozmrazit zamrzlé čelní sklo a chránit vaši kapalinu do ostřikovačů před rozmražením.

It’s A Wrap!

Jsme rádi, že po přečtení těchto úžasných tipů máte všichni odpověď na to, jak zabránit zamrznutí kapaliny do ostřikovačů. Nejjednodušší způsob, jak zabránit zamrznutí kapaliny do ostřikovačů čelního skla, je použít kapalinu do ostřikovačů odolnou proti mrazu. Každopádně všechny ostatní metody jsou také velmi účinné. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, jak vypustit kapalinu do ostřikovačů čelního skla a co je kapalina do ostřikovačů pro auto.