DIY tipy: Jak vyrobit vánoční svíčky

Vánoční svíčky jsou skvělým způsobem, jak provonět váš domov na svátky. Jsou také levnou alternativou k nákupu svíček z obchodu, zvláště pokud máte nějaké materiály, které můžete použít.

V tomto článku se dozvíte, jak vyrobit vánoční svíčky z jednoduchých materiálů pro domácnost.

Jak si vyrobit vlastní vánoční svíčky

Zde je návod, jak si můžete vyrobit své vlastní vánoční svíčky doma, aniž byste za to utratili spoustu peněz nebo času.

1) Rozhodněte se, jaký druh nádoby chcete použít. Pro tento projekt si můžete koupit plechovky nebo skleněné dózy s víčkem, použít zednické sklenice nebo dokonce znovu použít staré nádoby na potraviny, jako jsou máslové vany nebo kbelíky na zmrzlinu. Před použitím se ujistěte, že jsou čisté a suché. Zlikvidujte také všechny nálepky (pokud jsou).

2) Rozdělte každou součást do příslušných hromádek. Dále vylijte všechen roztavený vosk ze svíček, které jste si předtím koupili. Pomocí dvojitého kotle roztavte všechny své staré svíčky a nalijte je do nádoby. Alternativně můžete k tomuto kroku použít i pastelky a balzám na rty, které ale nevydají silný vzestup.

3) Přidejte esenciální oleje nebo vonný olej, pokud chcete do svíčky přidat nějakou vůni (vyzkoušejte mátový olej pro tu sváteční vůni).

4) Jakmile se vše ochladí a ztuhne (obvykle to trvá 24-48 hodin), přidejte knoty na vršek každé sklenice a zapalte je!

Zpočátku mohou produkovat kouř, protože uvnitř je stále přebytečný popel. Před nasazením víček ho nechte úplně vyhořet, aby se dovnitř nedostal popel.

Během hoření je nejlepší držet svíčky mimo průvan nebo pohybující se zdroje vzduchu, proto je neumisťujte u oken nebo na ventilátory, když jsou zapálené. Sklenice uchovávejte mimo dosah malých dětí a domácích zvířat.

Ujistěte se, že jste hotovou svíčku na konci řádně zlikvidovali, než ji vyhodíte! Nedávejte to jen tak se zbytkem odpadu. Tyto nádoby nebo plechovky můžete také po použití znovu použít pro jiné účely. Nemějte tedy špatný pocit z plýtvání tímto materiálem. Šťastné svátky!

Nástroje, které budete k výrobě svíček potřebovat

Při výrobě vánočních svíček budete potřebovat následující nástroje:

– Vidlička (k namáčení knotů do roztaveného vosku)

– 2 hrnce (na roztavení komponentů svíček)

– Zavařovací sklenice, plechovky nebo zavařovací sklenice (nádoby na hotové svíčky)

– Knoty (získejte je v řemeslných obchodech nebo online)

Další tipy pro vlastní výrobu vánočních svíček

– Před zahájením tohoto projektu přelijte sklenice nebo plechovky, které plánujete použít na svíčky, vroucí vodou. Usnadníte tak odlepení případných nalepených nálepek.

– Všechny tyto materiály lze nalézt v sekáčích nebo v antikvariátech, takže si na ně dávejte pozor při získávání zásob.

– Zkuste namíchat vůně přidáním citrusových olejů, přírodních esenciálních olejů nebo syntetických vonných látek pro jedinečnou vůni.

– Když vyrábíte vánoční svíčky s dětmi, ujistěte se, že jsou dostatečně staré, aby se nespálily o horký vosk nebo náhodně nerozbily skleněné nádoby. Při práci na tomto projektu je vždy hlídejte dospělým!

– Udržujte hotové svíčky mimo průvan a jiné zdroje pohybujícího se vzduchu, stejně jako malé děti a domácí zvířata.

– Pokud si chcete své svíčky uchovat po dlouhou dobu, zvažte investici do parafínového vosku (který se běžně používá k výrobě masážních svíček). Má nižší rychlost tání než jiné vosky, jako je včelí vosk, což znamená, že vydrží déle na vašem vánočním stromečku nebo kolem domu, aniž by se příliš rychle spálil. Seženete ho v řemeslných obchodech nebo také online.

Kreativní tip: Pokud všechny své vánoční svíčky dokončíte před Novým rokem, spotřebujte je tak, že naplníte sklenice vodou a umístíte do nich čajové svíčky. To bude snadná alternativa, pokud nechcete kupovat běžné čajové svíčky z obchodu nebo objednávat online!

Vánoční svíčky, které můžete použít k výzdobě vašeho domova

Místo kupování vonných svíček z obchodu si je můžete vyrobit sami. Je to snadný způsob, jak ušetřit peníze a je také šetrnější k životnímu prostředí než používání jednorázových plastových výrobků. Zde je několik nápadů, jak využít své DIY vánoční svíčky po domě během prosince:

– Umístěte je na stoly v obývacím pokoji

– Nalepte jednu dovnitř punčochy a zavěste ji na plášť

– Položte je kolem svého domova, abyste vytvořili cestu, kterou může procházet Santa Claus (nebo moudří muži, podle toho, jak slavíte Vánoce a jakého jste náboženství)

– Použijte je jako ozdoby na vánoční stromeček

Naplňte svůj domov letos vánoční náladou

Vánoční svíčky vám pomohou vytvořit teplou a příjemnou atmosféru ve vašem domě během chladných zimních měsíců. Vůně těchto domácích svíček všem připomene, že je tu opět prosinec, a vrátí vzpomínky na minulé svátky. Nebudete se muset bát, že vám dojdou jako při nákupu těch z obchodu, tak se zásobte, abyste si je mohli užívat po celou sezónu! Pamatujte: nenechávejte hořící svíčky a držte vosk mimo dosah dětí a domácích zvířat.

Můžete si vyrobit vlastní vánoční svíčky z roztaveného vosku z kupovaných, které jste používali, stejně jako ze starých pastelek a balzámů na rty. Poté přidejte pár esenciálních olejů pro příjemnou vůni, nechte ztuhnout a voila! Nyní máte vánoční dekoraci šetrnou k životnímu prostředí, kterou si můžete užít v letošní sezóně. Není třeba utrácet peníze za vonné svíčky z obchodu, pokud víte, jak na to sami.

Závěr

Vánoční svíčky jsou během prázdnin levnou alternativou k voňavým svíčkám z obchodu. Vlastní výroba nabízí některé výhody včetně větší rozmanitosti, lepší vůně a úspory peněz. Bavte se výrobou vlastních jedinečných svíček s kořením, esenciálními oleji a rozpuštěnými pastelkami nebo balzámem na rty! Pokud potřebujete další tipy a návody, navštivte naše stránky a podívejte se na naše další články o svíčkách.