Co způsobuje zápach plísně na příjezdové cestě? Průvodce odstraněním ve 4 krocích

Věděli jste, že vlhkost způsobuje zápach plísní na příjezdové cestě? Tento článek vás provede plísní, co ji způsobuje a jak problém rychle vyřešit.

Více se o tom dozvíte zde!

Jaký je rozdíl mezi plísní a plísní?

Plísně a plísně jsou houby, kterým se daří ve vlhkém prostředí, jaké se vyskytuje v domě. Oba se rychle distribuují a mohou žít na různých površích.

Pokud jeden nekontrolovaně roste, může brzy zabrat podstatnou část vašeho domova a způsobit zdravotní problémy. Plíseň je houba, která se může rychle šířit a prostupovat porézními materiály ve vaší domácnosti.

Plíseň je druh plísně, která se na rozdíl od plísní může vyvíjet pouze na povrchu věcí. Obvykle roste na površích, jako jsou rostliny, kompost, dlaždicové povrchy nebo spárovací hmota a dokonce i sklo.

Plíseň je často plochá, takže je obtížné ji odlišit od plísně. Plíseň se čistí podstatně snadněji než plíseň, protože neproniká do povrchů a můžete je setřít.

Je poměrně snadné ho vymýtit, protože plíseň neroste ani se nemnoží tak rychle jako spory plísní. Kromě toho je plíseň méně odolná než plíseň.

Můžete ji snadno odstranit nebo setřít nadobro, ale plíseň se může schovat na těžko dostupných místech a odhalit ji.

Příčiny plísně na příjezdové cestě

Vlhkost je téměř vždy v nějaké formě zdrojem problému, přičemž voda se hromadí v autě. Déšť nebo sníh se mohly dostat dovnitř přes porušené těsnění, což umožnilo pronikání vody dovnitř.

Příčiny vody uvnitř vozidla mohou být způsobeny kondenzací z chladicího systému.

Je důležité zjistit, odkud zápach pochází. Pokud chcete problém vyřešit, musíte se mu postavit čelem.

Pouhé nanášení pachů na problém neposkytne dlouhodobou nápravu.

Vlhká půda příjezdové cesty může být příčinou zápachu plísní. Pokud jde o to, jak může auto páchnout plísní, může se také objevit na vaší příjezdové cestě.

Jak se zbavit toho zápachu plísně

Kolonie plísní uvolňují své reprodukční spory do vzduchu, což způsobuje zatuchlý zápach a zápach plísní. Nadměrná vlhkost (relativní vlhkost vyšší než 50 %) poskytuje pro tyto mikroby ideální místo pro rozmnožování, což má za následek nepříjemné pachy automobilů.

Protože je plíseň živý tvor, jedinou metodou, jak zabránit zápachu, je zastavit její růst. Vzhledem k tomu, že pachy nemůžete jen tak zakrýt osvěžovačem vzduchu, je nejlepší vědět, jak ho odstranit.

Zde jsou kroky, jak se zbavit zápachu plísní.

Krok č. 1. Plísně a plísně ve ventilačním systému, koberci nebo obložení stropu jsou běžnými viníky zatuchlého zápachu. I ucpaný kabinový vzduchový filtr nebo netěsný kufr mohou produkovat nepříjemný zápach.

Častým prostředkem je čištění místa a jeho ošetření roztokem proti plísním.

Krok č. 2. Profesionální sprejová ošetření pro auta mohou zničit houby přes palubní desku, pokud váš nos vede do ventilačních otvorů. Závažné situace mohou vyžadovat servis prodejce.

Krok č. 3. Za všudypřítomné vůně může koberec. Vlhkost nashromážděná v prostoru pro nohy spolujezdce způsobená nefunkčním klimatizačním systémem, otevřeným oknem nebo navátým sněhem na nohou může způsobit zapáchající podlahu.

Vyčistěte podlahu párou a čističem koberců. V horkém dni s nízkou vlhkostí vysušte interiér jízdou s klimatizací na recirkulaci nebo zaparkováním na slunci s otevřenými dveřmi.

Krok č. 4. Prosakující náklad nebo dešťová voda prosakující kolem těsnění může vytvářet pachy v kufru. Před ošetřením kobercovým šamponem koberec znovu vysušte.

V případě potřeby vyměňte těsnění. Mnoho obtíží je spojeno se staršími automobily, které trpí stářím a používáním, ale i novější vozy mohou mít ucpané odtoky střešního okna.

Voda se může rozlít do sedadel nebo migrovat spolu s obložením stropu kvůli ucpaným odtokům, což způsobuje některé matoucí problémy a nepříjemný zápach. Pomocí vysavače odstraňte nečistoty a mírným tlakem vzduchu odstraňte nečistoty z odtoku střešního okna.

Rozlité tekutiny, odpadky a zbytky z projíždění mohou znečišťovat vzduch v kabině, ale hluboké vůně mají často významný zdroj, který vyžaduje opravu. Řadě problémů, včetně nepříjemných pachů, lze předejít běžnou údržbou a důkladným mytím auta.

Nezapomeňte, aby bylo vaše vozidlo co nejodolnější vůči plísním a plísním. Opravte úniky vody a nenechávejte v autě nic mokrého, abyste snížili vlhkost.

Při parkování vozu nechte klimatizační systém v režimu čerstvého vzduchu, aby byla umožněna cirkulace vzduchu. Udržování čistého automobilu zevnitř i zvenčí mu pomůže vydržet déle a bude lépe vonět.

Další informace naleznete v této příručce s užitečnými způsoby, jak dostat zápach plísně z koberce automobilu.

Závěr

Doufáme, že vám tento článek pomůže, když se dozvíte, co způsobuje zápach plísní na příjezdové cestě a další. Kliknutím na tento článek o tom, jak dostat zápach plísně z kufru auta, získáte další informace a podporu týkající se zápachu plísní.