Co znamenají barvy na špičkách tlakových myček? 5 různých stupňů tlaku!

Jste zmatení z toho, co znamenají barvy na špičkách tlakových myček? Už nemusíte hledat. Přečtěte si tento článek až do konce, abyste se dozvěděli o různých typech trysek a jejich funkci.

Tlaková myčka používá k čištění povrchů vysoký tlak vody. Zbavuje povrchy prachu, plísní, bláta a nečistot. Tlaková myčka se používá k čištění budov, exteriéru domu, garáže, plotu, příjezdové cesty, zahradního nábytku a dokonce i auta.

Každý povrch bude vyžadovat jiný tlak vody. Tryska je připevněna ke špičce vysokotlaké pistole tlakové myčky. Tyto trysky se dodávají v různých typech. Každá tryska vytváří jiný styl tlaku k čištění povrchu. Například k čištění povrchu dřeva nemůžete použít vysokotlakou trysku, protože by došlo k poškození povrchu. Tryska udržuje tok vody a směr. Čím menší je tryska, tím větší bude tlak.

Co znamenají barvy na špičkách tlakových myček?

Níže je uvedeno podrobné vysvětlení, které odpovídá na vaši otázku: co znamenají barvy na špičkách tlakových myček. K hadici tlakové myčky lze připojit pět druhů trysek.

Barva #1. Červená

První je tryska nula stupňů znázorněná červenou barvou. Tento typ trysky není určen pro každodenní čištění. Rozstřikovací plocha nulové trysky je omezená, protože rozprašuje jediný proud vody, který je extrémně silný. Namísto širokého úhlu rozstřiku dopadá na povrch silným, jediným proudem.

To může poškodit měkké povrchy, jako je venkovní nábytek. Použití červené trysky také zabere čas na vyčištění oblasti. Červená hubice slouží k odstranění odolných skvrn, jako je plíseň, rez, plíseň, guma, lepidlo, olej atd. Používá se k čištění tvrdých povrchů, jako je beton nebo kov. Dejte pozor, abyste při čištění touto tryskou nepoškodili povrch. Na lakovaný povrch nikdy nepoužívejte červenou trysku: můžete poškodit lak. Navíc se při používání nulové trysky ujistěte, že v okolí nejsou žádné děti nebo domácí zvířata.

Barva #2. Žlutá

Žlutá barva představuje patnáctistupňovou trysku. Tato tryska poskytuje patnáct stupňů široký obrazec stříkání, jak naznačuje název. Patnáctistupňová tryska stříká na větší plochu. Proud dopadá na povrch o něco menším tlakem než tryska nula stupňů. Rozdělením proudu se sníží tlak. Pro čištění betonových podlah je nejlepší patnáctistupňová hubice. Používá se k odstraňování nátěrů a mytí garáže. Pomocí této hubice můžete vyčistit odtok a střechu vašeho domu. Zbaví vás také skvrn, které se jen tak nezbavují. Na měkké povrchy, jako je dřevo, však budete muset být opatrní.

Nejlepší je také vědět, jak vyčistit dřevěný plot tlakovou myčkou.

Barva #3. Zelená

Zelená tryska se běžně používá pro každodenní čištění. Rozstřikuje se při dvaceti pěti stupních a snižuje tlak na povrch. Jak se vodní proudy více dělí, tlak nakonec klesá. Proto je zelená hubice vhodná pro čištění povrchů v domácnosti.

Tato hubice je nejlepší pro hloubkové čištění. Lze jej použít k čištění terasy, bočního, palubního a venkovního nábytku. Proud vody je dostatečně silný a široký, aby odklízel listí, větvičky a větve z paluby, boků a cest kolem vašeho domu.

Tlak této trysky je mírný, ale dostatečně silný na mytí automobilů, lodí a nákladních automobilů. Zelená tryska může smýt čisticí prostředky a chemikálie z povrchu spolu s nahromaděním nečistot. Použití zelené trysky ušetří váš čas, protože má širší úhel ve srovnání se žlutou, čímž se povrch vyčistí během okamžiku. Nikdy jej však nepoužívejte na křehké povrchy, jako je sklo.

Barva #4. Bílá

Kdykoli si nejste jisti, kterou trysku použít, vyberte bílou. Vytváří široký povrch o velikosti čtyřiceti stupňů. Širší povrchová plocha vodního proudu rozděluje tlak. Proto nemá silný tlak jako červená, žlutá nebo zelená.

Zvětšení plochy znamená, že čištění velké plochy nebo povrchu zabere méně času. Používá se k čištění choulostivých povrchů, jako jsou skla, okna, okenní panely, květináče a lakované povrchy. Můžete jej použít také k čištění vašeho auta nalakovaného na míru. Pomocí této trysky se však nemůžete zbavit odolných skvrn a nečistot. Bílá tryska poskytuje široký rozsah postřiku čtyřicet stupňů: to je ideální pro smývání čisticích prostředků nebo jakýchkoli chemikálií. Můžete jej také použít k navlhčení oblasti před zahájením čištění.

Barva #5. Černá

Černá je 65stupňová tryska. Je také známá jako čisticí tryska, protože je nejlepší pro distribuci mýdla. Tato tryska pokrývá velkou plochu, ale má nejnižší tlak. Vytváří nejslabší tlak ze všech trysek. Používá se k nanášení čisticích prostředků na téměř všechny povrchy, včetně garáže, skla, oken, venkovního nábytku, terasy a dokonce i automobilu. Používá se také ke kynutí pracího prostředku. Možná budete chtít zjistit, jak používat čisticí prostředek s tlakovou myčkou.

Je to obal!

V tomto okamžiku musíte mít všechny své nejasnosti ohledně toho, co znamenají barvy na špičkách tlakových myček. Vždy začněte s bílou tryskou a poté si projděte cestu k trysce s nejvyšším tlakem. Nezapomeňte být opatrní při používání vysokotlaké trysky. Zde je graf tlakových trysek, který si můžete prohlédnout!