Co získat tchyni na svatbu

Ti, kteří si nejsou jisti, co pořídit tchyni na svatbu, mohou zvážit dva typy svatebních darů. Můžete jí pořídit něco přizpůsobeného nebo se rozhodnout pro smysluplnější dárek.

Probereme také očekávání pro nevěstu ohledně její budoucí tchyně. A pokud přemýšlíte o získání rodičů, přečtěte si, čím pořídit mamince za svatební dar.

Zde je to, co získat tchyni na svatbu

Osobní dárky pro tchyni

První typ dárku, který můžete dát své tchyni, je něco personalizovaného. Bude vám to připadat smysluplnější a opravdovější, zvláště pokud chcete projevit uznání za její pomoc na svatbě.

Můžete vyrýt slova „děkuji“ nebo je vyšít na předměty, o kterých si myslíte, že se jí budou líbit. Může to být také výběr jejích oblíbených předmětů nebo věcí, které má ráda.

 • Gryté šperky
 • Vyšívaný ručník nebo oblečení
 • Personalizovaná výzdoba domácnosti
 • Krabice na víno
 • Dezertní krabice

Sentimentální dárky pro tchyni

Vždy se můžete zeptat svého partnera, co si myslí, že jeho matka obzvláště oceňuje. Pak, pokud jste v její blízkosti, můžete přijít s něčím smysluplným, co jí dát.

Může to být například kompilace vašich fotek, kterou jí dáte s ručně psaným dopisem a poděkujete jí za to, že je ve vašem životě. Mohou to být i fotky z jiných svatebních oslav, kterých se zúčastnila.

 • Portrét
 • Lázeňská léčba
 • Květinová sada
 • kuchařka
 • Ručně psané dopisy a fotografie

Dává nevěsta dárek matce ženicha?

Neexistují žádná pravidla, která by nevěstu zavazovala předat svatební dar matce ženicha. Rodiče jsou však často nápomocní a zapojují se do svateb svých dětí, takže dávat jim dárky jako poděkování je obvykle vhodné.

Můžete požádat svého partnera o jeho návrhy na předměty nebo zážitky, které by se jejich matce líbily. Některé páry dokonce nakupují pro své rodiče.

Bez ohledu na to, není to cena nebo velkolepost dárku. Místo toho, projevit své uznání za její pomoc s vaší svatbou by mělo být upřímné a sentimentální.

Nevěsty si také mohou přečíst, jak zahrnout rodinu do svatebního obřadu. Například matka ženicha se může cítit dotčena tím, že jí také dáváte roli na svatbě.

Co dává tchýně nevěstě?

Nečekají se žádné konkrétní předměty, které by matka ženicha dala nevěstě. Může se vám však také líbit, že jí dáte rodinný nebo dědický šperk, abyste ji přivítali do rodiny.

Některé tchyně kupují nevěstě její svatební šaty i jako dárek. Pokud znáte maskérku, proč nenést náklady na její svatební den?

Můžete také dát páru vstupenky a další dobroty, které mohou použít na líbánky. Může to být také předmět, který mohou snoubenci použít, když se po svatbě přestěhují do svého domova.

Co získáte ženichovi rodiče?

Rozhodování o dárku jako poděkování pro rodiče ženicha na vaší svatbě může být zdrcující, takže je nejlepší zeptat se svého partnera, co si myslí, že se jim bude líbit nebo co si užijí. Lze také upravit předměty inspirované svatbou, které z daru tvoří svatební suvenýry.

Můžete jim poděkovat například kapesníčky na míru nebo lahvemi na víno s personalizovanými etiketami. Může to být i večeře nebo lázeňské pohoštění pro dva, aby si mohli odpočinout po všech svatebních povinnostech.

Dostanou rodiče ženicha dárek?

Obdarovat rodiče ženicha a nevěsty za pomoc se svatbou je vždy hezké gesto. Ženich může být tím, kdo bude kupovat dárky svým rodičům, nebo nevěsta může zařídit vše pro své budoucí tchána.

Můžete také naplánovat pohoštění pro své rodiče, aby si mohli užít společný den. Najděte například nějaké balíčky v hotelech nebo letoviscích, abyste zajistili dárky pro rodiče nevěsty a ženicha.

Připravuje se tchyně s nevěstou?

Nevěsta si může vybrat, kdo se s ní ráno v den svatby připraví. Obvykle ji doprovází družička a družičky.

Je však také běžné, že při přípravě je v místnosti její máma a tchyně. Vyberte lidi, o kterých si myslíte, že vás nebudou při přípravě svatby stresovat.

Zde je místo, kde se připravit ráno na svatbu, pokud ještě nevíte.

Co říkáte své tchýni ve svatební den?

 • Vyjádřete, jak moc si vážíte veškeré její pomoci ve svatební den
 • Projevte svou lásku a obdiv k ní tím, jak vychovala vašeho partnera
 • Mluvte spolu o svých nejlepších vzpomínkách
 • Těšíme se, že budete součástí její rodiny
 • Uveďte, jak ji považujete za svou matku

Závěr

Byl tento průvodce užitečný? Chcete-li rekapitulovat, co dostat tchyni na svatbu, může to být něco přizpůsobeného nebo sentimentálního.

Vždy se můžete svého partnera zeptat na návrh, co by jejich mámu bavilo. Také by mohlo být užitečné dát oběma rodičům nevěsty a ženicha dárky, abyste vyjádřili své uznání za jejich pomoc na svatbě.

Neváhejte a projděte si náš blog, kde najdete další tipy, jak zapojit rodiče do svatby.