Co si obléct na jižní svatbu: Nejlepší oblečení

Jako host možná přemýšlíte, co si vzít na jižanskou svatbu, a zde jsou tři faktory, které vám pomohou vytvořit outfit. Pomůžeme vám porozumět kodexům oblékání, jak se oblékat pohodlně a přitom dodržovat etiketu a konečně, jak se oblékat podle různých ročních období na jižní svatbě.

Můžete si také procházet náš blog, kde najdete další tipy na oblékání pro různé svatby a situace. Pokud přivádíte také mladšího hosta, zde je to, co by měl teenager nosit na svatbu.

Co si obléknout na jižní svatbu jako host

Kodex oblékání

Podívejte se na dress code uvedený na pozvánce na jižní svatbu, které se účastníte. Například jižní svatba může následovat po formálním oděvu, kde ženy budou vypadat vhodně v dlouhých večerních šatech a mužští hosté v oblecích a kravatách.

Co když jižní svatba dodržuje pro své hosty poloformální dress code? Kratší, ale relativně formální šaty, jako jsou midi a koktejlové šaty, by měly být vhodné na poloformální jižní svatbu.

Mužští hosté se pak mohou rozhodnout pro košili s knoflíky nebo ztratit kravatu a nosit obleky méně formálně. Nicméně stojí za zmínku, že i když je dress code pro jižní svatbu ležérní, stále se chcete vyhnout tričkám, cvičebnímu oblečení a velmi odhalujícím outfitům, a to jak ženský, tak mužský host.

Komfort

Počasí na jihu může být relativně vlhké, zejména v létě. Svatba se také může konat venku, kde jste více vystaveni slunečnímu záření a živlům.

Mějte to na paměti, když se rozhodujete, co si obléct na jižanskou svatbu, abyste si zajistili, že se budete cítit pohodlně po celý den. Při zachování formálnosti a skromnosti se rozhodněte pro oblečení, které není příliš těsné k tělu, aby se zabránilo zadržování tepla.

Jste také lepší s prodyšnými látkami, jako je bavlna nebo len, zejména pro mužské hosty, kteří budou mít na sobě obleky nebo košile s dlouhými rukávy. Dalším faktorem, který může ovlivnit vaše pohodlí během jižanské svatby, je barva vašeho oblečení, takže muži i ženy by měli nosit světlé barvy, zejména na svatbách ve dne proti jižnímu horku.

Sezóna

Jižanská svatba se může konat v létě, takže se na ni musíte náležitě obléci. Navíc, i když není léto, pamatujte, že na jihu je slunečno a ve dne i v noci je horko.

Na jižní letní svatbu nezapomeňte nosit bavlnu nebo len. Na druhou stranu jižní svatby konané během chladnějších měsíců nebo po svátku práce mohou hosty přimět, aby považovali samet nebo vlnu za své oblečení pro pohodlí.

Můžete také zvážit dodání dalšího příslušenství, jako jsou sluneční brýle, klobouky a šály, zvláště pokud se jedná o venkovní jižní svatbu. A co se týče bot, oblečte si pohodlné šaty a ženské hosty mohou zvážit byty nad podpatky, zvláště pokud je svatba venku s náročným terénem.

Přečtěte si, co si obléct na svatbu v poušti, kde najdete nápady na oblečení, které můžete uplatnit na horké jižní svatbě.

Je v pořádku nosit černou na jižní svatbu?

Je v pořádku nosit černou na jižanskou svatbu, protože je to vhodná barva, zejména na svatbách, které dodržují formální dress code, nebo na svatbách konaných na formálním místě. Pokud se účastníte večerní svatby, jsou vhodné tmavé barvy, včetně černé.

Pokud tedy jižní svatební pozvánka vyžaduje formální až poloformální oděv, mělo by být bezpečné nosit černou. Není však nic špatného na tom, když se páru předem pro jistotu zeptáte.

Někteří lidé mohou černou vnímat jako barvu pro smutek, což je pro svatbu nevhodné. Existují však i netradiční svatby, kdy nevěsta nebo svatebčané nosí netradiční barvy, proto se černé, pokud je to právě ona, musíte vyhnout.

Jak již bylo řečeno, mějte prosím na paměti, že na jižní svatbu budete mít bílou barvu. Stejně jako na jiných svatbách je bílá obvykle vyhrazena pro nevěstu a bylo by neuctivé nosit stejnou barvu jako ona, protože by se mohlo zdát, že ji podvádíte.

Co je jižanský formální oděv?

Podle Southern Living je černá kravata nejformálnějším dress codem na jižanských svatbách. To znamená, že ženy by měly nosit šaty až po zem a mužští hosté musí mít celé smokingy.

Některé jižní svatby mohou také zmiňovat formální dress code, kde black-tie je pouze volitelná. Není to tedy tak velkolepé, ale ženy musí stále nosit společenské koktejlové šaty a muži ve formálních tmavých oblecích.

Co je jižní koktejlové oblečení?

Jižanský koktejlový oděv je také zaměnitelný s poloformálním dress codem. To znamená, že ženy mohou nosit koktejlové šaty a muži se mohou rozhodnout pro obleky, které nemusí být tak formální jako ty, které budou mít na černé kravatě.

Máte-li pochybnosti o oblékání na jižní svatbu, které se účastníte, neváhejte a vyjasněte si to s párem nebo hostiteli. Jak již bylo řečeno, zachovávat formálnost a být nenápadný jako základní etiketa svatebního hosta.

Závěr

A to je vše! Právě jsme probrali tipy, co si obléknout na jižní svatbu, kde různé kódy oblékání a roční období ovlivňují váš outfit jako hosta.

Oblečení je obvykle formální nebo polořadovka-formální, a být držen na jihu; musíte se připravit na horké klima. Doufáme, že vám to pomohlo vědět, co nosit; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.