Co nosí ženich na svatbu: Poznejte 3 pravidla

Pokud nevíte, co si ženich oblékne na svatbu, zvažte tři pravidla, jak vytvořit ten nejvhodnější oděv pro partnera nevěsty. Tento článek také sdílí tipy týkající se klasického stylu ženichů a toho, zda musí nosit smoking nebo oblek.

Ale kromě toho, že víte, co si musíte vzít na sebe, znáte také to, co na svatbu hodí ženich? Možná budete chtít tuto samostatnou diskusi rychle přečíst, abyste byli na svůj svatební den připraveni.

Co by si měl ženich obléknout na svatbu?

Pravidlo č. 1. Oděv ženicha by měl odpovídat formálnosti svatby

Svatební oděv ženicha by měl odpovídat formálnosti nebo dress code svatby. Ale samozřejmě nechcete být ve svatební den převlečení nebo nedostateční.

Zatímco nevěsta a ženich by měli ve svůj svatební den vyniknout, měli byste stále dodržovat formálnost vaší svatby. Je například váš svatební dress code black-tie, formální nebo poloformální?

Co barevná paleta a téma svatby? (např. klasika, vintage nebo boho) Při dodržování pravidel oblékání a typu vaší svatby by mělo být snadné určit, zda si jako ženich musíte vzít smoking, oblek nebo vestu.

Pravidlo č. 2. Ženich musí mít co nejlépe padnoucí oblečení

Po identifikaci konkrétního oblečení, které si jako ženich na svatbu vezme, je dalším krokem nebo pravidlem, které musíte dodržovat, zkontrolovat, zda váš svatební oblek dokonale padne na vaše tělo. Správné proporce na každém oblečení mohou udělat nebo zlomit vzhled ženicha.

Budete překvapeni, jak dokonale padnoucí oblek nebo smoking šitý na míru vaší velikosti mohou vypadat ostřeji a sofistikovaněji. Stejně jako nevěsty, které procházejí úpravami svatebních šatů, poraďte se se šičkou nebo si nechte u návrháře ušít svatební oblek či smoking.

Návrhář nebo krejčí vám může doporučit konkrétní siluetu pro vylepšení vašeho rámu. Některé smokingy a obleky například přidají na objemu, některé zeštíhlují, zatímco jiné vám mohou pomoci vypadat vyšší.

Pravidlo č. 3. Cokoli si ženich oblékne, musí odpovídat oděvu nevěsty

Oblečení ženicha by mělo vždy doplňovat outfit nevěsty. Budou například její svatební šaty vedle vašeho obleku vedle sebe vypadat sladěné?

Zvažte barvy a detaily ve vašem oblečení a zda jsou vidět i v tom, co má nevěsta na sobě. Ke svatební róbě nebo šatům chcete také sladit formálnost nebo extravaganci.

Některé klasické svatební kombinace pro nevěstu a ženicha jsou šik šaty s šedým oblekem nebo krajkové plesové šaty s černým smokingem. Ale pak nezapomeňte na boutonniere, která se hodí ke svatební kytici.

Nosí ženich smoking nebo oblek?

Zda si ženich vezme smoking nebo oblek, závisí na svatební formálnosti, na tom, co má nevěsta na sobě a na tom, co by bylo pro svatbu, roční období a místo pohodlné. Ale pro rychlé srovnání zvažte následující:

Ženichův oblek

 • Ideální pro formální, poloformální a lze jej obléci i na neformální svatby
 • Může být dvoudílný nebo třídílný, v závislosti na osobním stylu ženicha
 • Ideální pro jedinečné svatby, protože jej můžete nosit se vzorovanou kravatou nebo barevnou košilí
 • Vypadá skvěle na většině mužů
 • Pohodlné pro různá nastavení v závislosti na látce

Smoking pro ženicha

 • Ideální pro formální svatby a svatby v černé kravatě
 • Nadčasový, noblesní a elegantní, zvláště pokud je šitý na míru ženichovi
 • Zajímavé detaily a místo pásků použijte podvazky
 • Vypadá fantasticky s motýlkem a manžetovými knoflíčky
 • Vhodné pro večerní událost nebo velmi formální svatební hostiny
 • Drahší než obleky, ale lze si je pronajmout

Nosí ženich motýlka nebo kravatu?

V závislosti na osobních preferencích si ženich může vybrat, zda bude nosit motýlka nebo kravatu. Je však třeba poznamenat, že motýlky jsou považovány za formálnější než kravaty, takže formální svatba nebo svatba s černou kravatou vyžaduje motýlka.

Další možností je, že ženich bude mít jako jediný motýlka nebo kravatu na rozdíl od svých mládenci. Neváhejte a přečtěte si, jak uvázat kravatu na svatbu, pokud jí dáváte přednost před motýlkem.

Nosí ženich totéž jako mládenci?

Ženich by se měl odlišovat od svých mládenci, ale oblečení mládence by mělo doplňovat nebo být trochu podobné tomu, co má ženich na sobě. Bez ohledu na to by svatebčané měli působit soudržně, ať už v barvě a stylu obleků nebo jejich boutonnieres.

Družbové mohou také nosit stejnou barvu jako družičky. Na tradiční svatbě bude mít ženich černou a nevěsta bílou, protože jejich svatební strana nosí svatební barevné schéma.

Jakou barvu nosí ženich na svatbě?

Černý smoking nebo oblek je klasický svatební oděv pro ženichy. Tato barva se hodí pro každou příležitost a téma svatby, ale vězte, že můžete nosit jinou barvu, pokud doplní svatební šaty nebo svatební styl.

Mezi další oblíbené barvy ženicha patří opálená, tmavě modrá, šedá, tmavě zelená a dokonce kaštanová. Můžete si také obléci bílý oblek a poté přidat šmrnc své vnitřní košili, kravatě nebo kapsáři.

Závěr

A to je vše! Abychom zrekapitulovali, co nosí ženich na svatbu, uvědomte si svatební formálnost, sladěte svatební outfit a zajistěte, aby oblek nebo smoking dokonale seděly na vašem těle.

Pak je na ženichovi, jestli chce motýlka nebo kravatu. Barva jeho oblečení by se samozřejmě neměla omezovat pouze na černou.