Co je svatba s přáním dobrého: Měli byste ji mít

Odpověď na otázku, co je svatba se přáním dobře, je, že je to schránka na peníze dané páru. Řekneme si také o očekávané etiketě pro hosty při jejím používání.

Když už jsme u toho, jako host si můžete přečíst, co si vzít na svatbu. Vždy je užitečné přijít připravený a vědět, jak novomanžele obdarovat.

Co je to dobré přát si na svatbě?

Svatební studny jsou tu již od středověku. Ale v dnešní době studna přání nemusí být doslovná studna.

Místo toho studna na přání odkazuje na nádobu na dárky od hostů páru. Díky své velikosti je studna přání určena ke shromažďování peněžních darů.

Dobré svatební přání může také zajistit, že si pár může zajistit své peněžní dary na jednom místě po celou dobu svatby. Takže pokud jste svatebním hostem a přinesli jste peníze nebo šeky jako dárek, hledejte studnu na přání, což je obvykle ozdobená krabice.

Jaký je účel svatebního přání?

Svatební přání slouží jako schránka na peněžní dary, které pro snoubence přinášejí hosté. V opačném případě potřebujete někoho, kdo peníze nebo šeky vyzvedne, nebo je můžete strčit do kapes s rizikem, že je zahodíte.

Studna přání může být také takzvaná, protože peněžní dary umožňují párům získat to, co si „přejí“, spíše než dostávat předměty od hostů. Jen nezapomeňte, aby blízcí přátelé a rodina šířili slovo, že dáváte přednost peněžním darům, protože se může zdát nevkusné žádat o peníze přímo na svatební pozvánce.

Jak uděláte svatební přání?

 • Pořiďte si kartonovou krabici dobré velikosti a složte její chlopně tak, aby jedna strana byla dutá
 • Připevněte několik kartonových trubic na boky krabice, protože budou přijímat střechu studny na přání
 • Ohněte samostatný lepenkový kus tak, aby vypadal jako střecha, a připojte jeho konce ke kartonovým trubkám
 • Dozdobte kartonové přání podle toho a přidejte ozdoby, aby odpovídaly tématu svatby
 • K vytvoření studánky na přání můžete také jen vkusně ozdobit krabičku nebo jakoukoli nádobu; nemusíte to dělat jako studna
 • Alternativa ke svatebnímu přání dobrého

  Pokud si myslíte, že mít fyzickou schránku jako studnu přání na vaší svatbě není podle vašeho vkusu, můžete stále vybírat peněžní dary vytvořením registru. Existují online pokladny dostupné online, podobně jako tradiční registr.

  Výhodou použití online pokladního svatebního registru je, že hosté mohou přispět kdykoli chtějí. Mohou se také cítit bezpečněji, když peníze poskytují online, než aby je fyzicky vkládali do studny.

  Je neslušné mít na svatbě dobré přání?

  Není nezdvořilé mít na svatbě dobré přání, protože peněžní dary eliminují hádanou hru, kterou musí hosté udělat, aby věděli, jaký dárek dát.

  Zachovejte takt

  Svou touhu po studně přání však chcete sdělit vkusně. Můžete dokonce vysvětlit, proč dáváte přednost peněžním darům, což by mělo být pochopitelné, protože jste novomanželé, kteří začnou novou kapitolu svého života.

  Dalším způsobem, jak na svatbě taktně splnit přání, je nepovažovat je za střed pozornosti. Místo toho ji můžete položit na jeden roh, takže hosté nemohou předpokládat, že jim vnucujete studnu s přáním.

  Buďte vděční

  A nakonec nezapomeňte, že neexistuje žádné pravidlo, kolik peněz musí hosté novomanželům dát. Každý se liší v množství, které může pohodlně dát, takže buďte vždy vděční za každý peněžní dar.

  Můžete dokonce napsat osobní poděkování každému hostu, aby se cítili více oceňováni. Časem by možná bylo možné ukázat na sociálních sítích nebo blízkým přátelům a rodině, co vám zvoneček na přání koupil.

  Budete místo toho posílat svatební laskavosti? Přečtěte si, kolik svatebních služeb si objednat.

  Kolik byste měli přispět na svatební přání?

  Při rozhodování o částce, kterou přispějete na svatební přání, můžete zvážit tři faktory. Za prvé, jak blízko jste k nevěstě a ženichovi?

  Samozřejmě, pokud nejde o blízkého příbuzného nebo je považujete pouze za známého, pak je pochopitelné, že nemusíte dávat částku vyšší než 50 $. Naopak blízcí přátelé a rodina obvykle nabízejí alespoň 100 dolarů, ale neexistuje žádné pravidlo, že nemůžete jít výše nebo níže v závislosti na vašich finančních možnostech.

  Druhým faktorem jsou svatební výdaje, protože okázalá svatba může také znamenat, že je vkusnější dát vysokou částku než přímočará svatba, kde hosté mohou poskytnout nízkou částku. A konečně, pokud se účastníte svatby v destinaci, je obvykle přijatelné vynechat peněžní příspěvky, protože strávíte účastí na svatbě.

  Závěr

  A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, co je svatba s přáním, což je schránka na peněžní dary.

  Nemusí to vypadat jako studna, ale můžete si ji vyrobit pomocí kartonové krabice. Doufáme, že vám to pomohlo s přípravami na svatbu, zanechte nám dotaz, pokud nějaký máte.