Co je snadné šití: použití a jak vypočítat

Odpověď na to, co je snadné při šití, je, že je to prostor mezi oděvem a nositelem. Promluvíme si také o tom, jak to vypočítat a jak ušít snadný steh.

Vzhledem k tomu, že snadnost pomáhá zajistit dokonalé padnutí oděvu, proč se také nenaučit, co je baste v šití? Opět se jedná o užitečné dočasné stehy, které zajistí, že poslední stehy budou uživateli nejlépe padat.

Náš blog o šití je velmi rozmanitý, takže si v něm můžete procházet další šicí termíny, návody a tipy.

K čemu se při šití používá snadnost?

Lehkost odkazuje na prostor mezi vaším tělem a oděvem. Můžete to vypočítat jako rozdíl mezi oblečením a tělem.

Jaký je účel snadného šití? Uvolnění zajišťuje, že váš oděv bude mít při nošení dobrý tvar, jak uvedla Oregonská státní univerzita.

Ale i přes prostor by se zmírněná oblast stále neměla svraštit. Proto může být náročné usnadnit tkané a nepružné pleteniny.

Snadné nošení vs návrhářské pohodlí

Pokud jde o snadné šití, existují dva typy měření. Za prvé, snadnost nošení nebo pohybu je míra, kterou přidáte k poprsí, pasu a bokům, aby se nositel mohl během nošení oděvu pohodlně pohybovat.

Na druhou stranu, návrhářská lehkost nebo stylová lehkost, ze samotného názvu, je míra přidaná k oděvu pro módní účely. To znamená, že ovlivňuje celkovou siluetu oděvu, obvykle viděnou na oděvech záměrně nadměrné velikosti.

Jak používat snadné nošení

Usnadnění nošení se často používá u tkaných oděvů, aby se umožnil pohyb nositele. Pokud jste však nepočítali s tímto množstvím prostoru, oblečení se může cítit nepohodlně.

Můžete přidat několik palců k tělesnému rozměru nebo asi dva a půl palce navíc k poprsí, palec k pasu a tři palce k oblasti boků oděvu.

Jak používat návrhářskou jednoduchost

Snadnost návrháře bude záviset na stylu a na tom, jak chcete, aby oděv visel. Ale opět se to bude lišit podle toho, jak chcete, aby oblečení sedělo.

Zvažte, zda má být oděv vypasovaný, přiléhavý, polopřiléhavý, volný nebo velmi volný. Poté můžete vypočítat snadnost nebo pokoj, který přidáte k mírám oblečení.

Jak vypočítáte snadnost?

 • Změřte tělesné míry nositele a velikost samotného oblečení prostřednictvím měření vzoru
 • Zvažte, jak chcete, aby oděv seděl na poprsí, pasu a bocích
 • Upravte podle potřeby nebo zvažte následující měření lehkosti
 • Jak zvýšit pohodlí při šití

  • Pletené a velmi vypasované oděvy musí používat zápornou lehkost nebo 0 cm volnosti
  • Minimální volnost je 4 cm pro vypasované, ale pohodlné oblečení
  • Pokud chcete, aby oblečení mělo volný střih pro styl nebo pro oblečení, které budete vrstvit s jiným oblečením, jako jsou bundy, použijte 9 cm volnost
  • Prsa může mít 4 cm volnosti, 1 cm až 2,5 cm v pase a 4 cm na bocích

  Jak si usnadňujete šití?

 • Zarovnejte dlouhý okraj látky s krátkým okrajem
 • Na koncích oblasti si označte bod, který budete uvolňovat
 • Nastavte steh šicího stroje na dlouhý steh a šijte rovnou čáru mezi body, které jste označili v předchozím kroku
 • Uchopte spodní nit a stále držte látku
 • Zatáhněte za nit, abyste shromáždili materiál a odpovídajícím způsobem zatáhněte, aby byl rovnoměrně nashromážděn
 • Přišpendlete látku a začněte šít se správnou délkou stehu
 • S materiálem při šití manipulujte, aby se neshlukl
 • Otevřete a zmáčkněte šev
 • Co je snadný steh při šití?

  Jak vyplývá ze samotného názvu, snadný steh je typ stehu, který vám pomůže nakreslit plnost nebo pokoj látky do určité oblasti. To je zvláště užitečné, pokud kusy vzoru nelícují dokonale pro šev.

  Lehkým stehem můžete rozšířit plnost a vyrovnat délku vzorů látek. Ujistěte se však, že šijete pomalu a trpělivě, zabráníte tak zmačkání látky při vytváření lehkých stehů.

  Co je snadné v šití?

  Snadnost je měření, které kanalizace přidává mezi tělo a samotný oděv. Plnost je na druhé straně látka navíc, kterou návrhář do vzoru přidává.

  Jak najít kus s plností? Mělo by být snadné určit, který vzor má plnost, pokud zarovnáte dva kusy vzoru a jeden z nich je delší než druhý.

  Plnost v konkrétní části oděvu pak můžete ovládat pomocí nabírání. To je užitečné zejména na volánky, manžety a pas, takže si přečtěte, jak nahrnout látku pomocí šicího stroje.

  Závěr

  Byl tento článek užitečný? Právě jsme se naučili, co je snadné šití, což je další prostor mezi oblečením a tělem nositele.

  Existují dva typy, kterými jsou snadné nošení a návrhářské pohodlí. Lehkost nošení ovlivňuje pohodlí oděvu, zatímco designérská lehkost určuje siluetu oděvu.

  Doufáme, že jste se toho hodně naučili. Zanechte nám otázku, pokud ještě nějakou máte.