Co je elektrický ohřívač vody? Přečtěte si Úžasná fakta!

Chcete vědět, co je to elektrický odvětrávací ohřívač vody? Nebojte se a jste na správném místě. Horizontálně odvětrávaný elektrický ohřívač vody se odvádí přes horizontální kanál, který vede mimo váš pozemek. Přídavný ventilátor/dmychadlo tlačí veškerý odpadní vzduch přes toto potrubí.

Dmychadlo vyžaduje dodatečnou elektřinu, která se nejprve liší od energie používané k provozu ohřívače vody.

Ohřívače vody Power vent, které se vyznačují vytvořenými dmychadly, která vytlačují spaliny ven z průduchu pomocí motorizovaného ventilátoru, se rychle staly normou pro nově postavené domy. Ohřívače s elektrickým ventilátorem jsou téměř těžké pro zpětný tah kvůli jejich jedinečné konstrukci. S takto nainstalovaným elektrickým odvzdušňovacím ohřívačem se výrazně sníží pravděpodobnost problémů s oxidem uhelnatým u ohřívače vody. Pokud se chcete dozvědět více, pokračujte ve čtení.

Co je elektrický ohřívač vody?

Existuje mnoho výhod plynového ohřívače s ventilačním otvorem, ale možná nejvýznamnější je svoboda umístit ohřívač prakticky kamkoli. Ohřívač s elektrickým odvětráváním může odvádět plyny horizontálním větracím otvorem, protože tyto ohřívače nevyžadují vertikální větrání. Horizontální větrací otvor může být v některých případech jedinou volbou. Kromě toho mnoho majitelů domů právě používá tyto ohřívače ke zvýšení průchodnosti výfukových plynů a ocení naprostý klid s další vrstvou ochrany.

Protože elektrický ohřívač vody snižuje možnost zpětného tahu, nebezpečí oxidu uhelnatého je značně sníženo, i když ne zcela odstraněno. Další výhodou je energetická účinnost. Vzhledem k tomu, že elektrické ohřívače jsou mnohem energeticky úspornější, spotřebují mnohem méně plynu. Snížení spotřeby energie by vám ušetřilo peníze, ale pravděpodobně ne více než 30 USD ročně, takže to považujte spíše za bonus než za určující faktor.

Většina současných domů je postavena s vysokou energetickou přesností a účinností, které jsou často ignorovány. Může být obtížné zajistit dostatečné spontánní proudění vzduchu pro ventilaci, protože jsou „pevně zkonstruovány“. V tomto případě může být inteligentní ventilační ohřívač. Pokud uvažujete o elektrickém větracím ohřívači, tento článek vám pomůže pochopit, co je elektrický odvětrávací ohřívač vody.

Nevýhody výkonových ventilačních ohřívačů

Cokoli má bohužel své nedostatky a elektrický odvzdušňovací ohřívač nebude výjimkou. Pro začátek jsou docela hlasité. Ačkoli nevypadají jako nákladní vlak, můžete zjistit, že ventilátor běží. Pokud je ohřívač umístěn v podzemí nebo na jiné odlehlé pozici, není to obvykle problém, ale pokud je v blízkosti obytného prostoru, velmi pravděpodobně si všimnete, že je zapnutý. Další nevýhodou by bylo, že ventilátor musí být zapojen do elektrické zásuvky. Žádné obavy, pokud máte blízkou zásuvku; pokud ne, budete si muset jeden postavit.

Několik domácností volí plynové ohřívače vody, protože mohou fungovat, i když dojde k výpadku proudu. Při použití elektrických ohřívačů ventilace tomu tak není. Ohřívač vody se vypne, kdykoli vám vypadne elektřina, protože nebude ochoten vypouštět své znečišťující látky. Kromě toho jsou ohřívače s elektrickým ventilátorem mnohem dražší, stojí přibližně o 50 procent více přímých ohřívačů a mají nižší záruku. 7letá záruka bude ve většině případů považována za vrchol seznamu.

Lze běžné ohřívače vody přeměnit na ohřívače vody s elektrickým proudem?

I když je to teoreticky myslitelné, důrazně nedoporučujeme instalaci průměrného ohřívače do systému větrání. Pokus přesvědčit konvenční ohřívač by zcela porušil záruku ohřívače vody. Kromě toho to může porušit vaši domovní záruku, nebo pokud máte významný problém, může to způsobit zamítnutí pojišťovny.

Mnoho kvalitních společností, včetně Rheem production a Smith, vyrábí elektrické ventilační ohřívače. Spíše než zkoušet dodatečnou montáž by bylo největší výhodou koupit ohřívač určený pro tento způsob odvětrání. Změna způsobu, jakým ohřívač odvětrává své emise, jej nutí pracovat způsobem, který nebyl určen. Nejednalo se o kutilskou činnost, takže pokud stále přemýšlíte o výměně ohřívače, poraďte se s odborníkem na instalaci ohřívače vody o vašich alternativách. Není pravděpodobné, že by to ohrozilo bezpečnost rodiny, aby se ušetřilo pár babek. Vědět, jak odvzdušnit ohřívač vody.

Nejspolehlivější ventilační ohřívač vody

50galonový A.O. Plynový ohřívač Smith (GPVL-50) Power Vent je skvělou volbou. Pouze s ohřívačem Smith nemůžete udělat chybu, a proto toto ohřívače nic z toho nemá. Zlepšuje energetickou účinnost pomocí nejlepšího elektronického řízení plynu, ponorné trubice Dynaclean 2 a 2 palce širokého ekologického izolátoru. Jeho vícepolohové rotační dmychadlo zde na GPVL-50 je osobitým nástrojem, který vám umožňuje velkou svobodu. 50galonový výkonový ventilační ohřívač Rheem G50-42N má účinnost 0,67 nebo první hodinový výkon až 85 galonů, což je dobrý výsledek pouze pro nádrž, která pojme padesát galonů.

Má minimální strukturu Knox, ekologicky účinné spalování a elektronické řízení plynu. Ať už hledáte padesátigalonový ohřívač vody, ohřívače Rheem jsou známá, prémiová značka a toto je dobrá volba.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli, co je to elektrický ohřívač vody. Elektrické odvětrávací ohřívače vody jsou v některých případech velmi spolehlivé. Málokdo je doporučuje kvůli jejich příšernému zvuku. Přesto vám v zimě lépe poslouží s teplou vodou, aby splnila potřeby domu. Děkujeme, přátelé, že jste s námi!

Může být také dobrý nápad přečíst si o tom, jak vyrobit solární ohřívač vody a proč můj ohřívač teplé vody neustále vypíná.