Co je darování embryí? Úžasná fakta, která je třeba vědět!

Pokud pár nemůže otěhotnět pomocí vajíček a spermatu, měl by vědět, co je darování embryí, a může to zvážit. Může nastat problém s vajíčkem nebo spermatem příjemce nebo s oběma najednou.

Když k tomu dojde, pár si může vzít embryo vytvořené od dárce vajíčka oplodněného spermatem od jiného muže. Dítě narozené od dárkyně vajíček nemá žádný genetický vztah k osobě, která embryo obdrží.

Adoptujete zmrazené embryo, které bylo oplodněno spermatem i vajíčkem od samostatných dárců. Jinými slovy, darování embryí je považováno za dar. Připadá vám to zajímavé? Přejděte dolů a zjistěte více o dárcovství embryí.

Co je darování embryí

Co je tedy darování embryí? Dárcovství embryí je proces vytváření embryí pomocí vajíček a nepříbuzných spermií. Nejprve se vytvoří embryo pomocí technik in vitro fertilizace (IVF). Poté bude ženě vloženo oplodněné embryo do dělohy, kde bude o příjemkyni postaráno po celou dobu těhotenství a porodu.

V důsledku toho bude potomek považován za dítě ženy, která ho porodila. Ať už darujete spermie nebo vajíčka, základní koncept je podobný. Tento proces se obvykle provádí anonymně, aby byla zajištěna důvěrnost všech zúčastněných stran.

Jak funguje darování embryí?

Vzhledem k tomu, že darování embrya přenáší embryo, znamená to, že příjemce oplodněného embrya není příbuzný ani s dárcem vajíčka, ani se zdrojem spermatu. Toto vajíčko bylo oplodněno, zmraženo a poté rozmraženo, stejně jako konvenční dárcovské vajíčko, aby bylo pohodlnější.

Jiné páry, které podstoupily léčbu IVF a mají zbytky zmrazených embryí, je obvykle darují párům v nouzi. Mohou si vybrat z různých možností: zaplatit za trvalé uchování embrya, darovat je na vědecký výzkum, embrya vyhodit do koše nebo najít pár, který chce otěhotnět. Může být užitečné přečíst si, co je darování vajíček a kolik za darování vajíček.

Je darování embryí běžné?

Počet darovaných embryí ve Spojených státech se každým rokem zvyšuje na více než tisíc. I když k vůbec prvnímu darování embryí došlo v 80. letech 20. století, až o deset let později se stalo populárnější alternativou. Stává se stále více rozšířeným, protože jednotlivci to uznávají jako životaschopnou možnost. Čím větší počet lidí vyzkouší tento proces, tím více zmrazených embryí bude.

Příjemci dárcovského embrya

Když se pár nebo jednotlivec rozhodne získat dárce embrya, může být tento proces často označován jako darování embryí. Tento termín je však podle zákona nesprávný. Vlastní adopce se týká pouze situace, kdy je dítě umístěno do rodiny, do které se nenarodilo.

V případě darování embryí se potomci narodí do rodiny, která je nosí. To znamená, že žádná adopce neproběhla. Proto je proces výběru darování embryí srovnatelný s výběrem spermatu nebo darování vajíček při budování rodiny.

Myslím, že je užitečné vědět, jak dlouhý je proces darování vajíček.

Kolik stojí dar embryí?

Získání dárce embrya může být pro neplodné páry nákladově efektivnější volbou než tradiční adopce nebo in vitro fertilizace (IVF). Za adopci novorozeného dítěte si adopční agentura bude účtovat mezi 10 000 a 25 000 USD, zatímco zapojení právníka může stát 30 000 USD.

Koneckonců, jak se říká a dělá, získání dárcovství embryí je stále spojeno s cenou, včetně všeho, od hodnocení dárců na infekční onemocnění až po sepisování právních dohod. Náklady na darování embryí se pohybují od 3 500 do 12 000 USD. Podle odborníků však zaměstnávání embrya neidentifikovaného dárce může ušetřit až 2 000 dolarů ve srovnání s přijetím embrya od známého dárce. Odborníci také doporučují, aby dárci za svá embrya neplatili (ASRM).

Možné právní důsledky dárcovství embryí

Příjemci a dárci běžně používají termín adopce embrya. Na základě Etického výboru ASRM však není darované embryo považováno za právnickou osobu až do narození. Nemá tedy nárok na stejná práva jako obvykle adoptovaní novorozenci.

V důsledku toho Americká společnost pro reprodukční medicínu preferuje frázi „darování embryí“. Každá osoba, která bude tento proces provádět, bude potřebovat vlastní sadu dokumentace. Právník by měl zkontrolovat dokumenty o informovaném souhlasu.

Dárcovské organizace pomáhají párům při sepisování právně závazných dohod, v nichž se dárce vzdává svých práv jako rodičů a před darováním svého dítěte je převede do adoptivní rodiny. Osvojený pár však bude v rodném listu uveden jako zákonní rodiče. Můžete si přečíst o dárcovství embryí: právní aspekty.

Je to rozdíl, když tam je dítě?

Musíte se rozhodnout, zda svému dítěti sdělíte informace o jeho biologických rodičích prostřednictvím darování embryí, stejně jako při tradiční adopci. Pomůže však, když informujete rodiče o všech emocionálních důsledcích procesu, než se dopustíte.

Je to obal!

Poté, co víte, co je darování embryí, a zvažujete tuto možnost, mějte na paměti, že proces může být nejistý, drahý a zdlouhavý. Může to být vynikající alternativa k adopci, ale stále záleží na tom, zda to vy a váš partner preferujete.