Co Je Bílá Svatba: Historie Svatebních Barev

Pokud vás zajímá, co je bílá svatba, musíte pochopit, proč se tato barva stala tradiční. Nejprve se podíváme do historie používání bílé na svatbách.

A protože je to oblíbená volba barvy pro nevěsty, budeme mluvit o etiketě a formálnosti nošení této barvy na svatbách. Ale když už jsme u toho, nosíte na svatbě jinou barvu?

Možná vám pomůže, když budete vědět, jak stylizovat tmavě modré šaty na svatbu. Neváhejte a projděte si náš blog, kde najdete další svatební tipy a průvodce.

Vše, co byste měli vědět o tom, co je bílá svatba

Bílá svatba je nejoblíbenějším typem svatby, která může být formální nebo poloformální. Už ze samotného názvu vyplývá, že primární barvou této svatby je bílá a začalo to tím, že svatební šaty nevěsty jsou bílé.

Bílá svatba vznikla ve Velké Británii poté, co měla královna Viktorie na svatbě bílé šaty. V roce 1981 se princ Charles oženil s Dianou Spencer, která měla na sobě bílé šaty, což bylo považováno za vlivnou svatbu 20. století.

Bílá svatba se také stala tradiční s křesťanskými svatbami. Bílá barva je symbolem čistoty a mít bílou svatbu představuje křesťanské hodnoty.

Co říkáte bílé svatbě?

Bílé svatbě se také říká tradiční nebo klasická svatba. Nevěsta totiž nosí bílou, která je zároveň ústředním barevným motivem akce.

Jak lze u tradiční svatby očekávat, dodržuje historickou kulturu svateb bez větších odchylek jako u moderních svateb. To znamená, že ženich bude mít smoking, stejně jako nevěsta bílé šaty.

Svatební hostina skládající se z družiček a mládenci má na sobě formální oděv a mezi aktivity, které lze očekávat, patří proslovy, přípitky, první tanec, tance matky a syna a otce a dcery, házení kyticí a házení podvazků. Nevěsta a ženich se také oddávají na náboženském místě, pravděpodobně v kostele.

Co znamená bílá na svatbě?

Bílá znamená čistotu nebo nevinnost a tato symbolika je důvodem, proč křesťanské rodiny preferují bílou svatbu, kde má nevěsta na sobě bílé šaty. V západní kultuře je tato barva spojována s dobrotou, která převládá u jiných reprezentací, jako je bílá lilie příbuzná Panně Marii a bílá zvířata jako jehňata obětovaná za hříchy.

Bílá může také znamenat nové začátky, které můžete spojovat s křesťanstvím, když je Kristus po vzkříšení často zobrazován v bílém a když jsou děti křtěny v bílém. S ohledem na tuto skutečnost by bílá byla vhodná pro svatbu, kde se pár pustí do nové kapitoly svého života.

Na bílé svatbě nejsou šaty nevěsty jediné v této barvě, protože také převládá na celém místě a obřadu.

Proč jsou nevěsty v bílém?

Historii nevěst v bílé barvě lze vysledovat až ke královně Viktorii. Uvádí se, že si vybrala tuto barvu pro své svatební šaty, aby vyjádřila svou vážnost práci královny.

Použití bílé barvy na šaty zvýrazní jejich detaily, přestože jsou jednoduché. Také si myslela, že tato barva je romantičtější, aby symbolizovala sňatek s princem Albertem jako čistou ženou.

Konzervativní bílé šaty se pak staly standardem pro nevěsty všude. Kromě toho je bílá také spojována s nevinností a novými začátky, což je v křesťanství ceněno, a proto je základem křesťanských svateb.

Musí nevěsta nosit bílou?

Žádné pravidlo nezakazuje nevěstám nosit ve svatební den jiné barvy než bílou. Snoubenci se však nakonec rozhodnou, jak tradiční chtějí, aby jejich svatba byla a čeho si nejvíce cení, aby bylo zobrazeno v této nové kapitole jejich života.

V dnešní době je stále více nevěst ochotných porušit některé tradice a jít proti normě. Koneckonců, barva svatebních šatů není to, co z nich dělá svatební šaty, ale událost samotná.

Jakou barvu by tedy měly mít moje svatební šaty? Samozřejmě, volba je vždy na vás, ale některé elegantní úvahy jsou stříbrná, nahá, broskvová a další světlé barvy, v závislosti na tom, jak chcete příležitost doplnit.

Proč je neslušné nosit na svatbu bílou?

Obléknout si na svatbu bílé je považováno za neslušné, protože nevěsta by měla být jediná v bílém. Mít na sobě stejnou barvu jako nevěsta by bylo nevkusné, zvláště na tradiční svatbě.

Lze si myslet, že nevěstu předvádíte, vzhledem k tomu, že to většina nevěst nosí dodnes. Je vhodné pouze to, aby nevěsta na své svatbě vynikla, což znamená, že jako jediná bude mít bílou barvu.

Také proto se hosté na svatbách vyhýbají i dalším barvám blízkým bílé, jako je smetanová, špinavě bílá, béžová. Svatba však může být i netradiční a barvy na oblečení si můžete ověřit u nevěsty a družiček.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, co je bílá svatba, a vysledovali jsme to až k tradici nošení bílých svatebních šatů.

Bílá je symbolem čistoty, nevinnosti a nových začátků. To jsou vlastnosti, které jsou ceněny v mnoha kulturách, díky čemuž jsou bílé svatby tradičními svatbami.

Páry však nejsou povinny dodržovat tradice. Na konci dne mají své vlastní hodnoty, které by mohly chtít upřednostnit, aby byly vidět po celou dobu svatby.