Co dělat s babiččiným snubním prstenem

Ti, kteří jsou zvědaví, co s babiččiným snubním prstenem, vyzkoušejte tři možnosti. Nejprve si povíme, jak prsten zakomponovat do vaší svatby.

Nebojte se také procházet náš blog, kde najdete další návody týkající se snubních prstenů. Mohlo by vás například zajímat, jak vyrobit snubní prsten, pokud nemáte rodinné dědictví.

3 věci, co dělat se snubním prstenem babičky

Promluvte si o tom

Než cokoli jiného, ​​chcete s ostatními členy rodiny probrat, co dělat s babiččiným snubním prstenem. Předejdete tak nedorozuměním a nedorozuměním v budoucnu.

Vaše rodina může mít v kruhu jiná očekávání, takže je nejlepší promluvit si se všemi zúčastněnými. Kromě toho budete moci zmínit všechny své záměry ohledně snubního prstenu.

Ve většině rodin by to nemělo být složité, zvláště pokud jste to vy, koho si vybrala vaše babička. Pokud je stále naživu, můžete se jí také zeptat, co by chtěla za snubní prsten.

Pojistěte si to

Více než sentimentální hodnota babiččina snubního prstenu stojí za to, že jeho významná koupě se pojistí. Tímto způsobem se můžete o prsten správně starat, zvláště když jednou bude potřebovat opravu nebo výměnu.

Nejprve však musíte získat ocenění babiččina snubního prstenu. Vzhledem k tomu, že byl koupen již dávno, budete potřebovat nezávislý odhad, abyste mohli posoudit jeho hodnotu pro pojištění.

Poté najděte a porovnejte nejlepší pojišťovací společnosti na šperky, abyste věděli, která z nich nabízí hodnotu krytí v poměru k ceně. Například snubní prsten obecně pojistíte až na 2 $ za každých 100 $ jeho hodnoty ročně.

Zahrňte jej na svou svatbu

Snad nejběžnější a pravděpodobně nejlepší věc, kterou můžete udělat s babiččiným snubním prstenem, je použít jej na vaší svatbě. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout, pokud získáte signál od ostatních členů rodiny nebo samotné babičky.

Rodinné dědictví se tradičně přenáší z generace na generaci. Ale pokud nechcete dát prsten svým dětem, možná vás bude zajímat i jeho resetování a přizpůsobení.

Dalším způsobem, jak začlenit babiččin snubní prsten do vaší svatby, je nechat si ho přivázat ke kytici. Můžete jej dokonce nosit jako přívěsek, pokud již máte snubní prsten.

Co mám dělat se snubním prstenem svých zesnulých rodičů?

Pokud již snubní prsten máte, můžete si ponechat snubní prsten svých zesnulých rodičů tak, že jej budete nosit na druhé ruce. Pokud ne, můžete také probrat se svým partnerem, zda by bylo v pořádku použít prsten na svatbu.

Další možností je použít jej jako přívěsek nebo vše dohromady převést na jiný typ šperku. Můžete si ho nechat roztavit nebo jeho části jako kameny zapracovat do nového snubního prstenu nebo jako nový šperk.

Pokud máte sourozence, poraďte se s nimi, co dělat se snubním prstenem vašich rodičů. Některé rodiny se rozhodnou vystavit prsten ve svých domovech pro sentimentální hodnotu, zatímco jiné jej dokonce položí na náhrobek rodičů nebo jej pohřbí s nimi.

Kdo dostane snubní prsten po manželově smrti?

Vdova dostane snubní prsten po smrti manžela. Je také možné, že blízká rodina dané osoby dostane svůj snubní prsten po smrti.

Co dělat se snubním prstenem po manželově smrti

Můžete si vybrat, zda budete snubní prsten nosit nehybně, nebo jej po smrti manžela přenést na pravou ruku. Je také naprosto v pořádku, když si ho necháte a někde uložíte, místo toho, abyste ho nosili.

Někteří dokonce zacházejí s prstenem jako s rodinným dědictvím nebo jej darují potřebným. Pokud má sentimentální hodnotu, můžete si ji nechat přeměnit i na přívěsek nebo brož.

Prsten si můžete ponechat i s urnou nebo jej nechat pohřbít na hřbitově s manželem. Se snubním prstenem po smrti vašeho manžela nelze dělat žádné správné nebo špatné věci, protože každý člověk truchlí jinak.

Kdo si nechá snubní prsten?

Příjemce snubního prstenu si jej ponechá, i když k zásnubám nedojde nebo manželství nepadne. Po rozvodu je obdarovaný rovněž oprávněn ponechat si snubní prsten.

Co mohu dělat se starými prsteny?

Poté, co se dozvíte, jaké výročí upgradujete svůj snubní prsten, možná vám zůstanou staré šperky a nebudete si jisti, co s nimi dělat. Za prvé, můžete je nechat předělat místo nákupu zcela nové sady prstenů.

Část vašich nových prstenů tak bude stále z těch, které jste nosili ve svatební den. Prsteny můžete darovat také svým dětem jako rodinné dědictví, zvláště pokud je příliš sentimentální na rekonstrukci.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Právě jsme diskutovali o tom, co dělat se snubním prstenem babičky, kde začnete diskusí s rodinnými příslušníky, zvážíte jeho pojištění nebo si ho dokonce necháte v den svatby.

Prsten můžete umístit na svatební kytici, přívěsek nebo samotný snubní prsten. Doufáme, že jsme vám dali nápady, co dělat s prstenem, a pokud máte další otázky, klidně je zanechte níže.