Bublání na záchodě, když pračka odtéká? 3 překvapivé důvody!

Zajímá vás bublání záchodu, když pračka odtéká? Přestaňte se divit a začněte číst tento článek. Primární odtok na pračce může být ucpaný, což je jedna z nejčastějších příčin bublajících toalet.

Její vodní kanál je zúžený a zablokovaný vždy, když pračka vytéká kvůli překážce. Voda a vzduch jsou tlačeny zpět potrubím a hledají cestu ven.

Tlakový rozdíl je dostatečně významný, aby protlačil vzduch přes mísu, což způsobí bublání záchodů, stejně jako tlakový rozdíl nebude chtít být v odpadním potrubí záchodu. Zatímco bublání je způsobeno specifickým příslušenstvím, jako je pračka nebo toalety, může být problém s odtokovým nebo odvětrávacím potrubím tohoto zařízení. Bublaní na toaletě se zdá být vážným problémem, který vyžaduje okamžitou pozornost. Pokud se ho vzdáte na dostatečně dlouhou dobu, může se stát zdravotním rizikem. Za bubláním záchodu je mnoho překvapivých důvodů a je nezbytné se o tom dozvědět více.

Co způsobuje klokotání toalety, když pračka vyteče

Jak již bylo uvedeno výše, existují různé důvody pro bublání toalety, když pračka vytéká. Naučit se všechny tyto problémy vám pomůže vyrovnat se s problémem klokotání, takže pokračujte ve čtení.

#1. Na záchodě jsou dva výpusti

Odtok vaší pračky a mycí dřez jsou propojeny s odpadním potrubím toalety, což je častou příčinou bublání na toaletě, když pračka odtéká. Protože je tento vodovodní design rozšířený, většina domácností se musí vyrovnat s nepříjemností bublajícího záchodu. Pračku a její odtok lze umístit mezi koupelnu nebo zásobník zeminy. To znamená, že drenáž pračky je připojena k odtoku toalety, stejně jako jakákoli negativní hustota vzduchu vytvořená při vypouštění pračky může způsobit bublinky uvnitř toalety. Je to častější, když kanalizační potrubí mezi koupelnou nebo pračkou není dostatečně dlouhé.

#2. Použití jednoho ventilačního komínu

Toaleta a pračka mohou být spojeny ve vertikální linii stohované v koupelně. Znamená to, že zařizovací předměty a toaleta sledují standardní větrací otvor, někdy známý jako mokrý průduch podle instalatérství. Jednou z typických příčin, proč se tlak vzduchu dostane do koupelny a způsobí bublání při vyprazdňování pračky, je právě toto. Další pravděpodobnou příčinou bublání toalety je ucpaný odtok pračky v odpadním potrubí a problémy s nastavením vypouštěcí hadice.

Nejčastější příčinou všech těchto problémů jsou ucpání potrubí. Někdo možná spláchl cokoli, co se prát nemělo. Například ubrousky a hygienické výrobky mohou zablokovat trubku spolu s kanalizačním systémem nebo ji zastavit kolem P-pasti na toaletě. Budete se muset vypořádat s následky ucpání někdy na silnici, ať už jde o bublající záchod nebo ucpaný odtok pračky. Možná vás také budou zajímat jednoduché tipy pro opravu pračky a sušičky.

#3. Odvzdušňovací potrubí je ucpané

Větrací komín se zdá být důležitou částí odtokového potrubí pro toaletu a pračku. Udržuje tlak vzduchu v systému stabilní, což vám umožňuje bez potíží spláchnout nebo odstranit odpadky. V odtokovém potrubí se může vyskytnout podtlak, ať už je odvzdušňovací potrubí úplné nebo částečné ucpání. Vzduch by čerpal ze všeho, co může, včetně toaletní vody, kdykoli k tomu dojde.

Zdá se, že je to způsobeno tím, že voda vytváří v potrubí těsné těsnění. Podtlak je vytvářen podtlakem vzduchu kdekoli v potrubí. V důsledku toho se mohou na záchodě objevit bublinky, kdykoli vypustíte vodu z pračky. Pračka například odvádí vodu rychleji než dřez. Znamená to, že pračka čerpá vodu pod vyšším tlakem, což má za následek bublání. Na druhou stranu vadný odtok pračky je častým problémem. Odtoky podložek se často přidávají jako dodatečný nápad, což vede k tomu, že jsou odtoky připojeny k nejbližší odpadní trubce. Rodinám se opakovaně nedaří nainstalovat sifon P, což má za následek, že voda tlačí ven z pračky, kdykoli vyteče.

Dalším problémem bude použití odtokové trubky pračky, která je příliš malá nebo vysoká. Pračka pravděpodobně nejprve vezme vzduch z toalety, aby pomohla vytlačit vodu do kanalizace, pokud uvnitř trubice není dostatečný tlak vzduchu, aby pomohl vypustit odpadní vodu. V důsledku toho se ve stojaté vodě toalety objevují bublinky. Jakékoli bublání, ke kterému dochází v důsledku nesprávně postaveného odtoku pračky, může v budoucnu vést k dalším problémům. Voda se může například rozlít nebo může být odpadní voda přesměrována do pračky.

Bezpečnostní opatření pro bublání na toaletě, když pračka vyteče

Pokud pětkrát až desetkrát spláchnout záchod naplněný vodou nebude fungovat, máte co do činění s těžkým ucpáním. Chcete-li použít vzduchový měchýř nebo dokonce instalatérskou tyč, budete muset sáhnout hlouběji, abyste odstranili zácpu jiným způsobem. Většina železářství vám jeden z nich prodá za nízkou cenu.

Je to obal!

Dozvědět se o bublání záchodu při odtoku pračky je velmi důležité pro každého majitele domu. Může vám to způsobit velký problém, proto je lepší se zmíněným důvodům vyhnout, aby byly věci dokonalé. Přečtěte si související články; vědět, jak vyčistit vypouštěcí hadici pračky a jak uvolnit ucpaný odtok pračky. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali.