6 užitečných kroků, jak odstranit plíseň z autolaku

Je pro vás těžké odstranit plíseň z laku auta? Žádný strach, protože článek Thor vám pomůže naučit se, jak odstranit plíseň stromů z laku auta.

Zde je vše, o čem potřebujete vědět, a kroky, které musíte podniknout, abyste jej efektivně vyčistili.

Co je stromová plíseň?

Stromové plísně jsou skvrny nebo práškové filmy, které můžete obvykle vidět na listech a většinou jsou ze zbytků hmyzu. Plísně stromů jsou škodlivé, pokud jsou jen pozadu.

Plísně stromů mohou způsobit odumření stromu, a proto je nejlepší plíseň co nejdříve odstranit.

Odstranění stromové plísně z autolaku

První věc, kterou byste měli udělat, je sledovat poškození a stav vozidla. Počet řas a plísní na vnější straně a stav vozidla určí, které postupy jsou bezpečné.

Před odstraněním plísně umístěte auto na místo, které není vystaveno slunečnímu záření. Je lepší zaparkovat svůj automobil venku, než v garáži, kde by mohla růst plíseň.

Alespoň na patnáct minut otevřete všechny dveře a okna, aby proudil vzduch.

Čištění plísní může být nebezpečné pro vaše zdraví, proto byste měli používat rukavice, masku a ochranné brýle. Ujistěte se, že každý, kdo vám pomáhá, je následuje.

Chraňte se nasazením ochranného vybavení.

Jakmile se obléknete, zkontrolujte každé sedadlo v autě. Kromě sedadel prohlédněte i koberce, strop a bezpečnostní pásy.

Plíseň můžete najít téměř všude. Před zbytky jídla, oblečení, hraček nebo knih byste měli auto vyčistit.

Plíseň z laku auta odstraníte vysokotlakou vodou, sněhovou pěnou a jemným promícháním mikrovláknem na laku. Zároveň můžete také použít měkké kartáče na gumová těsnění a plastový lem.

Zde jsou kroky k odstranění stromové plísně z laku auta:

Krok č. 1. Vodou odstraňte co nejvíce plísní a řas

Voda je pro vás nezbytným materiálem k odstranění plísní a řas. Použití vody může pomoci změkčit plísně přítomné v laku vašeho auta.

Krok č. 2. Pro zjemnění oblasti použijte sněhovou pěnu nebo autošampon

Auto nebo autošampon lze najít v obchodech s hardwarem nebo materiály pro vozidla. Můžete vyhledat pomoc pro lepší kvalitu sněhové pěny nebo autošamponu.

Krok č. 3. K odstranění bolesti můžete použít chňapku z mikrovlákna.

Rukavice na mytí z mikrovlákna je velmi doporučovaným nástrojem, protože si s plísní při odstraňování jemně poradí. Díky měkkému mikrovláknu také zabraňuje poškrábání.

Krok č. 4. Po sejmutí z pryžových těsnění jej ořízněte měkkým kartáčkem

Připravte si měkký kartáč na odstranění. Jemně jej zastřihněte, aby nedošlo k dalšímu poškození.

Krok č. 5. Pomocí antimikrobiálního APC odstraňte všechny zbytky řas a plísní

Nejúčinnějším způsobem je použití univerzálního antimikrobiálního čištění. Plíseň není bakterie, takže je lepší použít antimikrobiální než antibakteriální.

Ačkoli řasy nejsou technicky „mikrobi“, více antimikrobiálních čističů je zničí.

Nastříkejte na postižené místo, počkejte 5 minut a poté důkladně opláchněte. Nejlepší by bylo, kdybyste ho nepoužívali na přímém slunci nebo při vysokých teplotách.

Další vynikající alternativou je použití směsi IPA 50/50. Účinně zabíjí řasy a plísně a lze jej bezpečně použít jak na barvu, tak na gumu.

Nastříkejte, setřete a poté ihned opláchněte.

Pokud necháte IPA na povrchu příliš dlouho, vyschne, vybledne a rozbije se. Můžete také použít zředěný ocet (25% ocet, 75% voda) k nastříkání na postiženou oblast a poté opláchnout, jak je uvedeno výše.

Je agresivnější, zvláště pokud používáte výraznější koncentraci, takže pokud můžete, doporučujeme místo toho použít APC.

Slanou vodu lze také rozstřikovat a používat, jak je uvedeno výše. Do 500 ml vody přidejte asi lžičku soli.

Na druhou stranu sůl může barvu vysušovat a způsobit, že bude náchylnější k praskání a loupání.

Nejbezpečnějším způsobem, jak zničit jakékoli zbytky řas nebo plísní, je použít APC vyrobené výhradně pro použití v automobilech. Další užitečné informace o antimikrobiálních nátěrech naleznete v tomto článku.

Krok #6. Abyste zabránili opětovnému růstu, aplikujte na postiženou oblast obvaz nebo tmel.

Pro dostatečnou ochranu a lepší prevenci plísní stromů od autolaků je nejlepší použít tmel nebo zálivku. Zde je další článek průvodce, který vám může pomoci říci více o tom, jak dostat plíseň z laku auta.

Závěr

Toto jsou základní fakta, která potřebujete vědět a pomohou vám naučit se, jak odstranit plíseň z laku auta.

Kliknutím na tento článek získáte další informace o tom, jak odstranit plíseň z exteriéru auta. Pro další pomoc můžete také kontaktovat odborníka.