6 užitečných DIY kroků, jak provádět fumigaci půdy

Zažili jste na zahradě škůdce a přemýšleli jste, jak se jich zbavit? Zde je návod, jak provést fumigaci půdy, která vám pomůže zbavit se těchto nepříjemných škůdců.

Fumigace půdy je druh hubení škůdců, při kterém se chemikálie, které používáte, po aplikaci změní na plynnou látku. Je velmi účinná při likvidaci škůdců na vaší zahradě, nebo pokud vlastníte farmu, je skvělé ji tam použít.

I když existuje mnoho výhod, které může fumigace půdy poskytnout, existují taková rizika, která musíte znát také při fumigaci. Některé z nich působí na jednotlivce dlouhodobě a některé mají krátkodobý dopad.

Co je fumigace půdy?

Možná se ptáte, co je to fumigace půdy. Při aplikaci na povrch půdy se jedná o druh pesticidu, který tvoří plynnou látku, která narušuje růst rostlin a produkci plodin.

Fumigaci půdy můžete použít u jakýchkoli plodin s vysokou hodnotou, které máte, a poskytnout zemědělcům výhody při kontrole různých škůdců, mezi které patří háďátka, plevel, houby, hmyz a bakterie.

Jelikož se jedná o nebezpečnou chemickou látku, zavedla Agentura pro ochranu životního prostředí Spojených států (EPA) některá základní bezpečnostní opatření, která byste měli udělat, abyste byli v bezpečí. Bezpečnostní předpisy zajišťují bezpečnost jednotlivce, který provádí fumigaci, a přihlížejících osob, které mohou být fumigací ovlivněny.

Význam fumigace půdy

Nyní odpovíme na vaši otázku, je nutná fumigace půdy? Zemědělství produkuje olejnatá semena, tabák, luštěniny, potravinářské obilí, dřevo, koření, textil a mnoho dalšího, co se stalo většinou exportovaných produktů. Jsou náchylné k napadení škůdci, ať už ve skladu nebo jako plodina.

Zamoření škůdci může být bolest hlavy, pokud není správně vyřešeno; navíc může výrazně ovlivnit váš výdělek a zdraví, pokud budete jíst to, co sklidíte. To je důvod, proč musíte fumigovat půdu, abyste měli plodinu bez škůdců.

Jaké jsou nevýhody fumigace půdy?

Navzdory velkému přínosu fumigace půdy je její nevýhodou to, že jelikož se skládá z agresivních chemikálií, dokáže v oblasti svého působení zabít každý živý organismus, včetně organismů, které vám mohou pomoci při hubení škůdců.

Zabíjení těch organismů, které vám mohou pomoci při kontrole škůdců, je životně důležité pro udržení zdravých plodin. Proto před fumigací půdy musíte vědět, jaké organismy žijí ve vaší zahradě.

Díky tomu může být výrazně ovlivněna školka rostlin.

Další nevýhodou fumigace půdy je nepříjemnost, kterou může způsobit majitelům domácnosti. Vzhledem k tomu, že k dezinfekci budete používat invazivní chemikálie, musíte několik dní žít v oblasti, která jím může být ovlivněna, dokud účinek chemikálie nepomine.

6 kroků k fumigaci půdy

Zde vám poskytneme kroky, jak fumigovat půdu.

Krok č. 1. Vyberte, jaký produkt chcete použít

Nejprve si musíte vybrat, jaký produkt chcete použít. Mlhové bomby jsou nejlepším typem produktu, který můžete získat pro fumigaci.

Při nákupu zvažte, jak velká je plocha, s jakým druhem škůdců se potýkáte a jaký máte rozpočet. Nechoďte přes palubu, abyste odstranili škůdce.

Zde je návod, jak vypočítat správné množství pesticidu pro vaši orientaci.

Krok č. 2. Mějte plán

Fumigace není tak snadná, jak jste si mysleli, že bude; chce to hodně technických věcí. Jak již bylo řečeno výše, je nutné, abyste postiženou oblast pro jistotu evakuovali.

Proto je nezbytností plán, jak to provedete.

Krok č. 3. Je nutná domácí příprava

Vzhledem k tomu, že máte co do činění s invazivní chemikálií, ujistěte se, že vše, co může být ovlivněno plynem, jako jsou domácí mazlíčci, vaše rodina nebo dokonce vaše kuchyně, je bezpečné a nebude zasaženo fumigací.

Pečlivě dodržujte všechny pokyny napsané při zakoupení mlhové bomby, pokyny mohou obsahovat předběžná upozornění a velmi vás žádáme, abyste je dodržovali.

Krok č. 4. Nastavte mlhovou bombu

Opět je třeba postupovat podle návodu k produktu. Obsahuje preventivní opatření, která musíte přijmout, jak nastavit mlhovací bombu, jak nastavit mlžovač, jak připravit svůj dům a vše, co potřebujete vědět.

Krok č. 5. Počkejte na dokončení efektu

Jak je psáno výše, musíte počkat několik dní, než plynná látka vyprchá. Pokud nepočkáte, až se přípravek spotřebuje, může to výrazně ovlivnit vaše zdraví a může dokonce ohrozit váš život.

Krok #6. Získejte pomoc

Vzhledem k tomu, že fumigace půdy je dlouhý a komplikovaný úkol, důrazně doporučujeme nechat to udělat profesionálům. Necháte-li profesionály, aby dělali svou práci, můžete se vyhnout tomu, abyste byli poškozeni toxicitou chemikálií.

Vzhledem k tomu, že se jedná o vyškolené profesionály, provedou se všechna nezbytná preventivní opatření, která vás ušetří od potíží s fumigací na vlastní pěst a mohou ohrozit vaše zdraví.

Závěr

Když se dostanete do této části článku, dozvěděli jste se, jak provádět fumigaci půdy, její výhody a význam a nevýhody. Protože nyní máte znalosti týkající se tohoto tématu, můžete pokračovat a fumigovat svou půdu.