Restaurování 101: Jak opravit vodou poškozenou kůži

Od jednoduchého otírání po opatření, která můžete dodržovat, abyste udrželi lesklou a ne tuhou kůži, bude naučit se opravovat vodou poškozenou kůži hračka. Pokud se vám někdy stane, že se vám omylem vylije voda na koženou tašku, boty nebo bundu, stačí několik jednoduchých kroků, abyste zabránili vzniku situace.

Mokrá kůže

Když máte mokrou kůži, nemělo by být příliš těžké ji zachránit před dalším poškozením. Musíte mít na paměti tři jednoduché věci: trpělivost, malá část tuku a načasování. Tyto prvky pomohou chránit vaši kůži před rozbitím vaší oblíbené aktovky, tašky nebo obuvi.

Kůže, na které se vylila voda, nemusí být vždy významným problémem, o kterém je třeba přemýšlet, protože většina kůží má ochrannou vrstvu, která brání vodě prosakovat materiálem. Jedinou nevýhodou těchto vodních skvrn je tuhost, kterou materiál přináší.

Obnovuje se

Kusy nábytku nebo oděvy vyrobené z kůže mohou trvat dlouho, pokud víte, jak se o ně správně starat. Když se dostanou do kontaktu s vodou, mají tendenci křehnout, barvit se a vysychat. Kůže, které nejsou porézní, může přežít, ale některé jsou porézní.

Semiš, velmi porézní druh kůže, se může snadno poškodit, pokud zvlhne. Existují různé metody, jak můžete kůži obnovit a zachránit ji před větším poškozením, když přijde do styku s vodou.

Voda a její nebezpečí

S vodou může nést mnoho bakterií a mikrobiálních nečistot, které oči nevidí. Můžete si myslet, že voda je čistá, ale změníte názor, pokud budete mít příležitost ji vidět pod mikroskopem.

Když voda přijde do styku s kůží, materiál je náchylný k mnoha potenciálním nečistotám a mikrobům. Plísně a plísně, některé z mikrobů, které se k nim mohou přichytit, mohou být složité nebo nemožné je odstranit. Nejlepší způsob, jak zabránit ulpívání těchto mikrobů na kůži, je udržet ji co nejsušší.

Kůže se suchou skvrnou

Kůže se zaschlými skvrnami od vody pro vás bude složitý proces obnovy. S tímto problémem možná budete chtít jemně navlhčit povrch materiálu od jednoho švu k druhému v oblasti, kde je obarvený. Díky tomu zmizí první skvrna spolu se šmouhou, kterou jste přidali.

Další metodou, kterou můžete použít, je lehké otření malého množství čističe kůže nebo alkoholu. Ačkoli tato metoda čištění může být bezpečnější než ta první, musíte při ní dávat pozor. Před odstraněním skvrny to zkuste nejprve vyzkoušet na skryté části kůže.

Použití specializovaného mýdla

Skvrny lze buď snadno, nebo obtížně čistit. V mnoha případech to můžete vyčistit specializovaným mýdlem.

Při pokusu o odstranění skvrn od vody můžete použít druh mýdla určeného pro koňská sedla. Pomohlo by, kdybyste vadu a okolí kolem nejprve vysušili, než ji napěníte měkkou houbou a mýdlem.

S houbou v ruce jemně poklepejte na oblast a opakujte, pokud skvrna nezmizí, dokud ji již nevidíte. Pokud se v kůži nahromadila plíseň a plíseň, opatrně ji očistěte kartáčem na nehty.

Tento postup opakujte, dokud plíseň nebo plíseň viditelně neuvidíte. Pokud oblast po vyčištění začne blednout, použijte pro obnovu barev speciální barvivo na kůži.

Opatření

Pokud na gauč rozlijete trochu vody, otřete přebytečnou vodu a zbytek nechte uschnout. Gaučové kůže mívají speciální povlak, který brání prosakování vody skrz materiál.

Kromě důvěry ve speciální povlak je stále nejlepší čistit a chránit vaši volbu na kůži.

Někteří mohou při čištění koženého nábytku používat vodu a je to přijatelné, ale místo vody z vodovodu musíte použít destilovanou vodu. Voda z vodovodu může obsahovat nečistoty a může poškodit materiál v důsledku rzi a jiných nečistot ve vodě.

Ochrana kůže

Po vyčištění materiálu je nejlepší zajistit, aby se problém již neopakoval. Abyste to zajistili, musíte použít kondicionér nebo ochranný kryt, abyste si udrželi lesk a v budoucnu ho chránili před skvrnami.

Na trhu lze vidět kožené kondicionéry výslovně vyrobené k ochraně vaší kůže před poškozením vodou. Obsahují přísady, jako je včelí vosk, silikon a norkový olej.

Při hledání kondicionérů nezapomeňte hledat tyto přísady. Mohou chránit a udržovat kůži vypadající dobře jako novou současně.

Závěr

Když víte, jak opravit kůži poškozenou vodou, můžete nyní udržovat svůj kožený nábytek ve výborném stavu, aniž byste se museli obávat, že je vodní skvrny zničí. Pamatujte na uvedená bezpečnostní opatření k ochraně kůže a způsoby, jak ji obnovit.