Jak přemalovat vodou poškozenou zeď v 8 snadných krocích

Popraskaná barva a další problémy se zdí způsobené vlhkostí nejsou atraktivní, takže by bylo nejlepší se naučit přemalovat vodou poškozenou zeď. Naštěstí to není tak těžké, takže to prakticky můžete udělat bez pomoci profesionála, pokud budete dodržovat správné kroky.

Pokud si nejste jisti, kde začít, připravili jsme pro vás krátkého průvodce, který vám pomůže zbavit se tohoto konkrétního nepořádku.

Co způsobuje poškození zdí vodou

Několik faktorů může způsobit poškození vašich stěn vodou, aniž byste o tom věděli. Pokud se problém nevyřeší okamžitě, může dojít k plísním, prasklinám, změně barvy laku a dalším. Zde jsou věci, na které byste si měli dát pozor na možnost poškození vodou:

Bouřky

Přírodní katastrofy, jako jsou hurikány a bouřky, nemusí být vždy tak závažné, ale v některých případech mohou zničit váš majetek. Silné deště a silný vítr mohou poškodit části vašich střech, okapů a svodů. Vody, které nějakým způsobem našly cestu do mezer, mohou nakonec dosáhnout vašich zdí a způsobit poškození.

Netěsné potrubí

Voda z prosakujících trubek za zdmi může odradit povrch a způsobit změnu barvy a bublání barvy. Může také podporovat plísně a houby, které mohou být toxické a nebezpečné, zejména pro osoby s astmatem a jinými plicními problémy.

Kondenzace AC

Systémy střídavého proudu produkují kondenzaci a existují odtoky speciálně vyrobené tak, aby kapající z domu vytekly. Pokud jsou však tyto odtoky poškozené, může kondenzát unikat mezi stěny a podlahy.

Blokované kanalizace

Odtoky mohou někdy vytvářet špínu z mastnoty, špíny a cizích předmětů, které spadají z kuchyňského dřezu, vany a umyvadla do koupelny. Ucpané odtoky mohou způsobit záplavy uvnitř vašeho domu a nakonec dosáhnout až ke vašim zdem.

Některé škody související s vodou jsou zahrnuty v pojistném krytí, pokud se jedná o náhodnou událost. Většina pojišťoven neuznává jiné situace, které nepředstavují náhlé. Vždy můžete požádat svého právníka o pomoc, abyste věděli více o těchto druzích záležitostí.

Známky zdí poškozených vodou

Naštěstí můžete snadno rozpoznat poškození vodou tím, že budete věnovat pozornost jeho znakům. Toto jsou tři nejlepší, které můžete vidět, pokud máte uvedený problém:

1. Změkčená sádrokartonová deska

Změkčené suché stěny v důsledku poškození vodou nejsou vždy nejsnadněji rozpoznatelné. Odhalená část může vypadat normálně, zatímco druhá strana již může být nasáklá vodou.

Chcete -li to zkontrolovat, můžete sádrokarton stisknout, a pokud se zasune, mohou být za ním nějaké neviditelné problémy. Pokud je ignorován, může kultivovat plísně a vydávat hnilobný zápach, dráždivý a obecně nepříjemný.

2. Puchýře/bublání barvy

Bublání barvy je důsledkem přílišného tepla nebo vlhkosti ve stěnách. Barva může uvnitř akumulovat vodu a natahovat barvu, což vytváří vzhled podobný bublinám. Jejich prasknutí je v pořádku, ale pokud je tam příliš mnoho vody, mohou způsobit nepořádek a kapání po celých zdech.

Můžete si zavolat profesionála, který vám se situací pomůže. Pokud to chcete udělat sami, můžete se vždy řídit průvodcem, který jsme poskytli dále v tomto článku.

3. Odbarvení

Změna barvy barvy je nejčastějším důsledkem poškození vodou. Mohou se objevit v pruzích, skvrnách a vzorcích v závislosti na tom, kde se hromadí vlhkost a voda.

Zpočátku se to může zdát jako nedůležitý problém, ale ve většině případů má zadní stěna výraznější poškození. Nezapomeňte také zkontrolovat druhou stranu, abyste zjistili, zda existují závažnější problémy, které je třeba opravit.

Malování stěn poškozených vodou

Chcete -li opravit nátěr ve zdech poškozených vodou, můžete postupovat podle těchto jednoduchých kroků od začátku do konce.

Krok č. 1 . Nejprve vyčistěte stěny, které chcete namalovat. Pomocí vody a čisticího roztoku otřete místo velkou houbičkou.

Před nanesením směsi jej nezapomeňte oprášit. V případě potřeby pokryjte celou zeď shora dolů. Poté povrch osušte.

Krok č. 2 . Pomocí světel můžete zdůraznit nedostatky na vašich stěnách. Pokud plánujete namalovat pouze malou část povrchu, můžete oblast označit páskou.

Krok č. 3. Odstraňte odlupující se barvy, bublání a odlupování pomocí škrabky. Před prací na ploše se ujistěte, že je to čisté plátno.

Krok č. 4 . K přípravě povrchu použijte tmel. Tento nátěr na bázi oleje působí jako lepidlo a také zabraňuje prosakování vody do zdi. Před pokračováním počkejte, než pojivo zaschne, alespoň hodinu.

Krok č. 5 . Aby byl povrch hladký, naneste tmel a počkejte den, dokud není zcela suchý.

Krok č. 6 . Plochu obrouste, abyste odstranili nerovnosti a nerovnoměrné vrstvy. Udělejte to, dokud nebude hladké.

Krok č. 7 . Chcete-li připravit zeď na malování, použijte na plochu základní nátěr na vodní bázi. Díky tomu barva dobře přilne k povrchu a zabrání budoucímu poškození vodou.

Krok č. 8 . Jakmile je zeď připravena, můžete nyní aplikovat barvu v jakékoli barvě, kterou si přejete. Nejlepší je použít barvy na vodní bázi, protože po úplném zaschnutí jsou voděodolné. K uzavření barvy můžete také použít vrchní nátěr.

Závěr

Nyní, když víte, jak přemalovat vodou poškozenou zeď, bude to o jednu věc méně od vašich starostí. Ujistěte se, že jste je zkontrolovali po každé bouřce a pokud ve vašem domě existují případy úniku.

I když je namočená jen malá část sádrokartonu, může to nakonec vést k vážnějším problémům. Nejlepší je to řešit hned, než čekat, až to bude alarmující.