6 kutilských kroků, jak snadno opravit dřevo poškozené vodou snadno doma

Vykazuje vaše tvrdé dřevo poškození vodou? Nebojte se, není to nepřekonatelný problém. Pokud vás někdy napadlo, „jak opravit dřevo poškozené vodou?“ poté, co ve svém domě objevíte velký kufřík, jste na správném místě.

Vodou poškozené dřevo je notoricky obtížné obnovit. Přestože většina ošetření dřeva chrání povrch, voda může dřevu přesto uškodit.

Pokud si všimnete bílých skvrn, skvrn, zrudnutí nebo jiného poškození povrchu, dřevu s největší pravděpodobností škodí voda. Čím dříve budete problém svého tvrdého dřeva nebo nábytku řešit, tím levnější a zdlouhavější bude oprava.

Oprava dřeva poškozeného vodou

Poškození dřeva vodou je považováno za jeden z nejnáročnějších problémů, se kterými se vlastník nemovitosti může z různých důvodů setkat. Pokud začnou být neadresní, mohou způsobit značné škody na podnikání a osobním majetku.

Za druhé, může to vést k růstu plísní, což může poškodit kvalitu vnitřního ovzduší vašeho majetku a potenciálně být škodlivé pro zdraví vás a vašich nájemníků. Nakonec dramaticky sníží hodnotu vašeho domu, což může být problém, pokud jej plánujete brzy prodat.

Krok č. 1. Odstraňte shnilé části

Když je dřevo vlhké a voda může vsáknout, rychle hnije. Odstraňte veškeré shnilé dřevo pomocí dláta a prořízněte suché a tvrdé vnitřní povrchy.

Krok č. 2. Použijte tmel pro automatické vyplňování

Poté, co jste vybojovali poškozené části, vyplňte je tmelem pro automatické plnění.

Krok č. 3. Vyplňte otvor

Tento krok musíte provést okamžitě, než bude mít výplň šanci ztuhnout. Zatlačte nůž na tmel hluboko do otvoru, který jste právě vyřízli.

Krok č. 4. Opakujte první dva kroky

Pomalu a metodicky vyplňujte otvor, nechejte výplň mezi kroky schnout, dokud se otvor nevyplní a povrch se mírně nezvedne nad okolní oblast.

Krok č. 5. Pískujte pro hladký povrch

Povrch obrouste, aby měl hladký povrch, a vyrovnejte jej s okolním dřevem.

Krok č. 6. Natřete základní nátěr

Prohlédněte si všechny své dřevěné povrchy a budovy uvnitř i vně každých šest měsíců. Pokud jsou nutné opravy, proveďte je co nejdříve.

Nastavte program péče o dřevo, který zajistí pravidelnou aktualizaci malby. To vám pomůže předcházet poškození dřeva vodou. Budete mít méně dlouhodobých nákladů na opravy a také vynikající vzhled.

Co je to poškození vodou?

Stručně řečeno, poškození vodou je způsobeno nadměrnou vlhkostí a zachycenou vodou na konstrukci a jejím obsahu. Často se vyskytuje v nejméně navštěvovaných oblastech zařízení, kde se voda může shromažďovat, aniž by si toho někdo všiml. Jsou také nejnižšími úrovněmi domu, například prolézanými prostory a sklepy.

Jak vypadá dřevo poškozené vodou?

Poškození vodou a poškození termity se na druhou stranu může zpočátku jevit jako velmi podobné. Existují však charakteristické rysy, které je odlišují. Například vodou poškozené dřevo se rozpadá na kousky o velikosti krychle, ale dřevo poškozené termity vytváří tunely, protože termiti nejprve jedí měkčí zrno.

Jaké jsou ukazatele poškození vodou ze dřeva?

Podle informací v předchozí části můžete lépe porozumět tomu, které dřevěné konstrukce ve vašem domě jsou náchylné k poškození vodou. Může to být váš strop, podlahy nebo konkrétní kusy nábytku.

Tato část kontroly je obzvláště důležitá, pokud si nejste jisti, zda vůbec došlo k poškození vodou, například v případě nezjištěných netěsností potrubí. Varovnými indikátory, na které je třeba dávat pozor, jsou skvrny a změna barvy, změna tvaru nebo textury a růst plísní

Je možné mít nárok na pojištění u dřevěných podlah poškozených vodou?

Chcete-li odpovědět na otázku, ano, můžete mít pojistnou událost u dřevěných podlah poškozených vodou.

Můžeme říci, že poškození vodou je jedním z nejrozšířenějších pojistných událostí, které se každoročně týkají přibližně jednoho z 50 rezidencí. Pravděpodobně máte mnoho otázek ohledně toho, co je pokryto, opravy, termíny a pojištění.

Kolik pojistného krytí můžete očekávat?

Pojištění podlahy z tvrdého dřeva se liší v závislosti na vaší stávající společnosti a zásadách. Mějte na paměti, že pojišťovnám jde především o jejich konečný výsledek a snížení nákladů. To znamená, že byste měli prozkoumat a zdokumentovat každou fázi postupu, stejně jako vyjednávat se svým pojišťovacím dopravcem nebo právníkem, abyste nebyli zneužití.

Dodavatel, který není připojen k vaší pojišťovně, vám obvykle může lépe vyjednat. Je také dobré seznámit se s procesem opravy a jazykem vaší pojistky.

Závěr

Je pro pohled přitažlivé vidět hladké zařízení ve vašem domě. Kombinace atraktivního designu a bezkonkurenční strukturální integrity odlišuje dřevěný nábytek od nábytku vyrobeného z jiných materiálů.

Dřevěný nábytek najdete téměř v každé domácnosti, zejména v kuchyni. Proto musíte vědět, jak opravit nesčetněkrát namočené dřevo poškozené vodou. Techniky a narážky mohou podstatně pomoci v prevenci dalšího zranění.