5 jednoduchých kroků, jak opravit podlahu v koupelně poškozenou vodou

Je nutné vědět, jak opravit podlahu poškozenou vodou v případě, že se něco stane. Stačí odstranit dlaždice a nahradit je novými.

Každá situace je však jiná. Než uděláte něco trvalého, musíte nejprve vyhodnotit problém. Můžete to provést kontrolou poškozené oblasti, typu podlahy, kterou jste měli, a toho, jak špatná je situace.

Pokračujte ve čtení, až se dostaneme k dalším podrobnostem o tom, jak opravit podlahu v koupelně poškozenou vodou, a vědět, zda je kryta vaším pojištěním!

Jaké jsou příznaky rozbité podlahy v koupelně

Nerovná nebo měkká podlaha

Nerovnoměrná podlaha je, když je ve vašem podkladu přebytečná vlhkost. Při chůzi po poškozeném povrchu to může způsobit nerovnováhu a viklání. Dřevěná podlaha je druh podlahy citlivé na poškození vodou.

Hustý zápach po celé místnosti

Dalším znakem poškození vaší koupelnové podlahy je neobvyklý zápach po celé místnosti, zvláště když se přikrčíte. Tento zápach je často produkován napadením plísní. Stává se to, když je ve vašem podkladu nezjištěná vlhkost.

Mezery ve vašich obkladech do koupelny

Když máte pocit, že se vám dlažba pod schodištěm prohýbá, je to známka rozbité podlahy v koupelně. Tento pohyb může mít za následek mezery ve vaší koupelně. Pokud se neléčí, může jít o nebezpečí zakopnutí, což může být nebezpečné, zvláště pokud máte kolem sebe děti.

Snadné kroky k opravě podlahy v koupelně poškozené vodou

Krok č. 1. Připravte si veškeré potřebné vybavení

Než začnete cokoli dělat, pečlivě si připravte všechna zařízení, která budete potřebovat k opravě podlahy v koupelně. Zajistěte, abyste měli na dosah všechny potřebné nástroje, které vám usnadní práci. Nejlepší by bylo nosit ochranný oděv, jako jsou boty, rukavice a obličejovou masku.

Vodou poškozené koupelnové podlahy pravděpodobně budou mít pod sebou plísně. Vdechování spór plísní může mít za následek dýchací potíže, alergické reakce nebo kožní vyrážky.

Krok č. 2. Zkontrolujte oblast

Až budete mít všechny nástroje uspořádané, přejděte na podlahu své koupelny a prohlédněte si okolí. Hledejte místo s nerovnými podlahami a kde je voda nejhlubší. Pokud tato zasažená oblast po dobu 1 až 2 dnů od prvního zaschnutí trochu nevyschla, lze bezpečně předpokládat, že je pod ní plíseň.

Měli byste se také podívat na barvu unikající vody. Pokud je většinou jasno, pak by to mohla být čistá voda. Čím je voda tmavší, tím je špinavější.

Krok č. 3. Odstraňte poškozený materiál

První věc, kterou musíte udělat před samotnou podlahou, je uzavření hlavního vodního ventilu, aby se zabránilo dalšímu úniku do místnosti. Poté oddělte toaletu, protože vám může překážet. Pokud máte skříňky, které se dotýkají podlahy, chtěli byste je také odstranit.

Dále sundejte podlahu a další poškozené materiály, které vyžadují upevnění. K odstranění spojovacích prvků a šroubů použijte páčidlo. Měli byste se také rychle zbavit veškerých nečistot a pokusit se vyčistit pracovní prostor, jak jen můžete.

Krok č. 4. Opravte podklad a sádrokarton

Když je celá oblast vyschlá, nyní je čas na instalaci nového podkladu a podporu rámování. Přesná měření můžete odkázat na svůj starý podklad. Pokud máte dřevěnou podlahu, bylo by nejlepší ji místo opravy vyměnit za novou.

Měli byste také zkontrolovat sádrokarton a zjistit, zda není ve spodní části podlahy nějaké poškození. Opravte postiženou oblast a obrouste ji tak, aby se rovnala okolní zdi.

Krok č. 5. Dokončete

Jakmile je vše hezké a špinavé, dokončete opětovným připevněním toalety, skříněk a obkladů do koupelny. Před uzavřením se ujistěte, že je vše suché, abyste zabránili tomu, aby se něco podobného opakovalo.

Pokud dojde k růstu plísní, promíchejte 50/50 roztoku vody a octa a poté jej nastříkejte na povrch. Počkejte 30 minut až hodinu, než oblast opláchnete.

Je toto kryté pojištěním domova?

Pokud vás zajímá, zda jsou vaše vodou poškozené podlahy zahrnuty v pojistném krytí, odpověď závisí na tom, jak jste je získali. Vaše pojišťovna může uhradit škodu v případě náhodných situací. Nebude to však, pokud se prokáže, že poškození bylo způsobeno nedbalostí.

Podle institutu Insurance Information Institute patří ztroskotané nemovitosti v důsledku poškození vodou k nejdražším katastrofám, které váš domov může potkat. Proto je důležité si znovu přečíst a porozumět svým pojistným smlouvám, abyste znali svá finanční práva. Můžete si také najmout právníka, který vám pomůže s pojistnými událostmi.

Závěr

Když se učíte, jak opravit podlahu v koupelně poškozenou vodou, je důležité vědět, jak se chránit, když jste v ní. Noste potřebné ochranné pomůcky, jako jsou rukavice a obličejová maska, zvláště pokud máte podezření na plíseň pod podlahou. Napadení plísní může být vážným zdravotním nebezpečím, pokud je vystaveno delší dobu.

Pamatujte, že pokud máte pocit, že je problém příliš vážný, není na škodu zavolat odborníky, aby to udělali za vás! Někdy je další nejlepší věcí, kterou můžete udělat, zavolat pomoc, než způsobit větší poškození při pokusu o opravu.