Poškození vodou je problém, který majitelé bytů každý rok zažívají. To je důvod, proč by měl člověk vědět, jak opravit vodou poškozený podlahový nosník. Koneckonců, tyto slouží jako podpora podlahové oblasti a poskytují stabilitu celé konstrukci.
Než se pustíme do opravy vašich poškozených podlah, pojďme nejprve pochopit možné příčiny tohoto problému.
Příčiny narušeného podlahového nosníku
Drobné incidenty, jako je rozlití a občasný déšť, k poškození podlahových nosníků nestačí. Tak to nefunguje.
Pokud by si však voda nějakým způsobem pronikla do podkladu a promočila strukturu dřeva, mohl by to být začátek mnohem významnějšího problému. Některé z událostí souvisejících s vodou, které mohou přispět k potížím, jsou:
Úniky vody
Únik vody má mnoho příčin a zpočátku je těžké rozlišit, odkud pochází. Primárními zdroji úniků vody jsou následující:
Zlomená pečeť
Těsnění mají zásadní úlohu udržovat vodovodní přípojky na místě. Jsou také přítomny v jiných oblastech, jako jsou dvířka pračky a myčky, aby bylo zajištěno, že voda nevyteče na povrch.
Budete vědět, že tato těsnění jsou poškozená, pokud stříká voda, kdykoli použijete tato zařízení. Louže se mohou vkrádat do mezer na podlaze a nakonec dosáhnout na trámy.
Prasknutí potrubí
Potrubí může prasknout z několika důvodů, jako je nadměrný tlak vody, slabá místa a prasklá těsnění. To je pro majitele domu vážný problém. Jejich oprava není vždy nejsnadnější, protože jsou většinou skryta za zdmi a podlahami.
Voda z prasklé trubky může namočit dřevěné podlahy, podklady a trámy a v případě neléčení způsobit pokles a hnilobu.
<~Flood
Záplavy způsobené bouřkami, problémy s vodou a úniky mají vysokou možnost poškození trámů. Bohužel ničení související s povodněmi obvykle nejsou kryta pojištěním, pokud to není důsledek nehody. Pokud je zasažena velká plocha podlahového nosníku, může vás oprava stát značnou částku.
Problémy s instalací
Existuje mnoho situací, kdy problémy s podlahou souvisejí s instalatérskými pracemi. Často se nacházejí pod podlahou, takže vlhkost může být nasáklá dřevem, když uniká potrubí.
Oprava poškozeného podlahového nosníku
Ne každý poškozený podlahový trám trpí stejnými účinky. Před opravou postižené oblasti je nutné nejprve vyhodnotit situaci a pochopit, co je třeba opravit a co vyžaduje úplnou výměnu.
Metoda č. 1. Sestra Joistova
Sesterování zahrnuje upevnění identického dřeva ke stávajícímu podlahovému trámu, aby poskytlo silnější podporu.
Metoda č. 2. Výměna paprsku
Pokud je případ vážný a je ovlivněna většina konstrukce, pak by v této situaci byla nejlepší volbou výměna paprsku.
Dnes se zaměříme více na sestřičky, protože to je nejjednodušší, co lze udělat bez volání o pomoc profesionálů. Je to také nejpoužívanější metoda, protože nevyžaduje úplnou výměnu a zaměřuje se pouze na postižené nosníky, které potřebují opravu.
Zde jsou potřebné nástroje k přípravě:
- Úroveň
- Kladivo
- Pístová pila
- Motorová pila
- Konstrukční šrouby
- Svinovací metr
- Hydraulické zvedáky/kovové zvedáky
- Dřevěné podložky
- Rámové řezivo
- Dopadový ovladač
Pokud případ není příliš závažný a trám potřebuje pouze nějakou opravu, ale je stále v dobrém stavu, můžete to opravit pomocí sesterské práce. Vždy se můžete zeptat svého právníka, zda je tato škoda zahrnuta do vašeho pojistného krytí, ale pokud ne, vždy to uděláte sami, pokud máte požadované materiály a nástroje.
Není to snadný úkol, proto se ujistěte, že procesu plně rozumíte, abyste se vyhnuli chybám, které mohou být v budoucnu větším problémem. Zde jsou kroky, které můžete sledovat.
Krok č. 1 . Zajistěte prostor odstraněním elektrických vodičů, kabelů a trubek, které by mohly rušit proces. Také odstraňte všechny šrouby a hardware v místě, kde budete pracovat.
Krok č. 2 . Nainstalujte nový kus vedle stávajícího nosníku. Tím se posílí struktura zdvojnásobením tloušťky rámu. Přišroubujte obě součásti pomocí konstrukčních šroubů.
Krok č. 3 . Připravte nosný nosník. Umístěte jej pod příslušný trám a hydraulickým lisem zvedáku proti němu položte na podlahu.
Můžete začít zvedat, dokud nebude paprsek zajištěn, ale ujistěte se, že to děláte pomalu. Příliš velký tlak může způsobit praskliny, které mohou zhoršit stav nosníku. K vylepšení úrovně stačí zvednutí o 1/8 palce denně.
Krok č. 4. Vytvořte zvedací sloupek upevněním dvou desek. To udrží polohu nosníků a zabrání ohýbání během procesu. Dbejte na to, abyste vždy kusy zarovnali, abyste se ujistili, že jsou zarovnané.
Krok č. 5 . Jakmile jsou trámy na svém místě, přišroubujte díl a sestru k sobě. Zkontrolujte zářezy a nezapomeňte je vyplnit, aby byla instalace spolehlivější. Zajistěte díly pomocí nosníku a máte hotovo!
Závěr
Po vlastnictví domu je několik věcí, které byste se měli naučit dělat sami. Neustále volat někoho o pomoc bude jen nákladné a nepohodlné.
Mezi dovednosti, které musíte získat, patří způsob opravy podlahového trámu poškozeného vodou, protože nehody související s vodou jsou častější, než si myslíte. Neváhejte použít uvedené průvodce pro případ, že by se něco podobného stalo právě teď nebo v budoucnu.