2 metody, jak snadno opravit pásku ze sádrokartonu poškozenou vodou

Použití spárovací hmoty je jedním z nejlepších způsobů, jak opravit sádrokartonovou pásku poškozenou vodou. Měli byste také najít zdroj úniku a opravit jej, aby se zabránilo dalšímu poškození vaší zdi.

Největší bolest hlavy, se kterou se majitel domu může potýkat, je únik vody. Když voda dosáhne vaší stěny, může poškodit pásku a způsobit otevření některých švů.

Pokud tyto švy necháte na pokoji, může se uvnitř nich vyvinout nežádoucí vlhkost a může to způsobit větší poškození vaší sádrokartonu.

Co způsobuje poškození vodou?

Časem se váš domov může potýkat s některými problémy a nejnepříjemnějším z nich je poškození vodou. Netěsné vodovodní systémy obvykle způsobují poškození vodou. Vaše roury s věkem reziví a nakonec mohou prasknout; proto je důležité je neustále kontrolovat.

Problémy se střechou mohou být také nepříjemné. Když začne pršet, zkontrolujte těsnost krytů a vyčistěte žlaby.

Vaše zeď nejblíže ke stropu může být první částí vašeho domu, která vykazuje známky poškození vodou. Opravte je, jakmile je spatříte, aby se zabránilo dalšímu poškození vašeho domova.

Jak přesně určit poškození vodou

Než opravíte sádrokartonovou pásku, musíte zastavit poškození vodou u zdroje, ale jak poznáte, že je třeba opravit potrubí a střechu? Nejprve musíte zkontrolovat známky vlhkosti.

Pomocí šroubováku můžete vytvořit malé otvory nebo nepronikající vlhkoměr. Pokud je sádrokarton měkký, dojde k poškození vodou.

Po kontrole sádrokartonu musíte vidět vnitřní stěnu. Můžete to udělat vytvořením většího otvoru nebo pomocí penetračního vlhkoměru.

Pokud máte podezření na poškození vodou, vždy zkontrolujte obsah vlhkosti ve vašich stěnách. To je zásadní zejména pro stěny z celulózy a sklolaminátu.

Někdy si nevšimnete poškození vodou, zvláště když je stále v počátečních fázích. Proto je důležité po období dešťů zkontrolovat své zdi, abyste zabránili něčemu vážnému. Pokud je poškození ponecháno příliš dlouho, může se tvořit plíseň.

Podrobný postup opravy sádrokartonové pásky poškozené vodou

Únik jste již opravili u jeho zdroje; nyní je čas opravit poškození pásky ze sádrokartonu. V závislosti na závažnosti poškození existují dva způsoby, jak opravit vaši zeď.

Metoda č. 1. Drobné poškození

Oprava menšího roztržení stěny je jednoduchá; prostě musíte opravit poškození, než se zvětší.

Krok č. 1. Vyčistěte oblast

Čistým hadříkem zeď lehce otřete a odstraňte prach nebo nečistoty.

Krok č. 2. Naneste rychle tuhnoucí spárovací hmotu

Rychle tuhnoucí spárovací hmota zabrání zachycení veškeré vlhkosti ve zdi. Při nanášení použijte tmel, aby vaše práce byla úhledná.

Nůž na tmel zatáhněte pod úhlem 45 stupňů. Měli byste mít pevný úchop, který je také dostatečně měkký, aby na zdi zanechal silnou vrstvu látky.

Krok č. 3. Nechte spojovací hmotu zaschnout

Počkejte asi 12 hodin, abyste se ujistili, že váš materiál řádně vyschne. Budete vědět, že je suchý, když po něm přejedete dlaní a ucítíte křídovou, suchou texturu.

Krok č. 4. Brousit povrch

Nejlepší je použít brusný papír se zrnitostí 120; oškrábejte ji přes práci, aby byla hladká, a odstraňte všechny další vrstvy.

Krok č. 5. Vymalovat oblast

Otřete oblast a poté retušujte barvu štětcem nebo válečkem. Pokud se odstíny neshodují, přemalujte celou zeď.

Metoda č. 2. Velké poškození

Pokud je páska vystupující ze zdi větší než 1 stopa, musíte celou věc vyměnit. Díky tomu bude vaše sádrokartonová deska nová.

Krok č. 1. Odstraňte celý proužek

Pomocí tmelového nože vykopejte pod sádrokarton a odstraňte pásku a barvu. Pro efektivní práci přitlačte nástroj ke zdi pod úhlem 45 stupňů.

Krok č. 2. Pískujte plochu stěny

K odstranění veškerých nečistot nebo přebytečné barvy použijte brusný papír se zrnitostí 150. Ujistěte se, že jste pokryli všechny oblasti, aby vaše práce byla hladká. Prach můžete odstranit pomocí vysavače nebo čistého hadříku.

Krok č. 3. Vyměňte pásku a naneste spárovací hmotu

Umístěte na zeď novou délku síťové pásky a naneste spárovací hmotu, aby zůstala na svém místě. Pásku udržujte hladkou a zabraňte tvorbě vzduchových bublin.

Krok č. 4. Nechte spojovací hmotu zaschnout

Nechte zeď zaschnout 36 hodin. Ujistěte se, že se na zdi nevytvářejí vzduchové bubliny. Budete vědět, že vaše spárovací hmota je suchá, když má stejnou světlou barvu.

Krok č. 5. Zbruste plochu a přelakujte

Pomocí brusného papíru o zrnitosti 150 vyrovnejte oblast a natřete ji válečkovým štětcem. S největší pravděpodobností budete muset přemalovat celou zeď, proto udělejte svému místu nějakou proměnu!

Vztahuje se vaše pojištění domácnosti na poškození způsobené vodou?

Někdy je vaše poškození vodou příliš mnoho na jednoduchou domácí opravu. Co můžete dělat, když potřebujete zavolat instalatéry? Může vaše pojištění domácnosti pomoci s vašimi výdaji?

Typ poškození vody ve vašem domě může ovlivnit výši pojištění. Tyto tři kategorie jsou:

  • Čistá nebo čistá voda – Tato voda zahrnuje přetečení nebo netěsnosti.
  • Šedá voda – Tato voda obsahuje několik kontaminantů; mohou být z toalet nebo jakýchkoli použitých spotřebičů.
  • Černá voda – Jedná se o odpadní vodu, která může poškodit obyvatele domova.

Nejběžnější pojistné krytí je pro šedou a černou vodu, ale v závislosti na okolnostech můžete nechat svou společnost zahrnout čistou vodu. Kdykoli si nejste jisti svými zahrnutími, můžete kdykoli požádat o pomoc právníka.

Závěr

Odlupující se stěny od poškození vodou jsou ošklivé a otravné. Když se naučíte, jak opravit sádrokartonovou pásku poškozenou vodou, můžete chránit svůj domov a rodinu před znečišťujícími látkami.