Jak nainstalovat pomocí nástěnného pouzdra klimatizace? 7 jednoduchých kroků!

Jak provést instalaci přes nástěnnou objímku klimatizace? Budete si muset koupit trvanlivé pouzdro a připravit základní nástroje, jako jsou šrouby, tmelení a úrovně. Pro místnosti bez oken je ideální klimatizace přes zeď. Jednou z výhod této klimatizace je umístění do jakékoli části místnosti.

Budete potřebovat pouzdro, které bude obsahovat jednotku a umožní jí plnit funkci chlazení místnosti. Nejprve ale vyřízněte otvor ve zdi, aby držel rukávy.

Pokud jste již připravili potřebné nástroje a materiály, proces instalace nebude obtížný ani časově náročný.

Můžete také ušetřit peníze tím, že to uděláte sami, než abyste najali někoho, kdo to udělá za vás. Pokračujte v čtení, abyste zjistili, co je třeba vzít v úvahu při instalaci objímky a jak to udělat.

Důležité body, které je třeba zvážit, než začnete

Zde jsou věci, které byste měli vzít v úvahu při instalaci přes nástěnnou objímku klimatizace:

Tip č. 1. Změřte tloušťku stěny

Zvažte tloušťku stěny, protože některé stěny jsou silnější než jiné. Klimatizace skrz zeď odvětrávají ven, a proto je důležité znát tloušťku stěny. Pomůže vám vybrat si, jaký druh zdi AC by pro vás bylo nejlepší koupit.

Tip č. 2. Umístěte klimatizaci vedle výstupu

Střídavý proud samozřejmě ke svému fungování vyžaduje elektřinu. Ujistěte se, že jste vybrali místo, které je blízko elektrické zásuvky. Pokud vaše nejlepší místo nemá zásuvku, doporučuji ji nainstalovat.

Tip č. 3. Vyhledejte čepy

Uvnitř zdí se nacházejí potrubí a rozvody. Pokud hřeby nenajdeme správně, riskujeme řezání nebo poškození těchto předmětů. Před řezáním zdi je proto důležitá kontrola a umístění čepů.

Tip č. 4. Vyberte rukáv, který odpovídá velikosti AC

Pouzdro je obvykle zahrnuto při nákupu klimatizace přes zeď. Pokud tomu tak je, nemějte obavy; jednotka perfektně padne na rukáv. A když kupujete návlek samostatně, ujistěte se, že má správnou velikost pro jednotku.

Kroky k instalaci pomocí nástěnného pouzdra klimatizace

Zde je návod, jak provést instalaci přes nástěnnou objímku klimatizace:

Krok č. 1. Označte zeď

Nakreslete konkrétní oblast stěny, která bude otvorem, kde bude jednotka instalována. Najděte kolíky a označte je.

Krok č. 2. Vystřihněte sádrokarton a odstraňte izolační pěnu

Chcete -li správně proříznout vnější vrstvu stěny, postupujte podle obrysu, který jste nakreslili v prvním kroku. Poté se objeví izolační pěna použitá k zakrytí netěsnosti a otvorů uvnitř stěn. Odstraňte jej a zkontrolujte, zda nejsou potrubí nebo kabely.

Krok č. 3. Odřízněte čepy a vyvrtejte rohy zdi

Cvočky rámují členy zdi. Odstraňte všechny čepy, které by mohly bránit otvoru. Před pečlivým řezáním se ujistěte, že s nimi není spojen žádný drát nebo hadice. Dále vyvrtejte čtyři rohy zdi, první vrstvu zvenčí, aby posléze sloužila jako vodítko.

Krok č. 4. Umístěte záhlaví a zápatí, které budou obsahovat jednotku

Úkolem záhlaví a zápatí je zabránit pádu jednotky. Jsou postaveny ze dřeva dva na čtyři. Připevněte řezivo k hornímu a dolnímu okraji otvoru. K jejich upevnění můžete použít hřebíky nebo šrouby.

Krok č. 5. Po odříznutí druhé vrstvy stěny umístěte rukávy.

Chcete -li proříznout druhou vrstvu stěny, vysledujte vyvrtané otvory, které jste vytvořili dříve. Poté prostrčte pouzdro otvorem.

Krok č. 6. Zašroubujte rukávy a utěsněte vnější strany

Sešroubujte rty rukávu a dřevo po stranách k sobě. To také zajistí, že pouzdro bude dostatečně pevné, aby uneslo jednotku. Okraje vně rukávů umožňují průchod deště a poškození systému jednotky. Abyste se vyhnuli netěsnostem, utěsněte vnější hrany.

Krok č. 7. Umístěte klimatizaci do rukávů

V tomto okamžiku je rukáv již připraven pojmout klimatizační jednotku. Jakmile je zařízení v optimální poloze, zašroubujte jej na místo. Zapněte klimatizaci a vyzkoušejte si rukávy, které jste si sami nainstalovali.

Závěr

Instalace klimatizace v místnosti bez oken již nebude náročná. Teď už si jen musíte připomenout základy stříhání zdi, zajištění rukávů a zajištění její stability.

Postup bude spontánnější, pokud vezmete v úvahu umístění stěny a kolíky uvnitř. Zvažte také, kolik peněz byste mohli ušetřit, pokud jste ochotni se naučit, jak to udělat sami.

To je vše pro „Jak instalovat nástěnnou objímku klimatizace?“ Doufám, že jste se z tohoto textu něco naučili. Další zajímavé články získáte kliknutím sem.