Co potřebujete vědět o celodenním chovu psa v kleci

Přemýšleli jste někdy o tom, co dělají vaši psi, když nejste doma? Když zůstanete několik hodin v domě sami, vaši chlupatí přátelé se mohou dostat do úzkosti nebo udělat velký nepořádek. Aby byl váš pes v bezpečí a pohodlí, když jste venku, můžete zavést výcvik přepravek. Mnoho lidí, včetně PETA, to považuje za kruté, ale když se to udělá správně, může být celodenní držení psa v kleci životaschopným řešením pro vás i pro vaše dítě.

Jak správně používat přepravku a klec

Mnoho rodičů mazlíčků neradi přepravuje své mazlíčky, protože si myslí, že je vězení kruté. Když je ale bedna provedena správně, může psům poskytnout pocit bezpečí a je to také účinný způsob, jak spravovat své domácí mazlíčky, když nejste poblíž.

Jedním z důvodů, proč je mnoho lidí proti bednám a klecím, je, že tuto metodu lze snadno zneužít. Pokud plánujete trénovat své domácí mazlíčky, nezapomeňte nastavit vhodná období spojená s různými cíli, jako je zabránění destruktivnímu chování, domácí výcvik a učení vašeho domácího mazlíčka usadit se.

Pokud svého psa naučíte milovat bednu, spíše než se jí bát, stane se jeho bezpečným místem, jako je to, jak se děti cítí ve svých ložnicích. Přepravka nebo chovatelská stanice je někde, kam váš pes může jít, pokud chtějí být obtěžováni. Je ideální pro psy, které jsou unavené nebo úzkostné. Vzhledem k tomu, že psi mají instinkt být v doupěti, většina z nich se snadno přizpůsobí bednám.

Jak Crate Training pomáhá rodičům domácích mazlíčků

Školení přepravek nabízí několik výhod i pro rodiče s domácími mazlíčky. Pokud má váš mazlíček dokonale velkou přepravku, váš pes bude instinktivně udržovat svůj prostor čistý. To jim pomáhá kontrolovat močový měchýř a střeva.

Použití bedny navíc udržuje vašeho mazlíčka v bezpečí v době, kdy na něj nemůžete přímo dohlížet, například v noci, když jste v práci (vzhledem k tomu, že vaše pracovní doba není příliš dlouhá a že vaše mazlíčky pravidelně cvičí před a po přepravce), když máte návštěvníky atd.

Další výhodou výcviku přepravek je, že učí vzrušující psy a štěňata odpočívat a užívat si prostoje v bezpečném prostoru. Abyste byli v bezpečí a uvolnění, umístěte dovnitř své oblíbené hračky a útulné deky.

Výběr přepravky pro vaše dítě

Při výběru přepravky pro psy musíte vzít v úvahu několik možností, jako jsou materiály, velikost a bezpečnost. Vzhledem k tomu, že na trhu jsou k dispozici různé typy přepravek, může být ohromující vybrat tu nejlepší pro svého nejlepšího přítele.

Zde je několik faktorů, které musíte při výběru přepravky vzít v úvahu:

Použité materiály

Plastové bedny pro psy jsou obvykle vyrobeny z vícevrstvých materiálů s ocelovými tyčovými dveřmi. Tyto přepravky jsou nepropustné a mají odvětrávané boční panely. Pokud plánujete cestovat se svým mazlíčkem, letecké společnosti obvykle schvalují plastové přepravky.

Pokud hledáte zabezpečení, přenositelnost a větrání, mohou být pro vás tou nejlepší volbou bedny s drátěnými psy. Mnoho z těchto přepravek se může sklopit na menší velikost pro lepší skladování. Díky funkci otevřeného prostoru se velmi snadno čistí.

Existují bedny pro psy speciálně vyrobené pro cestování. Tyto přepravky jsou často odolnější ve srovnání s výše uvedenými. Nabízejí odolnou konstrukci, skvělou viditelnost a maximální ventilaci. Je to perfektní typ bedny, pokud se svým psem často létáte nebo řídíte. Navíc je můžete použít i pro výcvik beden a zasáhnout dva ptáky jedním kamenem.

Všechny tyto přepravky nabízejí univerzální funkce, které byste od přepravky pro psy očekávali. Ale některé bedny jsou vyrobeny pro specifické potřeby a preference. Při výběru bedny pro ně nezapomeňte svého psa sledovat a zjistit, co potřebují.

Velikost

Přepravky se dodávají v různých velikostech, takže se musíte ujistit, že pro svého psa získáte správnou velikost přepravky. Poslední věc, kterou chcete, je, aby se váš pes přikrčil v bedně, která je pro ně příliš malá.

Dokonalá velikost závisí na výšce a délce vašeho mazlíčka. Jejich bedna by měla mít dostatek místa pro to, aby váš pes mohl stát, aniž by sklonil hlavu pod ramena. Rovněž by měli být schopni pohodlně si lehnout a protáhnout se.

Pokud kupujete bednu pro štěně, můžete si ji zakoupit s dělicími panely, abyste mohli přizpůsobit velikost, jak vaše štěně roste. Nezapomeňte také na to, že byste si neměli kupovat ani příliš velkou přepravku. Psi mají instinkt udržovat se v čistotě. Pokud je ale bedna pro ně příliš velká, mohli by si v jednom rohu ulevit a v jiném spát.

Bezpečnost

Kromě zajištění vašeho nábytku před vzrušujícím psem mohou bedny také chránit vašeho domácího mazlíčka před nebezpečnými situacemi, pokud tam nejste, abyste se o něj postarali. Představte si bednu jako dětskou autosedačku. Váš mazlíček musí být při dlouhých jízdách řádně zajištěn. Když svého psa umístíte do přepravky, nezapomeňte mu vodítko sundat, aby se nezaseklo a neudusilo ho.

Je kruté celý den chovat psa v bedně?

Odpověď závisí na záměrech majitele zvířete. Pokud jde o výcvik přepravek, je důležité odpovědět na následující otázky:

 • Jak vycvičíte svého psa, aby používal bednu?
 • Proč chcete přepravku vycvičit svého psa?
 • Jak dlouho je chcete držet v bedně?

Mnoho lidí tvrdí, že celodenní držení psa v kleci je nelidské a způsobuje psychické škody. Samotná přepravka nezpůsobí poškození, ale lidé mohou způsobit škodu tím, že přepravku zneužijí.

Pokud se chystáte dát svého psa do bedny na více než 12 hodin denně, pět dní v týdnu, může to způsobit psychickou újmu. Poškození však není způsobeno přepravkou jako takovou. Přepravka funguje jako nástroj, který jste si vybrali k páchání činů krutosti.

Vodítko a obojek jsou kruté pouze v případě, že psa po většinu dne připoutáte ke sloupku nebo ho vytrhnete za krk. Ale při správném použití vodítka a obojku se stává užitečným nástrojem, který vás a vašeho psa udrží v bezpečí. Žádný pes nemá rád, když je poprvé připoután na vodítku. Majitelé domácích mazlíčků si ale dávají čas na výcvik svých mazlíčků, dokud se nenaučí zvykat si na ně.

Totéž platí pro bedny pro psy. Musíte svého psa vycvičit, aby si zvykl na pobyt v bedně. Naučte je, aby bedny viděli spíše jako bezpečný prostor než jako vězení. Stejně jako vodítko, i správné a šetrné používání beden přispívá k bezpečnosti a pohodě vašeho chlupatého přítele.

Kritici berou bedny způsobující psychologické problémy

Jak již bylo zmíněno, psychologické problémy „způsobené“ bednami jsou výsledkem zneužití přepravky. Někteří majitelé zvířat používají bedny jako nástroj trestu. Když k tomu dojde, psi uvidí bedny spíše jako vězení než jako domov.

Někteří lidé také používají bedny k dlouhodobé izolaci bez interakce nebo fyzické aktivity. To způsobuje obsedantní návyky (lízání, žvýkání atd.), Úzkost z odloučení, svalovou atrofii, stažení a potíže s pouto s ostatními lidmi.

Aby se to nestalo vašemu chlupatému příteli, ujistěte se, že váš pes bude vytvořen pouze na několik hodin denně. Přepravky se hodí během řízení štěněte a výcviku v raných fázích života. Když se váš pes stane dospělým a stane se zběhlým v životě s lidmi, nepotřeboval by bednu tak často, jak tomu bylo dříve.

Jak dlouho byste měli svého psa nechat na pokoji

Ve srovnání s dospělými psy je pro štěňata těžší držet močové měchýře a střeva. Z tohoto důvodu by štěňata měla mít minimální přepravní čas než starší psi.

Pokud jde o trénink štěňat, existují různé názory. Podle Humane Society of the United States a American Society for the Prevention of Cruelty to Animals (ASPCA) říkají, že byste neměli nechat štěňata mladší než šest měsíců v bednách déle než tři až čtyři hodiny.

Na druhé straně časopis Modern Dog Magazine říká, že štěňata mohou zůstat ve svých bednách celé hodiny na základě jejich měsíce věku plus jednoho. Například šestiměsíční štěně může zůstat v bedně sedm hodin.

Počet hodin se však liší v závislosti na chování vašeho štěněte. Nejlepší je sledovat své štěně prvních pár týdnů, abyste měli představu o jejich limitu. Pokud vaše štěňata omylem vycikají a vyprázdní střeva, pravděpodobně zůstaly v bedně příliš dlouho. Nezapomeňte jim dát čas na cvičení a ulevit si před a po vložení do přepravky.

Čas přepravky pro dospělé psy

Dospělí psi mohou zůstat v bedně déle než štěňata. Můžete je nechat asi půl dne, ale váš pes by měl mít dostatek pohybu, když je mimo bednu.

Mnoho dospělých psů může zůstat až osm domů, ale dlouhé hodiny v bednách mohou ovlivnit chování vašeho psa. Pokud pracujete každý den dlouhé hodiny, můžete zvážit, jak nechat chodítka pro psy nechat svého mazlíčka v psí školce, aby se zkrátila doba přepravky.

Riziko nadužívání přepravky

Nadužívání bedny ohrožuje užitečnost tréninku. Například pokud se váš pes uvolní uvnitř přepravky, může mít v budoucnu více podobných nehod. To znamená, že svého mazlíčka nemůžete nechat kdekoli v bezpečí bez problémů.

Pokud necháte svého psa v bedně příliš dlouho, pravděpodobně se začne bát beden, místo aby je trénoval, aby v ní byli uvolněnější. V horších případech se u psů ponechaných v bedně několik hodin mohou vyvinout zdravotní problémy, potíže s plněním příkazů a problémy s agresí.

Existuje důvod, proč se psům říká nejlepší přítel člověka. Jsou to společenská zvířata, která milují interakci s lidmi a jinými psy. Pokud je necháte uvnitř přepravky, budou osamělí.

To platí zejména pro štěňata, takže je ještě důležitější nenechávat je celý den doma. Štěňata mladší než 14 týdnů se musí stýkat s ostatními lidmi. Dobře socializovaná štěňata pravděpodobně vyrostou do bezpečných a uvolněných dospělých psů.

Ponechání vašeho mazlíčka v bedně při práci

Jak již bylo zmíněno, nedoporučuje se nechat svého mazlíčka zavřeného v přepravce, když jste celý den v práci. To však do značné míry závisí na vašem pracovním plánu.

Nejdelší, kterou můžete nechat dospělého psa v bedně, je osm hodin, a to včetně jejich doby přespání přes noc. Váš pes musí být aktivní během dne. Pokud máte flexibilní pracovní dobu, můžete svého psa pravidelně kontrolovat a brát ho na procházky.

Počet hodin, kdy necháte psa v bedně, však závisí na vašem mazlíčku a jeho temperamentu. Během dne nepřekračujte maximálně dvě až čtyři hodiny. Pokud máte štěně a pracujete dlouhé hodiny, možná budete chtít hledat jiné způsoby, jak je pobavit.

Jak cvičit svého psa

Délka tréninku přepravky závisí na věku vašeho psa, předchozích zkušenostech a temperamentu. Při výcviku psa mějte na paměti, že přepravka by měla být vždy spojena s něčím pozitivním. Také nespěchejte; trénink přepravky obvykle vyžaduje čas, takže nezapomeňte oslavit malá vítězství.

Zde jsou kroky, jak efektivně přepravku vycvičit pooch:

KROK 1: Představte svého psa s jeho novou bednou

V ideálním případě by měla být přepravka vašeho mazlíčka umístěna na místě, kde trávíte spoustu času, například v obývacím pokoji. Vložte do přepravky měkkou deku a sejměte dveře, aby to váš pes mohl zkontrolovat, kdykoli bude chtít.

Psi jsou přirozeně zvědaví. Někteří z nich mohou hned začít spát v bedně. To bohužel u většiny psů neplatí.

Tady je to, co můžete udělat, pokud váš pes váhá s přiblížením k přepravce:

 • Přiveďte svého mazlíčka k bedně a promluvte s ním veselým hlasem. Udržujte dveře přepravky otevřené a zabezpečené.
 • Povzbuďte svého psa, aby šel dovnitř přepravky, a to tak, že malé dárky umístíte mimo přepravku, poblíž dveří a uvnitř přepravky. Pokud nechtějí jít dovnitř, přestože jim dávají pamlsky, nenuťte je. Opět to berte pomalu.
 • Pokračujte v házení pamlsků, dokud váš pes nedojde až k zadní části bedny. Může to trvat několik minut nebo několik dní. Můžete také zkusit hodit jejich oblíbenou hračku.
 • KROK 2: Umístěte jídla vašeho psa do přepravky

  Dalším krokem je pravidelné umisťování jídel vašeho psa do blízkosti přepravky. To je jeden ze způsobů, jak pomoci vašemu mazlíčku spojit přepravku s něčím příjemným.

 • Pokud váš mazlíček nemá problém vstoupit dovnitř, můžete mu jídlo dát na zadní stranu přepravky.
 • Pokud stále váhají, můžete misku dát do blízkosti přepravky nebo do ní, ale blízko dveří, podle toho, co je pro vašeho mazlíčka pohodlné.
 • Pokaždé, když krmíte svého domácího mazlíčka, umístěte misku trochu dále do přepravky.
 • Pokud je váš mazlíček dostatečně pohodlný na to, aby mohl jíst v bedně, můžete pomalu zavírat dveře, když jedí. Ujistěte se, že otevřete dveře hned poté, co jedí, když to uděláte poprvé. Dveře můžete po prvním úspěšném krmení nechat zavřené o několik minut déle. Dělejte to, dokud nezůstanou v bedně asi 10 minut po jídle.
 • Pokud váš pes začne kňučet, možná jste příliš rychle zvýšili čas přepravky. Zkuste je nechat na kratší dobu uvnitř. Během kňučení je však nepouštějte ven. Počkejte, až se zastaví; jinak by se mohli dozvědět, že je propustíte pokaždé, když kňučejí.
 • KROK 3: Udržujte svého psa na krátkou dobu v bedně

  Jakmile je váš mazlíček zvyklý bez obav jíst v bedně, můžete jej na krátkou dobu uvěznit uvnitř, když jste doma.

 • Vesele zavolejte svého mazlíčka na bednu a udělejte mu pamlsek.
 • Dejte jim příkaz, aby šli do přepravky, například „dovnitř“ nebo „jít dovnitř“. A pak s pochoutkou v ruce namiřte do přepravky.
 • Jakmile váš pes vstoupí dovnitř, složte mu kompliment, dejte mu pamlsek a pak bednu zavřete.
 • Nenechávejte svého mazlíčka hned. Sedněte si asi pět až sedm minut mimo bednu a pak jděte na dalších pět minut do jiné místnosti. Než je pustíte, několik minut seďte poblíž bedny.
 • Stejný postup opakujte třikrát až čtyřikrát denně a postupně prodlužujte dobu, kterou necháváte uvnitř a když jste v jiné místnosti.
 • Pokud je váš pes dostatečně pohodlný na to, aby řekl půl hodiny v bedně, aniž byste byli nablízku, můžete je začít nechávat uvnitř nebo spát v noci. Tento proces může trvat několik dní nebo týdnů.
 • KROK 4: Když opouštíte dům, dejte svého psa do bedny

  Jakmile váš mazlíček nemá problém strávit v bedně 30 minut, dalším krokem je nechat ho na krátkou dobu uvnitř, zatímco vy opouštíte dům.

 • Pomocí povelu, který jste jim dali, a pochoutky požádejte svého psa, aby přišel do bedny. Abyste jim dodali pocit bezpečí, můžete uvnitř nechat útulnou deku a několik jejich hraček.
 • Přepravte svého psa, až se chystáte odejít, nezapomeňte to však zapnout. Například dnes křížíte svého psa pět minut před odjezdem. Následujícího dne je vložte do přepravky 15 minut před odjezdem. Můžete začít psat kdekoli mezi pěti až 20 minutami před odjezdem.
 • Nebuďte emotivní, když odcházíte. Jakmile váš pes vstoupí do přepravky, krátce jej pochválte, ošetřete a pak odejděte.
 • Váš pes bude přirozeně nadšený, když se vrátíte domů. Zdržte se však nadšení jejich reakce. Když přijedete domů, buďte příležitostní, abyste se vyhnuli tomu, že by se váš mazlíček po návratu vrátil do úzkosti.

  Abyste zabránili tomu, aby si váš mazlíček spojil bednu s tím, že odcházíte, pokračujte v jeho krátkém vkládání do přepravky, když jste doma.

  KROK 5: Přepravte svého psa během noci

  Před spaním uložte svého psa do bedny s vaším povelem a ošetřením. Přepravku můžete umístit do své ložnice nebo na chodbu, aby bylo vaše mazlíček pohodlnější, zvláště pokud jsou to ještě štěňata. Štěňata často potřebují jít ven, aby se během noci ulevilo, takže chcete být dostatečně blízko, abyste je slyšeli kňučet. Dospělí psi by měli být také drženi poblíž v prvních několika dnech, aby nespojovali bedny s izolací. Přepravku můžete postupně přesouvat na požadované místo, jakmile může váš mazlíček pohodlně přespat přes noc.

  Potenciální problémy při výcviku přepravek

  Při výcviku přepravek jsou zde dva nejčastější problémy, kterým majitelé domácích mazlíčků čelí:

  Kňučení

  Mohou existovat dva důvody, proč váš pes v noci kvílí v bedně: chtějí jít ven z bedny nebo potřebují čůrat nebo kakat. Pokud jste pečlivě dodržovali výcvikové postupy, váš pes ví, že kňučení je z bedny neuvolňuje. Pokud vás váš pes právě testuje, s největší pravděpodobností se za pár minut zastaví. Nekřičte na ně ani nebuďte do bedny, jinak budou stále více znepokojeni.

  Pokud kňučení přetrvává i po několika minutách, zeptejte se svého psa, jestli chtějí jít ven čůrat. Pokud reagují vzrušením, můžete je vzít ven. Tento výlet však není doba hraní, takže jděte ven a vraťte se zpět později.

  Pokud si myslíte, že váš pes nemusí eliminovat odpad, můžete je ignorovat, dokud nepřestanou kňučet. Když to vzdáte, jen je to naučí kňučet, aby dosáhli toho, co chtějí. Pokud jste si udělali čas a postupně prošli výcvikovými kroky, je malá šance, že váš pes bude v noci kňučet. Pokud se kňučení stane nekontrolovatelným, možná budete muset znovu projít procesem výcviku přepravek.

  Úzkost z oddělení

  Do bedny byste neměli umisťovat psa se separační úzkostí. To jen zhorší situaci. Úzkost z odloučení můžete vyřešit pouze desenzibilizačními postupy. Znečištění domu, nadměrné slintání, poškrábání dveří a oken, pokus o útěk, nepřetržité štěkání a kňučení a destruktivní žvýkání jsou některé ze známek toho, že váš pes trpí separační úzkostí. Pokud váš pes vykazuje některý z těchto příznaků, vyhledejte co nejdříve odbornou pomoc.

  Jak vytvořit pohodlnou bednu pro vašeho mazlíčka

  Váš pes by měl považovat jejich bednu za bezpečný prostor. Oblast pro odpočinek po procházce v parku nebo místo, kde spí a jedí. Přepravka vašeho mazlíčka by měla být naplněna všemi jeho oblíbenými věcmi a je třeba přidat další, když je trénujete, aby v ní spali. Přidejte jejich oblíbené polštáře a přikrývky, jejich hračky spolu s časovaným podavačem a miskou na vodu. Přepravku můžete dokonce přeměnit tak, aby vypadala jako malý domek. Jakmile budou úplně v pohodlí, umístěte bednu na nejtišší místo vašeho domu, jako je vaše ložnice.

  Co NEVKLADAT do přepravky

  Pokud plánujete vyzdobit bednu svého psa, zde je několik věcí, kterým se musíte vyhnout:

  • Umisťují bednu poblíž rostlin jedovatých pro psy . Bedny v obývacím pokoji obecně nejsou hezké věci na pohled. Majitelé domácích zvířat se snaží zkrášlit oblast umístěním rostlin v květináčích poblíž. To by nebyl problém, pokud by rostliny, které dáte, nebyly pro psy jedovaté. Chcete-li se ujistit, můžete navštívit ASPCA Animal Poison Control a zobrazit seznam toxických rostlin.
  • Přepravku umisťujete do blízkosti horkých a studených oblastí . Chcete-li, aby byl váš mazlíček pohodlný a bezpečný, umístěte jej mimo horké a chladné oblasti, jako jsou soklové lišty, krby atd.
  • Přinášíte obojky a značky do klece . Než domácího mazlíčka pustíte do přepravky, sejměte obojky a štítky. Je to proto, že visící psí známky se mohou zachytit o dráty a způsobit udušení vašeho mazlíčka.
  • Umisťují přepravku do blízkosti elektrických a napájecích kabelů . Hraví psi mohou někdy zatáhnout blízké elektrické šňůry do bedny a žvýkat je. Přepravku umístěte mimo tato nebezpečí, aby nedošlo k poškození.

  Jiné způsoby, jak udržet svého psa v práci, když jste v práci

  Pokud chcete minimalizovat čas přepravky, je zde několik způsobů, jak můžete svého psa pobavit, když jste v práci:

  Zkuste se vrátit domů na oběd

  Pokud můžete, přijďte domů na oběd alespoň dvakrát až třikrát týdně. Pokud je v domácnosti více lidí, můžete se během polední přestávky střídat a navštívit svého domácího mazlíčka, abyste ho vypustili.

  Použít službu venčení psů

  Věděli jste, že můžete najmout někoho, kdo by venčil vašeho psa? Je dobrý nápad najmout si chodítka pro psy ve dnech, kdy nemůžete přijít domů.

  Profesionální chodítka pro psy nabízejí několik služeb, včetně rychlé domácí návštěvy, procházky v sousedství nebo dokonce výcviku psa doma, když jste venku. Nevýhodou je, že na trhu existuje spousta hrozné služby venčení psů. Nezapomeňte provést průzkum a požádejte o doporučení od rodiny a přátel.

  Další možností by bylo najmout někoho, komu důvěřujete, aby přišel do vašeho domu, aby se procházel a hrál si se svým psem.

  Zaregistrujte svého mazlíčka do Doggie Daycare

  Péče o psy může být drahá. Pokud však máte hotovost, můžete svého psa zapsat dokonce jen na jeden až dva dny v týdnu. Avšak ne každý pes má rád denní péči. Ale pokud se váš pejsek těší společnosti jiných psů, je jejich zápis do péče o děti skvělým způsobem, jak uspokojit sociální a fyzické potřeby vašeho mazlíčka.

  Stejně jako chodítka pro psy nejsou žádné dva dny péče o pejsky stejné. Proveďte svůj průzkum, požádejte o doporučení a vyberte denní péči, která je čistá a vybavená profesionály. Je důležité vědět, že denní péče o pejska je většinou pro dospělé psy a ne pro štěňata.

  Vezměte svého psa do práce

  Ne každý může své domácí mazlíčky přivést do práce, ale pokud můžete, vezměte si s sebou Fida! Pokud má váš mazlíček úzkostnou separaci, můžete se kdykoli zeptat nadřízeného, ​​zda můžete svého mazlíčka přivést do kanceláře. I když se to může zdát velmi nepravděpodobné, některé společnosti umožňují zaměstnancům, aby si na požádání přinesli své domácí mazlíčky.

  Požádejte někoho, aby navštívil vašeho psa

  Můžete požádat svého souseda, přátele nebo dítě, které potřebuje letní práci. Požádejte je, aby chodili do vašeho domu alespoň jednou denně a nechali vašeho psa ven. Váš mazlíček bude jistě milovat polední návštěvu svého přítele.

  Závěrečné myšlenky

  Přepravovat nebo ne přepravovat? Na konci dne je vaše rozhodnutí učinit.

  Pozoruj svého chlupatého přítele. Pokud váš pes rád tráví čas ve své bedně, můžete mu po většinu dne nechat otevřenou bednu. Nezapomeňte jim však umožnit přístup do jiných částí vašeho domova, například do dvora, aby mohli kdykoli přijít a odejít.

  Pokud si myslíte, že váš pes má destruktivní chování nebo pokud je pro sebe nebezpečný, můžete omezit přístup vašeho mazlíčka do určitých částí vašeho domova.

  Na druhou stranu, pokud jste se rozhodli, že celodenní držení psa v kleci není životaschopným řešením, existují i ​​jiná řešení, jak ho pobavit, když jste pryč. Možná budete chtít zvážit psí péči o děti nebo péči o domácí mazlíčky.