V jakém věku by měl můj syn vyjít z ohrádky? Nápady

V jakém věku by měl můj syn vylézt z ohrádky? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože záleží na vývoji a individuálních potřebách každého dítěte.

Většina odborníků se však shoduje na tom, že děti by obecně měly být vyřazeny z ohrádky kolem 18 měsíců. Někteří rodiče se mohou rozhodnout nechat své dítě v ohrádce déle, pokud mají pocit, že ještě není zcela připraveno objevovat svět samo.

Na druhou stranu, některá miminka mohou být v ohrádce po chvíli neklidná a znuděná, proto je důležité sledovat narážky dítěte a podle toho se rozhodnout.

Pokud se rozhodnete přemístit své dítě z ohrádky, zkuste to udělat postupně během několika dnů nebo týdnů. To jim pomůže přizpůsobit se změně a vyhnout se případným záchvatům vzteku.

Pamatujte, že vždy je nejlepší klást na první místo bezpečnost vašeho dítěte, takže pokud máte nějaké pochybnosti o jeho schopnosti volně se toulat, nechte je v ohrádce o něco déle. V konečném důsledku znáte své dítě lépe než kdokoli jiný a budete schopni učinit nejlepší rozhodnutí pro jeho vývoj.

Jak uzamknete zábradlí ohrádky?

Existuje několik způsobů, jak uzamknout kolejnice ohrádky. Následně je následující pouze příklad jednoho způsobu, jak to lze provést:

První věc, kterou musíte udělat, je vyjmout všechny hračky vašeho dítěte z prostoru kotce a umístit je na postel nebo jiný rovný povrch, kde se v případě potřeby neztratí.

Dále změřte, jak daleko od sebe musí být každá sekce/panel rozmístěna, aby se každý panel (nebo kolejnice) na svých okrajích bezpečně setkal s jiným.

Toto měření by mělo zahrnovat dostatečný prostor mezi panely, aby si vaše dítě nemohlo protlačit část svého těla skrz, ale stále ho drželo uvnitř samotné ohrádky; i když se může snažit! Jakmile to určíte, podívejte se na svou ohrádku a zjistěte, kde je na každé kolejnici uzamykací mechanismus.

Mnoho kolejnic má na jednom konci vyvrtanou malou díru, kterou lze otáčet klíčem a uzamknout je na místě (nebo je odemknout). Pokud se jedná o typ uzamykacího systému, který má vaše pero, budete si muset najít vhodný klíč nebo jej zakoupit samostatně od výrobce.

Na druhou stranu některé kolejnice využívají páky umístěné v blízkosti každého kloubu, které je nutné stisknout současně, aby se „zaaretovaly“ v poloze – obvykle je najdete u levnějších modelů.

Pokud vaše dítě rádo vstává a prochází se uvnitř své ohrádky, zatímco se snažíte dělat věci kolem domu, možná by stálo za to investovat do modelu, který má uzamykací kolejničky. To zajistí, že zůstane v bezpečí a uzavřený v prostoru kotce, bez ohledu na to, co by mohl v daný okamžik dělat!

Jak uzamknete ohrádku na místě?

Existuje několik způsobů, jak zajistit ohrádku na místě. Jedním ze způsobů je použití přiložených šroubů a kotev k připevnění pera k podlaze. Dalším způsobem je použití popruhu nebo bungee šňůry k zajištění na místě. Ať už si vyberete jakýkoli způsob, ujistěte se, že vaše dítě nemůže uniknout!

Další věc, kterou je třeba mít na paměti při nákupu nebo používání ohrádky, je velikost. Ujistěte se, že pořídíte takovou, která je dostatečně velká, aby se v ní vaše dítě pohodlně pohybovalo, ale ne tak velká, aby zabírala příliš mnoho místa. Pozor také na váhové limity – pokud vaše dítě začne být na ohrádku příliš těžké, možná je čas upgradovat na něco většího!

Nakonec si vždy pečlivě přečtěte pokyny výrobce, abyste se ujistili, že používáte ohrádku bezpečně a efektivně.

Jak sundáte balíček a hrajete?

Existuje několik způsobů, jak sundat balíček a hrát. Jedním ze způsobů je použít ruce a vytáhnout tyče ze země. Dalším způsobem je použití nástroje, jako je šroubovák nebo kladivo, k vypáčení tyčí ze země.

Můžete také přestřihnout šňůry, které drží tyče pohromadě. Ať už zvolíte kterýkoli způsob, dejte pozor, abyste během toho nic nepoškodili. Jakmile bude dole, složte ho a odložte na příště!

Jak uzamknete strany ohrádky?

Ohrádka je skvělým místem, kde bude vaše dítě v bezpečí. Ještě lepší je, když můžete strany uzamknout, aby zůstaly v jedné oblasti! Zde je několik možností, jak na to:

Pokud chcete něco velmi jednoduchého, protáhněte pásek nebo popruh přes všechny čtyři nohy pera a svažte jej na obou koncích k sobě. Tímto způsobem není žádná šance, že by někdo mohl posunout tyto kusy dostatečně daleko od sebe, aby mezi nimi proklouzly.

To funguje nejlépe s krátkými (méně než 30 palců) standardními pery, na rozdíl od dlouhých, jako je tento Baby Play Yard od Graco, který má 36″ široké panely na konci, protože jinak by někdo mohl snadno chodit přímo kolem něj, místo aby měl hlavu nebo paže zachycená mezi dvěma panely.

– Použijte nylonový pásek na nohy a protáhněte jej skrz něj, abyste vytvořili uzel kolem každého ze čtyř konců pera.

– Oba konce svažte k sobě dalším kusem šňůry a poté ji použijte jako rukojeť k přenášení celé věci z místnosti do místnosti.

Pokud vám nevadí šití (nebo znáte někoho, kdo to udělá zdarma), přišijte smyčky na všechny čtyři strany, aby se daly snadno a bezpečně spojit. Stačí změřit, jak velká je vaše ohrádka na každé straně, a přidat jeden palec navíc na každém konci, aby po přišití zbylo dost látky.