Profesionální průvodce, jakou dětskou autosedačku koupit

Jakou dětskou autosedačku koupit Na trhu je spousta různých dětských autosedaček, ze kterých si můžete vybrat. Jak tedy víte, který z nich je pro vaše dítě nejlepší?

Je to opravdu na osobních preferencích a konkrétních požadavcích, které ze sedadla chcete.

Nejprve mi dovolte uvést, co považuji za základní funkce:

– Ochrana proti bočnímu nárazu – zabudovaná do opěrky hlavy a těla. Je zde pro dodatečnou ochranu v případě bočního nárazu.

Mnoho modelů nyní nabízí také další vrstvy odpružení, které vaše dítě ještě více ochrání před šleháním nebo jinými zraněními způsobenými rychlým zastavením, vybočením atd.

– Polštářky na podporu kojenců – jsou skvělé, protože poskytují extra pohodlí pro kojence, kteří se nemusí cítit tak bezpečně a pohodlně, když je drží pouze popruhy.

Polštáře lze sundat, jakmile bude vaše dítě starší a sebevědomější, ale je hezké mít je k dispozici, když je to potřeba během prvních několika měsíců. Pro pohodlí doporučuji pořídit si něco, co má také snadno odnímatelné kryty, pokud je to vůbec možné.

– Popruhy – kolik a jaký typ popruhů budete potřebovat, závisí na vašem sedadle. Některé mají jeden popruh mezi nohy, jiné mají dva ramenní popruhy, které se kříží přes hrudník.

Běžná je také kombinace s jedním přecházejícím přes každé rameno a také s přezkou na boku. Některá sedadla navíc nabízejí různá nastavení výšky pro lepší usazení nebo delší používání v závislosti na tom, zda jsou orientována proti směru jízdy nebo ve směru jízdy.

– Držáky na poháry – Jsou skvělé pro rodiče, takže se nemusí vždy natahovat mezi sedadla, aby něco vytáhli z držáku na pití. Pro děti je to také příjemné, protože si tam mohou sáhnout pro své hrnky, svačiny atd.

– Nastavitelný popruh – jedná se o důležitou funkci u dětských bezpečnostních sedaček, které jsou umístěny zády ke směru jízdy, protože vám umožňují nastavit výšku popruhů, aniž byste museli znovu navlékat popruhy do otvorů v samotném sedadle.

Díky tomu je instalace mnohem snazší a rychlejší, což vám v průběhu času výrazně zjednoduší život při nakládání a vyjímání z auta.

Možná to není něco, o čem byste hned přemýšleli, ale věřte mi, když říkám, že stojí za to pořídit si popruh s nastavitelnou výškou ramenního popruhu, protože až vaše ratolesti vyrostou, nebudete mít dost místa!

Jak odemknete SnugRide Snuglock 35 ze základny?

– Sundej stříšku.

-Rozepněte všechny přezky.

-Vysouvací kryt patky na spodní straně základny. Sloupek by měl vůči vám svírat úhel 90 stupňů a obě paže směřovat dolů k zemi.

Před pokračováním v tomto kroku se v případě potřeby ujistěte, že je správně zasunut na místo pomocí uvolňovacích tlačítek. Během tohoto procesu nepoužívejte sílu ani netahejte za žádnou část autosedačky, protože by mohlo dojít k poškození!

Jak používáte Graco SnugRide Snuglock 35?

Graco SnugRide je oblíbená autosedačka z dobrého důvodu. Snadno se instaluje, používá a seřizuje – díky čemuž je perfektní, pokud potřebujete další ruku, když po dlouhém dni pochůzky pokládáte své ratolesti do auta.

S tímto modelem umístěným proti směru jízdy si mohou miminka již od čtyř kilogramů užít vše, co bezpečné cestování nabízí, hned od první cesty domů z nemocnice.

Opěrka hlavy pro kojence se snadno nastavuje pouze jednou rukou, takže dítě bude mít vždy oporu během nevyhnutelných zdřímnutí na cestách! A díky svému jedinečnému designu s devíti polohami naklonění nebudou mít rodiče žádné potíže s jejich pohodlím bez ohledu na to, jak hrbolatá nebo hladká může být cesta před nimi.

Kde by měly být popruhy na dětské autosedačce?

Dětské autosedačky by měly mít popruhy na nebo pod rameny dítěte.

Jak uvolníte sponu na autosedačce Graco?

Chcete-li uvolnit sponu na autosedačce Graco, nejprve najděte uvolňovací tlačítko, které se nachází mezi nohama vašeho dítěte. Jednou rukou stiskněte toto uvolňovací tlačítko a druhou rukou vytáhněte nahoru.

To by mělo způsobit dostatečnou vůli pásu, abyste jej mohli odepnout a vyjmout své dítě z bezpečnostní sedačky.

Jakmile se uvolní, nezapomeňte je zajistit v jiném typu nosítka nebo je bezpečně umístit do vozidla velikosti pro dospělé pomocí běžných břišních pásů, kde je to vhodné.

Abyste předešli zraněním způsobeným nesprávným přidržováním během cestování, nepoužívejte žádné postroje kromě těch, které jsou určeny pro dětské sedačky.

Jak uvolnit popruhy autosedačky Graco SnugRide 30

– Nejprve musíte z dítěte sundat postroj a položit jej naplocho na povrch. Poté vyhledejte a zvedněte plastovou část popruhu, která je připevněna suchým zipem nebo jinými upevňovacími prvky pod místem, kde vaše dítě sedí v autosedačce.

Mělo by pro vás být snadné je najít, protože díky tomu, jak těsně byly nasazeny dříve, budou nyní trčet jako bolavý palec.

Po zvednutí protáhněte zpět tak, aby za tento kus materiálu zasahoval alespoň jeden nebo dva centimetry (nejlépe více). Ujistěte se, že se příliš nerozmotává, aniž byste odřízli jakýkoli přebytek!

– Poté se znovu otočte čelem dopředu a vyhledejte popruh pod zadečkem dítěte. Uvolněte jej odkudkoli na kterékoli straně sedadla a protáhněte jej, dokud nebude volně viset i tato část.

– Nyní, když máte lepší představu o tom, kde by vše mělo být, začněte zatahovat každý druhý kus materiálu tak, aby po sobě klouzaly a vytvořily mezi nimi mírnou vůli.

Potom udělejte další kolečko s vytažením alespoň jednoho nebo dvou centimetrů zpoza jejich plastového uzávěru, než proveďte poslední utažení kolem zbývajících kusů materiálu pod nohama vašeho dítěte.

– Nakonec znovu připevněte popruhy pod svým dítětem podle kroků 3 a 4 dozadu!