Návod, kdy používat plenky na noc

Plenky na noc jsou skvělou volbou, když potřebujete miminko během noci přebalit vícekrát nebo když víte, že bude spát dlouhou dobu.

Máte také možnost používat jednorázové nebo látkové noční pleny. Velkou otázkou je, kdy je použít a kdy ne?

V tomto příspěvku na blogu prozkoumáme, kdy používat noční plenky a také jaký typ by mohl být pro vaše dítě nejlepší.

Kdy používat noční plenky

Plenky na noc nejsou stejné jako vaše běžné látkové plenky. Mají mnohem silnější materiál a pojmou až šestkrát více tekutiny než jiné plenky, což vám dává čas na to, abyste přečkali noc, aniž byste se museli starat o jejich přebalování mezi spánkovými cykly, jako to dělá většina rodičů se svými kojenci.

Tyto typy plen se také dodávají v praktických designech typu vše v jednom, které mamince a tatínkovi usnadňují, když potřebují přebalit miminko nebo ložní prádlo, než se vrátí k dalšímu spánku.

Přebalování přes noc se stává oblíbeným mezi maminkami po celém světě, protože děti mají tyto druhy hýčkání rády, protože jim umožňují krásně suché postele po celou noc, takže mohou pokračovat ve zdravém spánku, i když samy několikrát během noci.

Jste-li prvorodiči, je nejlepší začít používat noční plenky co nejdříve, aby si miminko zvyklo na myšlenku, že je má na sobě, a aby se při nošení necítilo mokré nebo nepříjemné.

Většina miminek bude muset přebalovat alespoň třikrát během noci, ale u nočních plen si místo toho vystačíte s jednou nebo dvěma výměnami. To znamená více spánku pro všechny v domě.

Ujistěte se, že máte tyto druhy plen před příchodem vašeho děťátka zásobené – budete rádi, že jste to udělali.

Jsou nutné pleny na noc?

Hodně se diskutuje o tom, zda jsou nebo nejsou nutné noční plenky. Někteří rodiče zjišťují, že jejich dítě v noci plenku tolik nenamočí a nepotřebuje nosit přes noc plenku.

Jiní rodiče zjišťují, že jejich dítě v noci více pomočuje plenku a kvůli ochraně potřebuje nosit plenku přes noc. Nakonec je na rodičích, aby se rozhodli, co je pro jejich dítě nejlepší.

Pokud se zdá, že dítě v noci plenku více pomočuje, pak může být dobrý nápad začít nosit plenku přes noc. Na druhou stranu, pokud dítě v noci plenku tolik nemočí, pak ji nemusí potřebovat. V každém případě je důležité věnovat pozornost smáčecím návykům vašeho dítěte a podle toho přebalovat.

Pomáhají plenky na noc dítěti spát?

Plenky na noc pomáhají dítěti spát tím, že absorbují vlhkost a zabraňují protečení. Mohou mít velký vliv na to, jak dobře vaše dítě spí, zvláště pokud je používáte v noci a během spánku. Pokud vaše děťátko během dne nebo noci často mokvá, může být používání nočních plen pro vás oba užitečné.

Pamatujte však, že ne všechny děti potřebují silnou ochranu, když spí – záleží na jejich věku, velikosti, četnosti nočních nehod atd. Některá miminka mají jen příležitostnou nehodu, než se naučí chodit na nočník, zatímco jiná pravidelně promáčejí několik párů. kalhot každý den bez ohledu na to, jaká je denní doba.

Důležité je také poznamenat: Více než 24 hodin bez přebalování vašeho dítěte zvýší riziko plenkové vyrážky.

Udrží noční pleny více čůrání?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože tělo každého a dítě jsou jiné. Mnoho rodičů však zjišťuje, že noční plenky skutečně zadržují více moči než běžné plenky.

To může být skvělá věc, pokud se snažíte vyhnout tomu, abyste museli přebalovat své dítě uprostřed noci, ale také to znamená, že vaše dítě bude pravděpodobně delší dobu vlhčí.

Pokud používáte noční plenky a vaše dítě se začne zdát nepohodlné nebo se u něj začne objevovat vyrážka, zkuste na chvíli přejít zpět k běžným plenkám a uvidíte, zda se tím věci vyjasní. A vždy se poraďte se svým pediatrem, pokud máte nějaké obavy o zdraví nebo pohodu svého dítěte.

Můžete používat noční pleny během dne?

To záleží na dítěti. I když si možná myslíte, že je dobré je používat během dne, doporučujeme vám, abyste místo toho používali standardní denní plenky.

Noční a jednorázové plenky jsou určeny pro děti, které se pomočí více než jednou nebo dvakrát za noc. Pro případy, kdy si vaše ratolest jen občas v noci namočí plenku, běžné oblečení bude fungovat dobře, pokud neprosákne úplně.

Hlavním důvodem, proč nedoporučujeme používat noční plenky oproti jiným typům, je úroveň savosti – vaše dítě se nebude moct pohybovat, pokud je bude nosit celý den.

Přebalujete při spánkovém tréninku?

Cílem tohoto okna spánkového tréninku je udržet vaše dítě v co největším pohodlí, zatímco se učí samouklidňovat. Pokud máte podezření, že vaše dítě má bolesti (mokrá plena, mokrý obličej, mokré oblečení), vyměňte je co nejdříve, abyste zajistili pohodlí a vyhnuli se dalšímu uklidnění.