Kolik plen velikosti 0 potřebuji? Tipy

Kolik plen velikosti 0 potřebuji? Na tuto otázku je trochu těžší odpovědět, než si možná myslíte. Množství plen, které potřebujete, závisí na tom, jak často vaše dítě kaká a čůrá.

V průměru novorozenec projde šesti až osmi plenkami za den, zatímco kojenec může potřebovat až deset. Pokud je vaše dítě krmeno umělým mlékem, bude mít pravděpodobně více stolic než kojené děti.

Takže pokud si nejste jisti, kolik plen velikosti 0 koupit, je vždy lepší mít jich příliš mnoho než málo! Doplňky si můžete vždy uložit na později.

Některé další věci, které ovlivní, kolik plen budete potřebovat, zahrnují: zda vaše dítě spí celou noc, v jakém typu klimatu žijete a zda používáte látkové nebo jednorázové plenky. Pokud používáte jednorázové plenky, je také dobré mít po ruce nějaké doplňky pro případ, že by vám došly, když jste venku.

Na konci dne je vždy lepší být v bezpečí, než litovat, pokud jde o zásoby plen! Takže jděte do toho a vyzvedněte si další balení (nebo dvě) plen velikosti 0, než vaše maličké dorazí. Budete rádi, že jste to udělali.

Jak těsná by měla být látková plena?

Je to otázka, která se často objevuje mezi rodiči látkových plen: jak těsná by měla být plenka? Odpověď samozřejmě závisí na vašem dítěti a konkrétní plence, kterou používáte.

Ale jako obecné pravidlo se chcete ujistit, že plenka je dostatečně přiléhavá, aby neprosakovala, ale ne tak těsná, aby byla pro vaše dítě nepohodlná.

Nejlepším způsobem, jak zjistit, zda plenka správně sedí nebo ne, je zkontrolovat těsnost. Pokud plenka prosakuje, pak je příliš volná; pokud je to pro vaše dítě nepříjemné, může být příliš těsné. Můžete také zkusit vložit ruku do pasu plenky, abyste zjistili, zda s ní můžete snadno pohybovat nahoru a dolů.

Proč moje dítě čůrá ze strany plenky?

Jedním z možných vysvětlení je, že plenka vašeho dítěte je příliš těsná. Pokud gumička kolem pasu a nožiček plenky omezuje pohyb vašeho dítěte, může to způsobit, že bude čůrat ze strany. Zkuste plenku trochu povolit, abyste zjistili, zda to problém vyřeší.

Případně může vaše dítě jednoduše potřebovat častější výměnu plen, zvláště pokud pije hodně tekutin. Ujistěte se, že mu přebalujete dostatečně často, aby se na jedné straně nepromočila než na druhé.

Nakonec se ujistěte, že používáte kvalitní značku plen – některá generika nemají tak dobrou savost jako značkové.

Pokud se zdá, že žádné z těchto řešení nefunguje, je možné, že vaše dítě má infekci močových cest a potřebuje navštívit lékaře. Pokud máte nějaké obavy, kontaktujte svého pediatra.

Jak poznáte, že je plenka příliš malá?

Existuje několik způsobů, jak zjistit, zda je plenka vašeho dítěte příliš malá. Jedním ze způsobů je, pokud je plenka těsná nebo nepohodlná kolem pasu a nohou vašeho dítěte. Dalším příznakem, že plenka může být příliš malá, je to, že se zdá, že neabsorbuje žádnou vlhkost, i když jste ji několikrát vyměnili.

Pokud se obáváte, že by plena vašeho dítěte mohla být příliš malá, poraďte se se svým pediatrem. Mohou vám pomoci určit, zda je nebo není potřeba jiná velikost plenky, a poskytnout další užitečné tipy, jak udržet vaše dítě v suchu a pohodlí.

Je také důležité mít na paměti, že každé miminko roste svým vlastním tempem, takže to, co mohlo být pro vaše dítě správnou velikost minulý měsíc, nemusí být správné tento měsíc. Nezapomeňte často kontrolovat tabulku velikostí plen a podle potřeby provádějte změny.

Co by měl pečovatel dělat po přebalování dítěte?

Po přebalování dítěte je důležité uklidit veškerý nepořádek, který vznikl. To lze provést pomocí utěrky nebo hadříku k vyčištění oblasti a následnému vyhození špinavého materiálu. Důležité je také dbát na to, aby bylo miminko před oblékáním nové plenky a oblečení zcela suché.

Pokud se objeví vyrážka nebo podráždění, je nutné se poradit s lékařem. Nakonec je životně důležité uložit všechny špinavé plenky v zakryté nádobě, dokud je nelze řádně zlikvidovat.

Je také důležité, aby pečovatelé po přebalování dítěte sledovali případné známky infekce. Ty mohou zahrnovat zarudnutí, otok, teplo, odtok hnisu nebo horečku. Pokud je přítomen některý z těchto příznaků, je nutné okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Pečovatelé by si také měli být vědomi nebezpečí udušení, které představují jednorázové plenky. Je známo, že děti se dusí poutky, které drží plenku pohromadě. Z tohoto důvodu by pečovatelé měli odříznout všechna přebytečná ouška, než dítěti nasadí plenku.

Kromě toho by pečovatelé nikdy neměli nechat dítě bez dozoru, když nosí plenku, i když je prázdná. To pomůže předejít nehodám.

A konečně, pečovatelé se musí ujistit, že přebalují dítě dostatečně často. Dobrým pravidlem je měnit plenku každé dvě hodiny, nebo jakmile se namočí nebo ušpiní. To pomůže udržet dítě čisté a zdravé a také se vyhnete nepříjemným pachům.