Kdy začít nakupovat těhotenské oblečení? Nápady

Kdy začít nakupovat těhotenské oblečení? To je jedna z obtížných otázek, které si rodiče kladou. Přečtěte si další informace.

Těhotenské oblečení je velká investice, ale může se vyplatit. Pokud začnete nakupovat těhotenské oblečení příliš brzy (nebo vůbec ne), váš běžný šatník může být příliš úzký nebo nepohodlný na delší nošení.

Nechcete také čekat na poslední chvíli a mít jen jeden outfit, který vám sedne… myslete na to, jak rychle vám naroste břicho!

A pokud plánujete kojení po porodu, není zaručeno, že nebudete potřebovat nějakou extra podporu i v prvních dnech/týdnech po porodu! Kdy by tedy měly těhotné ženy začít přemýšlet o tom, jaké nové oblečení by mohly potřebovat?

Neexistuje přesné datum, protože každá žena má jiné tělesné změny, ale zde je několik obecných pokynů, které vám pomohou rozhodnout, kdy by mohl být čas začít uvažovat o investici do těhotenského oblečení.

Musím oznámit návrat z mateřské dovolené?

Než se vrátíte do práce, musíte se svým zaměstnavatelem projednat, jak dlouhá bude výpovědní lhůta.

Jak dlouho je vaše zaměstnání chráněno po mateřské dovolené?

Mateřská dovolená se může v jednotlivých zemích lišit. V některých zemích mají zaměstnanci po narození dítěte pár týdnů volna a poté se vrátí do práce – ať už s ochranou zaměstnání nebo bez něj, to se liší podle firemní politiky.

Jiné země nařizují rodičovskou dovolenou jak matkám, tak otcům (nebo dokonce adoptivním rodičům), přičemž dovolené jsou delší než ve většině států USA.

Může se mě zaměstnavatel zeptat, kdy se vrátím z mateřské dovolené?

Mateřská dovolená je obdobím pro matku i otce, aby se bez rušivých vlivů spojili s novým dítětem. Pokud čekáte nebo jste nedávno měli své první dítě, je pravděpodobné, že se vás zaměstnavatel zeptá, kdy přesně se plánujete vrátit do práce.

Neexistuje žádná jediná odpověď, protože to závisí na tom, co nejlépe funguje pro všechny zúčastněné, ale existují některé obecné pokyny, které mohou zaměstnavatelům pomoci provést tento proces.

-Pokud je to možné, poskytněte alespoň týden předem před začátkem mateřské dovolené (ale ne méně než dva týdny)

– Udržujte otevřenou komunikaci mezi vámi a vaším manažerem po celou dobu volna.

-Pokud je to možné, snažte se do šesti měsíců po návratu z mateřské/otcovské dovolené nic zásadního neplánovat.

– Prodiskutujte se svým nadřízeným veškeré změny, které bude třeba provést po návratu, například zda existují určité úkoly, které již nebudete mít čas dokončit.

Můžete skončit během mateřské dovolené?

Ano, během mateřské dovolené můžete skončit. Některé ženy se rozhodnou vrátit se do práce brzy po porodu z mnoha důvodů. Bohužel neexistuje jednoznačná odpověď na to, kolik volna byste si měli vzít ze zaměstnání na placené rodičovské dovolené.

Nakonec záleží na vaší situaci a preferencích. Možná budete potřebovat pomoc při rozhodování, jaká bude nejlepší volba pro vás i vaši rodinu, pokud se potýkáte s otázkou, zda byste měli pokračovat v práci nebo ne trávit více času doma se svým novým dítětem (dětmi).

Je také důležité, aby muži, kteří se stanou otci, chápali svá práva v souvislosti s otcovskou dovolenou, aby se mohli také rozhodovat o aktivní roli pečovatelů! Zkrátka – ano – matky si otcovskou dovolenou zaslouží!

Co se stane, když se po mateřské dovolené nevrátíte?

-S největší pravděpodobností přijdete o práci a budete nahrazeni.

-Váš zaměstnavatel pro vás nemusí držet volné místo, i když tak může činit z úcty nebo závazku.

Není vyžadováno, aby vaše společnost ponechala roli během mateřské dovolené otevřenou; někteří zaměstnavatelé se však rozhodnou tak učinit jako akt dobré víry nebo jako pracovní standard. Některé společnosti mají pocit, že je nespravedlivé nahrazovat někoho, kdo je u nich několik let, zatímco jiné by raději najímaly nové talenty.

Rozhodnutí nezávisí ani na HR personálu – manažeři tato rozhodnutí dělají z vlastní vůle v rámci zákonných mezí (tj. žádná diskriminace není povolena). Bez ohledu na to, jaký je výsledek s ohledem na udržení pozice otevřené, silný kandidát by se neměl odradit od toho, aby se v budoucnu znovu ucházel.

Stručně řečeno: neberte si to osobně, když po žádosti o pohovor uslyšíte „ne, děkuji“, protože může být několik důvodů, proč vaše žádost tentokrát nebyla úspěšná.

Jak přežiju první den v práci po mateřské dovolené?

Ať už jste prvorodička nebo ne, představa návratu do práce po mateřské dovolené může být skličující. Zde je několik tipů, jak zajistit co nejhladší návrat:

Připravte se psychicky -Ujistěte se, že je dítě připraveno tím, že je zvyknete na nové prostředí -Dělejte to, co je pro vás nejlepší, a nemějte z toho špatný pocit!

Pokud například láhve pomohly s kojením, použijte je během dne v práci. To je v pořádku! Neznamená to nic negativního na tom, kolik úsilí kojení věnujete.

Opatruj se! Než ráno vyrazíte, jezte zdravá jídla, aby vás v práci nelákalo (nebo si zabalte svačiny). Oblečte se do něčeho pohodlného a snadno se tam nastěhuje. Zapojte své miminko co nejvíce!

S pracovními rozvrhy to může být obtížné, ale zkuste si na ně do dne vtlačit nějaký čas, ať už je to rychlé přitulení před odjezdem nebo telefonování během dne o jejich pokroku.