Kdy může dítě používat kočárek bez autosedačky? Přečtěte si tuto příručku

Kdy může dítě používat kočárek bez autosedačky? Kočárek bez autosedačky může miminko používat od šesti měsíců.

Před touto dobou by miminka měla být při jízdě ve vozidlech vždy připoutána k autosedačce. Ve věku kolem šesti až osmi měsíců je v pořádku, když vaše dítě jezdí v konvertibilní dětské sedačce, zatímco je vozíte s sebou na pochůzku nebo jdete s rodinou a přáteli najíst se do restaurace.

Můžete také vzít své dítě ven, dokud neusne, pokud má po jídle během dne sklony k nervozitě, a to tak, že ho vezmete na krátké procházky na dohled domu, jakmile se setmí, aby všichni návštěvníci věděli, kde bydlíte. .

Pamatujte, že kojenci potřebují každý den spoustu odpočinku, i když je to těžké, když máte pochůzky, které je třeba vyřídit.

Může dítě jezdit ve dvoumístném kabrioletu?

Záleží na kabrioletu. Pokud má dětskou sedačku, tak ano, pokud ne, z bezpečnostních důvodů ne. Dětské sedačky jsou vyžadovány v závislosti na zákonech státu a mohou zabránit zranění dítěte v případě nehody.

I se staženou střechou (a staženými okny) budou vystaveny hluku z dopravy, který by mohl ovlivnit vývoj jejich sluchu nebo způsobit psychickou újmu a také možné poškození způsobené úlomky prolétajícími otevřenými okny auta během období silného větru, jako jsou tornáda nebo hurikány. například.

Skládací svršky mohou také blokovat viditelnost, když jsou složené, proto si před nákupem bez této funkce přečtěte manuál!

Je důležité si uvědomit, že i když má většina kabrioletů dvě sedadla, měli byste je používat společně pouze v případě, že jsou obě děti mladší čtyř let.

Může jednoleté dítě jezdit v kabrioletu?

Ne, nejsou schopni sami držet hlavu nahoře. Měly by být v dětském nosiči nebo autosedačce umístěné proti směru jízdy alespoň do věku dvou let a 20 liber.

Není potřeba konvertibilní autosedačka, protože nenabízí žádné výhody oproti jiným stylům sedadel. Jediný důvod, proč byste je dali do kabrioletu, je ten, že tam nezbylo absolutně žádné místo pro někoho jiného!

Jaký je rozdíl mezi dětskou autosedačkou a kabrioletem?

Dětské autosedačky jsou nejlepší pro kojence, kteří váží do 22 liber. Lze je použít se základnou, která se připevňuje k vašemu vozidlu, nebo si můžete zakoupit rám kočárku, takže se připevní téměř na jakýkoli kočárek.

Jakmile je dítě příliš těžké na dětskou sedačku, budete potřebovat konvertibilní autosedačky. Converty se dodávají ve třech typech: pouze proti směru jízdy (většina modelů), po směru jízdy a proti směru jízdy.

Kdy mohu řídit sama s dítětem?

Na tuto otázku neexistuje žádná konkrétní odpověď. S miminkem můžete začít řídit, jakmile se budete cítit pohodlně a bezpečně, ale je důležité nespěchat do věcí příliš rychle. Obecně platí: po šesti měsících – pokud možno jeden rok.

Čím dříve, tím lépe, aby si stihly zvyknout na dlouhou dobu v autosedačce, než začnou chodit do školy nebo školky ve věku přibližně 18 měsíců!

Pamatujte také, že děti se během těchto prvních let hodně mění – jak fyzicky, tak psychicky, což znamená, že možná budete potřebovat různá sedadla/nosiče v závislosti na tom, kam vaše dítě v těchto fázích spadá (a co pro ně funguje nejlépe). Zkuste si tedy do té doby udržet otevřenou mysl o tom všem.

Jak dlouho může být 8měsíční dítě v autosedačce?

Osmiměsíční dítě vydrží v autosedačce asi hodinu. Děti v tomto věku by měly být co nejdříve převedeny z autosedačky obrácené proti směru jízdy na autosedačku po směru jízdy a musí zůstat otočené dopředu, dokud jim nejsou dva roky nebo váží 40 liber.

Jejich těla je nedokážou dostatečně dobře podepřít, pokud déle sedí dozadu. Delší doba není bezpečná, protože oslabuje krční svaly a kosti kojenců, což zvyšuje pravděpodobnost poranění hlavy při havárii.

Navíc bylo prokázáno, že děti do 13 kg (28 liber) nesnášejí, když jsou nakloněny dozadu pomocí bezpečnostních pásů pro dospělé tak daleko od středové osy těla, což znamená, že neexistuje žádná ochrana proti nárazům přicházejícím z obou stran, protože bezpečnostní pásy jsou navrženy. k nošení přes rameno, ne přes trup.

Může 10měsíční dítě sedět v autosedačce po směru jízdy?

Ano, ve většině případů. Autosedačky směřující dopředu jsou navrženy tak, aby udržely vaše dítě, dokud neváží 20 liber a měří 29 palců na výšku. Přestože Americká akademie pediatrů doporučuje, aby miminka zůstávala otočená proti směru jízdy tak dlouho, jak je to jen možné (ideálně když přerostou své konvertibilní sedadlo), budete se muset otočit, když vaše dítě dosáhne těchto milníků.*

*Zdravá hlava je přibližně jedna čtvrtina výšky dítěte, takže pokud horní část její hlavy měří méně než 13″ od místa, kde se setkává s opěradlem, mohla by být otočena dopředu dříve. Navíc před otočením zkontrolujte, zda má dostatečný prostor pro nohy. může pomoci určit, zda byl tento milník dosažen či nikoli.