Kdy děti přestanou používat plenky? Tipy!

Kdy děti přestanou používat plenky? Většina miminek přestává používat plenky mezi 12. a 18. měsícem, ale některé mohou být trénovány na nočník již v šesti měsících nebo až ve třech letech.

Vše závisí na vývoji a připravenosti miminka. Pokud se obáváte o pokrok svého dítěte, promluvte si se svým pediatrem. Budou vám schopni poskytnout konkrétnější rady na základě situace vašeho dítěte.

Existuje několik různých technik, které mohou rodiče použít, aby pomohli svým dětem cvičit na nočník. Některé děti dobře reagují na pozitivní posilování, zatímco jiné mohou potřebovat více struktury a disciplíny. Nemusí nutně existovat jeden správný způsob, jak věci dělat – stačí najít to, co nejlépe vyhovuje vaší rodině.

Jedna věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že trénink na nočník není závod. Nemusíte své dítě trénovat na nočník do určitého věku, který ho může dokonce připravit na neúspěch! Některé děti prostě nejsou vývojově připraveny až později.

Můžete se také podívat do stahovacích plen, pokud se stále obáváte nehod ve dne nebo v noci. Jsou navrženy speciálně pro starší miminka a batolata, která nevčelí

Zkuste se podívat na značky jako Huggies Pull-Ups Training Pants, které přicházejí s designem Disney a nabízejí vysokou savost, aby se nehody stávaly příliš často. Nezapomeňte si udělat zásoby!

Kdy bych měl začít kupovat plenky během těhotenství?

Většina lékařů doporučuje kupovat plenky v posledním trimestru vašeho těhotenství. Budete je totiž potřebovat hned po porodu a nechcete se bát, že vám dojdou uprostřed noci.

Menší velikosti můžete začít kupovat několik týdnů před termínem porodu, abyste byli připraveni, až se miminko narodí. Nezapomeňte si také zásobit ubrousky – hodí se na všechno, od čištění vyplivnutí až po utírání špinavých povrchů.

Pokud krmíte umělým mlékem, kupte si dostatek umělé výživy, aby vydržela alespoň dva týdny po narození dítěte. Pokud plánujete kojení, kupte si kojící podprsenky a vložky; budete také potřebovat lahvičky a cumlíky, pokud nebudete výhradně kojit.

Kolik plen potřebuji za měsíc?

To je otázka, kterou si klade mnoho rodičů a odpověď se může lišit v závislosti na věku vašeho dítěte. Pro děti do šesti měsíců budete potřebovat asi 12-16 plen denně.

Pro děti ve věku od šesti do dvanácti měsíců budete potřebovat asi osm až deset plen denně. Po jednom roce může vaše dítě potřebovat pouze čtyři nebo pět plen denně. Pokud používáte jednorázové plenky, je dobré mít po ruce zásobu alespoň na dva týdny.

Pokud používáte látkové plenky, budete potřebovat asi 24-32 plen týdně. Mějte na paměti, že tato čísla jsou pouze odhady; můžete skončit potřebovat více nebo méně v závislosti na vašich okolnostech.

Kolik plen používá 18měsíční dítě?

Pleny se obvykle mění každých několik hodin. Děti ve věku 18 měsíců mohou používat šest až deset plen denně v závislosti na značce, kterou se rozhodnete pro své dítě koupit!

Běžnou velikostí je plenka, do které se vejdou děti do hmotnosti 30 liber. To pomůže udržet vaše dítě čisté a suché po celý den, aniž by způsobovalo jakékoli vyrážky nebo nepohodlí kvůli nekvalitním materiálům.

Jakou velikost pleny nosí 15měsíční dítě?

15měsíční dítě obvykle nosí plenky velikosti čtyři. Před nákupem však budete chtít zkontrolovat velikost plenky, protože každá značka se velikostí liší. Můžete také požádat svého pediatra o doporučení, jakou velikost plenky koupit.

Některé plenky jsou prodávány jako vhodné pro kojence a batolata všech velikostí, takže pokud hledáte plenky jedné velikosti, mohou být pro vás dobrou volbou. Jen mějte na paměti, že nemusí absorbovat tekutinu tak dobře jako jiné plenky. Kromě toho se jednorázové tréninkové kalhotky obvykle dodávají ve velikostech dvě až pět a měly by sedět většině 15měsíčních dětí.

Pokud má vaše dítě stále příležitostné nehody nebo pracuje na nočníku, mohou být jednorázové tréninkové kalhotky dobrým způsobem, jak mu pomoci cítit se jistěji a pohodlněji. Umožňují také snadnější úklid v případě nehody.

bavlněné tréninkové kalhotky jsou další možností a lze je nalézt ve většině obchodů, které prodávají dětské oblečení. Jsou méně savé než jednorázové tréninkové kalhotky, ale jsou levnější a lze je opakovaně použít. V konečném důsledku je důležité vybrat typ plen, který bude nejlépe vyhovovat vám a vašemu dítěti. Máte-li jakékoli dotazy nebo obavy, neváhejte požádat o radu svého pediatra.

Jakou velikost plen děti vydrží nejdéle?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože děti rostou a vyvíjejí se různým tempem. Většina dětí se však přesune na další velikost plenky, když váží asi 13 liber. Někdo může potřebovat větší plenku dříve, jiný může zůstat v menší velikosti o něco déle.

Nakonec je důležité konzultovat se svým pediatrem, jaká velikost plen je pro vaše dítě nejlepší.

Pokud si nejste jisti, jakou velikost plen koupit, mnoho obchodů nabízí jednorázové plenky ve více velikostech, abyste je mohli před nákupem vyzkoušet na svém dítěti.

Alternativně se látkové plenky dodávají v různých velikostech a lze je upravit podle toho, jak moc vaše miminko roste. Ať už si vyberete kteroukoli možnost, ujistěte se, že plenka těsně přiléhá k pokožce vašeho dítěte, aby se zabránilo protečení.