Kdy dát dítě do konvertibilní autosedačky? Nápady!

Kdy dát dítě do konvertibilní autosedačky? Konvertibilní autosedačka je typ dětského nosiče, který může přecházet z kojeneckého režimu otočeného proti směru jízdy do polohy po směru jízdy a případně do polohy batolete.

To umožňuje delší použití. Konvertibilní sedačky jsou často dražší než jiné typy autosedaček, protože rostou s vaším dítětem, místo aby byly každých pár let vyměňovány, jak roste.

Kabriolety obvykle váží až 30 liber ve směru jízdy, ale pouze 20 liber ve směru jízdy, zatímco dětská bezpečnostní sedačka bude vážit asi 12 liber při narození a asi 22 po šesti měsících, když je čas na změnu.

Na současném trhu je k dispozici několik možností pro kojence, kteří přerostli svá první nosítka, jako jsou kompaktní systémy sedadel, které vám umožňují snadno je přemisťovat mezi vozidly nebo kočárky.

Kdy můžete otočit autosedačku po směru jízdy?

Většina dětí může jezdit po směru jízdy, když váží 20 až 40 liber a je jim alespoň jeden rok. Konkrétní doporučení ohledně hmotnosti, výšky nebo věku by rodiče měli nahlédnout do návodu k použití autosedačky.

Než koupíte jinou velikost, nezapomeňte zkontrolovat datum, kdy vaše dítě vyroste z konvertibilní sedačky; nemusí to být nutné, pokud je na malé straně.

Nezapomeňte také, že každé dítě vážící více než 25 liber vážící více než 25 liber se musí přesunout do sedačky s postrojem po směru jízdy, protože jeho hlava je příliš těžká na vzpřímenou polohu v pětibodovém pásu (i když kojenci potřebují zvláštní oporu, když jsou otočeni dozadu). ). K této změně obvykle dochází do 12 měsíců věku, ale ujistěte se, že tato sedačka pasuje do vašeho auta a používá systém LATCH.

V jakém věku může dítě používat 3bodový bezpečnostní pás?

Dítě by mělo zůstat v autosedačce proti směru jízdy do dvou let a poté by mělo používat autosedačku po směru jízdy, která je vhodná pro jeho velikost. Když děti tento typ autosedačky přerostou, je čas přejít na podsedáky, protože jsou navrženy pro použití s ​​břišními a ramenními pásy pro dospělé.

Děti mohou jezdit bez posilovačů, když dosáhnou alespoň 145 cm (asi čtyři stopy a devět palců) na výšku nebo ve věku kolem 11 let, podle toho, co nastane dříve. Tříbodový pásový systém je pevně drží, ale nesahají přes krk, takže v případě nehody nebudou zraněni jako dospělí.

Také je chrání před prolétnutím okny, které by mohlo způsobit vážné nehody, a přitom je stále drží připevněné k rámu auta.

V jaké autosedačce by mělo být 40lb dítě?

Dítě by mělo být co nejdéle v autosedačce po směru jízdy, která je buď konvertibilní, nebo s vysokým opěradlem. Pokud horní část jejich hlavy může projít horním otvorem pro popruhy, budete muset pokračovat v používání autosedačky obrácené proti směru jízdy, dokud nepřerostou tento požadavek na výšku, což se obvykle stává kolem 40 liber nebo věku dvou let.

Do té doby bude vaše dítě, doufejme, vážit hodně přes 30 liber a nebude pochyb o tom, že bude muset jezdit v režimu po směru jízdy, protože většina konvertibilních sedaček váží pouze 50 liber (vpřed), ale vím, že některá umožňují dětem vstát do 65 lb při použití s ​​vnitřním postrojem, ale těch je málo, takže budete mít spoustu času, než alespoň na jeden z nich přejdete! Jen pozor na tu horní štěrbinu postroje, doufejme, že ji budou moci používat ještě dobrý rok nebo dva.

Potřebuje 3leté dítě 5bodový pás?

Pětibodový pás je typ dětské bezpečnostní sedačky, která se skládá z břišního pásu a dvou ramenních pásů. Tříbodový pás má pouze jeden ramenní popruh, zatímco čtyřbodový pás přidává extra pánevní přezku, která poskytuje dodatečnou stabilitu pro podsedáky nebo s nimi používané autosedačky.

V jakém věku mohou batolata používat podsedáky?

Podsedáky byly vytvořeny, aby poskytovaly řešení pro děti, které přerostou své zapřahované autosedačky. Věk a velikost dítěte je rozhodujícím faktorem, kdy by mělo přejít z autosedačky po směru jízdy na podsedák.

Některé státní zákony vyžadují, aby každá osoba ve vašem vozidle používala bezpečnostní pásy, jako jsou břišní pásy, ramenní pásy nebo kombinace obou typů pásů; tyto zákony však nedefinují, jak starý nebo vysoký někdo musí být, než je bezpečně použije.

Bude to v konečném důsledku záviset na výšce a váze každého jednotlivého dítěte na základě doporučení výrobce, která se mohou lišit v závislosti na tom, kde žijete, nebo na požadavcích vašeho vozidla, pokud bylo upraveno náhradními produkty, jako jsou boční airbagy/napínače bezpečnostních pásů.

Jaký druh podsedáku potřebuje 3leté dítě?

Dítě by mělo sedět na sedačce, dokud nedosáhne výšky alespoň 160 cm nebo více než osm let. Nejbezpečnější možností je ponechat své dítě v jednom, dokud nedosáhne této výšky a váhového limitu, ale není to tak, že byste je mohli nechat odejít, když se to stane!

Potřebuje 4leté dítě postroj?

Ano, dětský pás by měl být vždy nasazen, když jsou děti v autě. Důvodem je to, že zajišťuje, aby děti zůstaly na místě, pokud nejsou správně připoutány během nehody nebo náhlého zastavení.