Jak vytvořit dětskou knihu pro adoptované dítě

Jak vytvořit dětskou knihu pro adoptované dítě? Vytvoření dětské knihy pro adoptované dítě může být velmi zvláštním způsobem, jak si připomenout příchod vašeho dítěte do vaší rodiny.

Existuje mnoho různých způsobů, jak vytvořit dětskou knihu pro adoptované dítě, a možnosti jsou nekonečné. Zde je několik nápadů, jak začít:

-Začněte shromažďováním fotografií svého dítěte od narození až do současnosti. Můžete je naskenovat do počítače nebo pořídit digitální obrázky, nebo si můžete vytisknout staré fotografie a vložit je do knihy.

-Zahrňte důležité dokumenty, jako jsou dokumenty o adopci, propouštěcí dokumenty z nemocnice a jakékoli další důležité dokumenty související s adopcí vašeho dítěte.

-Pokud máte nějaké dopisy nebo e-maily od rodičů vašeho dítěte, uveďte je také. To může být velmi dojemný způsob, jak zahrnout rodnou rodinu vašeho dítěte do jejich dětské knihy.

-Zapište příběhy o adopci vašeho dítěte. Může to být cokoli od okamžiku, kdy jste poprvé viděli fotografii svého dítěte online, až po den, kdy se s vámi vrátilo domů.

-Zahrňte fotografie celé vaší rodiny, včetně rodných rodičů vašeho dítěte (pokud je to možné) a všech sourozenců, které mohou mít.

Vytvoření dětské knihy pro adoptované dítě je skvělý způsob, jak si připomenout jeho příchod do vaší rodiny. Existuje mnoho různých způsobů, jak vytvořit dětskou knihu, takže buďte kreativní a použijte to, co vám nejlépe vyhovuje!

Jak se dělá dětská měkká kniha?

Existuje několik různých způsobů, jak vytvořit dětskou měkkou knihu. Jedním ze způsobů je zakoupit sadu, která obsahuje všechny potřebné materiály. Dalším způsobem je najít tutoriál online nebo v knize o řemeslech.

Pokud se rozhodnete vyrobit svému miminku měkkou knížku, budete potřebovat odřezky plsti, vatelínu, stuhy a látky. Dále budete potřebovat šicí stroj a nějaké základní šicí potřeby. Jakmile budete mít všechny své materiály, můžete začít sestavovat knihu!

Začněte vystřihováním plstěných tvarů pro každou stránku vaší knihy. Sešijte kusy plsti k sobě a v horní části každé stránky nechte malý otvor. Stránky vyplňte vatelínem a poté otvory zašijte.

Dále budete muset vytvořit obal pro svou knihu. Ustřihněte dva kusy látky, které jsou o něco větší než přední a zadní strana vaší knihy. Sešijte kusy látky k sobě a nahoře nechte malý otvor. Otočte obálku knihy pravou stranou ven a vyplňte ji vatelínem. Uzavřený otvor zašijte.

Nakonec pomocí stuhy svažte všechny stránky dohromady. Vaše dětská měkká kniha je nyní kompletní! Máte dětskou měkkou knížku, kterou milujete? Přečtěte si související článek jako Co napsat pro zápis do dětské knížky.

Jak se dělá dětská měkká kniha?

Budete potřebovat:

-Kus plsti ve vámi požadované velikosti dětské měkké knihy

-tavná lepicí pistole

-Nůžky

-Látkové fixy nebo pastelky

-Stuha

-Nádivka

Chcete-li vytvořit obal měkké knihy vašeho dítěte, vystřihněte z kousku plsti obdélník. Toto bude přední a zadní obálka vaší knihy. Pásku přilepte za tepla k horní části předního krytu. To bude použito k uzavření knihy.

Na zadní kryt přilepte za tepla nebo přišijte proužky suchého zipu. Ty poslouží k připevnění stránek na zadní obálku. Pro svou knihu můžete vytvořit tolik nebo málo stránek, kolik chcete. Chcete-li vytvořit stránku, jednoduše vystřihněte obdélník z plsti a ozdobte jej, jak chcete. Jakmile dokončíte zdobení, stránku přilepte nebo přišijte na zadní obálku.

Jakmile jsou všechny vaše stránky připojeny, vyplňte knihu náplní. Nezapomeňte ji pevně vycpat, aby kniha držela tvar. Jakmile je kniha nacpaná, uvažte kolem ní stuhu, aby byla zavřená. A to je vše! Nyní jste vytvořili svou vlastní dětskou měkkou knihu!

Jsou to skvělé dárky pro miminka i batolata. Pokud se cítíte ambiciózní, můžete dokonce vytvořit celou řadu z nich tematicky zaměřených na různá témata, jako jsou zvířata, barvy, tvary atd. Možnosti jsou nekonečné! Takže buďte kreativní a bavte se!

P.S. Pokud hledáte další řemesla s dětskou tématikou, podívejte se na náš příspěvek na téma Jak vyrobit jednoduchou dětskou knihu.

Jak vyplníte dětskou knížku?

První věc, kterou potřebujete, je samotná kniha! Můžete je najít v každém velkém obchodě s krabicemi nebo online. Až budete mít knížku, posaďte se s miminkem a společně v ní listujte. Mluvte o obrázcích a poukazujte na zajímavé věci. Jak budete procházet, začněte vyplňovat některá prázdná místa. Zahrňte informace, jako je datum narození vašeho dítěte, oblíbená jídla a zvláštní okamžiky.

Pokud si nejste jisti, co napsat, mrkněte na další knížky pro miminka pro inspiraci. Promluvte si se svými přáteli a členy rodiny, kteří již podobné knihy vyplnili. Mohou vám dát nějaké dobré nápady.

Hlavně se tím moc nestresuj! Dětská knížka je způsob, jak zachytit vzácná první léta vašeho miminka, ale nemusí to být dokonalé. Jen se tím bavte a užijte si ten proces.

Až budete hotoví, budete mít krásnou knihu, za kterou se budete moci ohlížet a chovat se v ní v nadcházejících letech. Gratulujeme! Udělal jsi to!

Nyní můžete hrdě prohlásit, že jste vyplnili první knihu vašeho miminka – něco, co si bude moci chovat navždy. Dobrá práce!