Jak vyrobit dětskou osušku s kapucí

Jak vyrobit dětskou osušku s kapucí? K výrobě vlastní dětské osušky s kapucí budete potřebovat několik věcí.

Budete potřebovat:

– Kus látky o rozměrech alespoň 60″ x 30″, nejlépe 100% bavlněné froté

-Žehličku a lisovací hadřík

-Šicí stroj a nit v ladící barvě

-Nůžky

kroky:

1 – Pro začátek přeložte látku na polovinu tak, aby byla 60″ x 15″. Šijte podél okraje pomocí ½“ švu. Nechte otvor široký asi šest palců pro otočení trubky pravou stranou ven.

2 – Otočte trubku pravou stranou ven, vystrčte rohy a zatlačte naplocho. V případě potřeby vyžehlete švy. Surové okraje otvoru přehněte tak, aby byly ½“ a zašijte.

3 – Dále přišijte střívka podél horního okraje ručníku asi ¼“ od okraje. Zde později provléknete gumu. Ustřihněte kus gumy o délce 18″. Všijte jej do pouzdra a při šití jej natáhněte.

4 – Nakonec ustřihněte dva malé proužky látky (asi 4 x 6 palců) a přeložte je podélně napůl. Sešijte je tak, aby tvořily smyčku. Otočte pravou stranou ven a zatlačte naplocho. Převlékněte ho přes hlavu vašeho dítěte a uvažte mu ho kolem krku, aby mu dobře seděl.

Mohu svému novorozenci nanést krém?

Nanášení mléka na novorozence je skvělý způsob, jak udržet jeho pokožku zdravou a zvlhčenou. Je důležité používat jemné mléko bez parfemace, aby nedráždilo jejich jemnou pokožku.

Některé dobré možnosti jsou Aleva Naturals Bamboo Baby Lotion nebo Weleda Calendula Cream. Ujistěte se, že se pleťovou vodou nanášíte pravidelně, zejména po koupeli nebo výměně plen. Pokožka vašeho miminka vám poděkuje!

Jak čistíte plastové hračky do vany pro děti?

Plastové hračky do vany můžete vyčistit směsí octa a vody. Ocet pomůže odstranit všechny nahromaděné nečistoty nebo špínu, zatímco voda je pomůže opláchnout. Jednoduše smíchejte jeden díl octa se čtyřmi díly vody a nalijte do rozprašovače.

Poté hračku jednoduše nastříkejte a nechte uschnout na vzduchu. Pokud jsou na hračce nějaké usazeniny, které nelze odstranit pouhým octem a vodou, můžete také použít malé množství saponátu. Nezapomeňte poté hračku důkladně opláchnout, aby po ní nezůstaly žádné chemikálie.

Jak myjete 3denní dítě?

Mnoho rodičů přemýšlí, jak umýt třídenní dítě, a odpověď je docela jednoduchá. Stačí použít jemné mýdlo a teplou vodu a buďte velmi opatrní, abyste dítě nezmokli, než je nutné.

Jednou z běžných chyb, které rodiče dělají, je používání příliš velkého množství mýdla, které může zanechat dítě suché a svědivé. Nezapomeňte důkladně opláchnout všechnu mýdlovou pěnu a potom dítě osušte měkkým ručníkem. V případě potřeby nezapomeňte namazat krémem na plenky!

Je také důležité hlídat pahýl pupeční šňůry novorozence, když se hojí. Ujistěte se, že je místo čisté a suché a vyhněte se jeho namočení při koupání nebo mytí dítěte. Pokud pahýl šňůry začne vypadat červeně nebo podrážděně, promluvte si se svým pediatrem o tom, co můžete udělat, abyste mu pomohli vyléčit se.

A konečně, ujistěte se, že vaše novorozeně bude během koupele pěkně v teple. Novorozenci mohou velmi snadno prochladnout, proto je po koupání zabalte do měkkého ručníku. A nezapomeňte je pořádně přitulit, než je pošlete do říše snů!

Poznámka: Pokud jste čerstvá maminka a je pro vás čištění kočárku těžké, podívejte se na náš návod, jak umýt kočárek na schůdky.

Jak často bych měl mýt novorozeně?

Odpověď na tuto otázku závisí na věku vašeho miminka a jeho zdravotním stavu. Děti od 0 do 15 dnů lze prát každý den. Pokud však vaše dítě trpí jakoukoli kožní infekcí, měli byste před koupáním kontaktovat pediatra.

Podle většiny lékařů nejsou každodenní koupele nutné pro děti starší 15 dnů, protože to bude mít za následek vysušení jejich jemné pokožky. V tom případě je doporučujeme koupat, až když se ušpiní nebo zpotí.

Pokud ji přesto chcete mýt každý den se spoustou lásky, použijte jemné mýdlo, které je určeno zejména pro novorozence nebo kojence. Díky tomu nebudou po koupeli suché a svědivé.

Jak koupat novorozeně?

Nyní, když jsme mluvili o tom, jak často byste měli koupat své dítě, je čas naučit se základy koupání novorozence. Zde je několik jednoduchých kroků, které vás provedou tímto procesem:

– Naplňte malou vanu nebo umyvadlo teplou vodou a přidejte trochu mýdla. K tomuto účelu můžete použít i dětský šampon.

– Opatrně položte své dítě do vody a ujistěte se, že jeho/její hlavička je nad hladinou vody. V případě potřeby podepřete krk a záda dítěte jednou rukou a druhou rukou ho myjte.

– Pomocí měkkého hadříku nebo houbičky omyjte tělíčko svého dítěte shora dolů, počínaje obličejem, poté hrudníkem, břichem, zády a nakonec chodidly. Buďte velmi opatrní při mytí kolem pahýlu pupeční šňůry, protože se stále hojí.

– Opláchněte tělo svého dítěte sladkou vodou a osušte jej měkkým ručníkem. Opět buďte při sušení jemní, aby nedošlo k podráždění pokožky.

– Nechte své dítě chvíli uschnout na vzduchu, než ho obléknete do čistého oblečení

Některé další tipy:

– Nepoužívejte drsné nebo parfémované mýdlo na jemnou pokožku vašeho dítěte, protože to může způsobit vyrážky nebo jiné kožní problémy.

– Před koupáním miminka vždy otestujte teplotu vody. Mělo by být příjemně teplé, ne horké ani studené.

– Pokud ke koupání používáte vanu, ujistěte se, že je bezpečná a stabilní. Nenechávejte své miminko ve vaně bez dozoru.

– Buďte opatrní při mytí vlasů vašeho dítěte, protože jeho pokožka hlavy je velmi citlivá. K tomuto účelu můžete použít buď vlhkou žínku nebo speciální dětský šampon.

– Abyste předešli jakémukoli druhu nehody, nikdy nelijte vodu přímo na hlavu vašeho dítěte. Vždy používejte džbán nebo šálek k nalévání vody na jeho/její tělo.