Jak vyčistit dětskou houbu do koupele

Jak čistit dětskou houbu do koupele? Je důležité pravidelně čistit houbu na koupání dítěte, protože se může stát živnou půdou pro bakterie.

Jak na to:

– Naplňte dřez horkou vodou a přidejte několik kapek saponátu.

– Namočte houbu na několik minut do mýdlové vody.

– Opláchněte houbu pod tekoucí vodou, dokud nezmizí veškerá pěna.

– Vymačkejte přebytečnou vodu a nechte houbu uschnout na vzduchu.

Ujistěte se, že houbu do koupele vyměňujete každý měsíc nebo tak nějak, nebo když začne vypadat špinavě. Šťastný úklid!

Jak si umyji své 10měsíční vlasy?

První věc, kterou uděláte, je získat dětský šampon a vodu. Navlhčete si vlasy, dokud nebudou úplně nasáklé. Poté naneste šampon na pokožku hlavy a jemně vmasírujte.

Dávejte pozor, abyste se příliš nedrhli a neublížili si, ale nebojte se ani toho, že byste si tam vytvořili nějakou pěnu! Možná budete chtít začít pouze s jednou žínkou, protože pokud použijete více, pravděpodobně se všechny namočí (a ušpiní).

Poté opláchněte veškeré mýdlo, které zbylo po opětovném opláchnutí všech těch bublinek z umytí hlavy teplou vodou – tentokrát s použitím dalšího čistého ručníku, abyste při následném sušení neprosákli další sadu ručníků. Pokud je to možné, zkuste to všechno udělat ve sprše, abyste se nemuseli bát, že uděláte nepořádek.

Ještě jedna věc: pokud má vaše miminko dlouhé vlásky, snažte se nezapomenout opláchnout všechen šampon od konečků, jinak by se mohl zamastit (a to nikdo nechce)!

Při mytí vlásků vašeho dítěte je třeba mít na paměti několik věcí:

-Nedrhněte příliš silně – můžete ublížit sobě nebo svému dítěti.

-Po umytí hlavy se ujistěte, že jste opláchli všechno mýdlo.

-Pokud mají dlouhé vlasy, nezapomeňte opláchnout šampon od konečků.

Jak často si mám mýt vlasy ve věku 10 měsíců?

Obvykle stačí jednou týdně, ale někteří rodiče mohou potřebovat mýt vlásky svého dítěte častěji, pokud se snadno zašpiní nebo mají dlouhé vlasy.

Je také důležité používat jemný šampon a kondicionér, které jsou určeny pro miminka. Vyhněte se používání šamponů a kondicionérů pro dospělé, protože mohou být příliš drsné pro jemnou pokožku hlavy a vlásky dítěte. Pokud si nejste jisti, které přípravky použít, požádejte o radu svého pediatra.

Při mytí vlásků vašeho dítěte se ujistěte, že je před aplikací šamponu důkladně namočíte. Šampon jemně vmasírujte do pokožky hlavy, dávejte pozor, aby se nedostal do očí. Dobře opláchněte, poté naneste malé množství kondicionéru a znovu opláchněte. Nakonec vlasy osušte měkkým ručníkem.

Abyste zabránili usazování šamponu a kondicionéru ve vláscích vašeho dítěte, můžete po zaschnutí použít bezoplachový kondicionér nebo rozčesávač (ne však na mokré vlasy). Jen se ujistěte, že jste si vybrali ten, který má na štítku napsáno „bez oplachování“, abyste jí nedostali do očí další vodu!

Také, pokud má jemné vlasy nebo má tendenci se snadno zacuchávat, zkuste před mytím vykartáčovat některé z těchto uzlů, aby se za mokra nezmatnily. Mamince i dítěti to může chvíli trvat, ale brzy to bude součástí jejich společné každodenní rutiny!

Jak udržím vlásky svého dítěte zvlhčené?

V posledních letech odborníci tvrdili, že je nejlepší nechat vlásky vašeho dítěte před prvním ostříháním narůst. To dává smysl, protože dlouhé vlásky miminek jsou tak roztomilé! Pokud se však rozhodnete ponechat vlásky svého dítěte delší, budete se chtít ujistit, že jeho pokožka hlavy a vlásky zůstanou zvlhčené.

Pomoci vám mohou následující tipy:

– Používejte prvotřídní produkty, jako je bambucké máslo, které jsou vyrobeny z přírodních ingrediencí a neobsahují drsné detergenty nebo chemikálie.

Můžete také použít olivový olej, ale buďte opatrní při jeho aplikaci v blízkosti očí nebo nosu vašeho dítěte. Pokud se některá z nich dostane do těchto oblastí, může způsobit nepříjemnou reakci – například zarudnutí a podráždění.

– Konečky prstů jemně vmasírujte hydratační krém nebo olej do pokožky hlavy vašeho dítěte. Ujistěte se, že jste zakryli celou oblast, včetně vlasové linie a šíje.

– Před koupáním dítěte nechte hydratační krém nebo olej několik minut vsáknout. Můžete jej aplikovat i po koupání.

– Máte-li sama dlouhé vlasy, zkuste je při péči o svého děťátka nosit do drdolu, aby se vám na vláscích neusazoval žádný produkt.

Hydratační produkty jsou klíčem k udržení zdravých vlasů vašeho dítěte – ať už jsou krátké nebo dlouhé! Dodržováním těchto tipů mu můžete pomoci zajistit, aby jeho kadeře vypadaly krásně den co den.

Jak často bych měl mýt vlásky svého dítěte s čepicí do kolébky?

Příliš časté mytí vlasů vašeho dítěte může zhoršit čepici kolébky. Vlásky vašeho dítěte se doporučuje mýt pouze jednou nebo dvakrát týdně a ještě méně, pokud má vaše dítě velmi suchou pokožku. Vyberte jemný šampon, který neobsahuje žádné mýdlo ani vůni, protože by to mohlo pokožku hlavy dále zanítit.

Čepice kolébky se obvykle sama upraví do věku dvou let, ale může to trvat déle, pokud existuje základní zdravotní stav, jako je ekzém.

Někdy pomáhá redukovat tvorbu vodního kamene používání léčivých šamponů obsahujících antifungální léky, jako je ketokonazol (Nizoral), pyrithion zinečnatý (Head & Shoulders) nebo sulfid selenu (Selsun Blue).