Jak udržet dítě v teple během koupele

Jak udržet miminko v teple při koupání? Existuje mnoho různých způsobů, jak udržet dítě v teple během koupání.

Někteří rodiče dávají přednost použití tradičního ručníku, zatímco jiní zjišťují, že použití konkrétní přikrývky nebo zábalu jim vyhovuje lépe.

Pokud hledáte nový způsob, jak udržet své dítě v teple během koupání, zvažte použití jedné z následujících metod:

-Zabalte své dítě do měkké bavlněné přikrývky poté, co z jeho těla osušte ručník. Ujistěte se, že je přikrývka dostatečně velká, aby jim zakrývala ramena a sahala až k prstům u nohou.

-Položte své dítě na velkou plážovou osušku a přikryjte je dalším ručníkem. Tuto metodu použijte, pokud se chcete ujistit, že je pokryto celé tělo vašeho dítěte.

-Dejte do vany láhev s ohřátou vodou, když ji napouštíte. To pomůže udržet vaše dítě v teple i během koupání!

-Když je dítě ve vaně, na hlavu a krk dejte žínku namočenou v teplé vodě, abyste je uklidnili. Je-li to nutné, položte jim na nohy nebo ruce další žínku.

– Ujistěte se, že do vany nevkládejte nic jiného než sebe a mýdlo/šampon vašeho dítěte, protože by to mohlo způsobit nehodu, pokud by omylem spadlo při mytí jakékoli pěny z hraček atd., než z ní později po dokončení vystoupíte. umýt se po umytí, než se zúčastní čištění během hraní uvnitř této vany plné hraček.

-Vyberte si den, který není příliš chladný, a vyzkoušejte koupání venku v dětském bazénu nebo bazénu pro děti. To může být zábava pro vaše nejmenší a pomůže jim to udržet je v teple během chladnějších měsíců.

Jak vidíte, existuje mnoho různých způsobů, jak udržet dítě v teple během koupání. Vyzkoušejte několik z těchto metod a zjistěte, co je pro vás a vaše dítě nejlepší. Veselé koupání!

Jak zabavím své dítě ve sprše?

Jedním ze způsobů, jak zabavit vaše dítě ve sprše, je dát mu hračku do vany. Existuje mnoho různých typů hraček do vany, takže můžete najít takovou, která bude vyhovovat zájmům vašeho dítěte. Hračky do vany mohou pomoci zabavit vaše dítě, když je ve sprše, což může zpříjemnit zážitek vám oběma.

Dalším způsobem, jak své dítě zaměstnat ve sprše, je zpívat nebo mluvit s ním. Děti milují slyšet hlasy svých rodičů, a to je skvělá příležitost, jak s nimi strávit kvalitní čas. Můžete také zpívat říkanky nebo jiné písničky, které vaše dítě baví.

Pokud chcete svému miminku dopřát při sprchování trochu více nezávislosti, můžete je nechat stát samo. Pomocí koupací podložky nebo ručníku na stání si vaše dítě může hrát s hračkami, cákat se ve vodě a dokonce se na krátkou dobu pokusit vstát.

Pokud chcete svému miminku věnovat během sprchování nějakou extra pozornost, můžete je vzít s sebou do koupelny. Můžete je nechat dotýkat se věcí, které nejsou mokré, a uvidíte, jak reagují, než se sami namočí! To jim pomůže cítit se pohodlněji, když je čas na další koupel doma.

Poznámka: Pokud jste čerstvá maminka a chcete zažít jiné způsoby koupání svého děťátka, zvažte postup, tipy a triky, jak dát miminko koupat v umyvadle.

Kam dát dítě, abych se mohl osprchovat?

Pokud jste prvorodiči, možná se ptáte, kam dát své dítě, když se budete sprchovat. Zde je několik tipů:

– Pokud je vaše dítě starší šesti měsíců, dejte je s sebou do postýlky nebo kočárku v koupelně. Ujistěte se, že je pro ně dostatek prostoru pro pohyb a že jsou na dosah ruky.

– Pokud je vaše dítě mladší než šest měsíců, dejte je s sebou do koupelny na houpačku, skákací sedačku nebo Pack ‚n Play. Znovu se ujistěte, že je pro ně dostatek prostoru pro pohyb a že jsou na dosah ruky.

– Pokud máte jiného pečovatele, který může sledovat vaše dítě, když se sprchujete, umístěte ho na bezpečné místo, jako je jeho postýlka, kočárek, houpačka, houpací sedačka nebo Pack ‚n Play. Pokud jste zmatení ohledně dětské koupele a jak na to, přečtěte si podrobný návod, jaká je nejlepší dětská koupel.

Přečtěte si: Jak sundat kola z kočárku Graco

Mohu vzít dítě do koupelny, když se sprchuji?

Chci se jen rychle osprchovat, ale bojím se, že moje dítě bude plakat, když jsem v koupelně. Mám ho nechat samotného a počkat, až usne, nebo ho mám vzít s sebou? Můžete mi prosím pomoci?

Obecně platí, že miminka mohou zůstat sama, pokud nepláčou. Pokud vaše miminko začne plakat, ještě než skončíte se sprchou, je nejlepší, když do pokoje přijde někdo jiný, abyste věděli, kdy bude zase potřebovat pomoc (nebo) ho nechte spát samo, dokud ještě potřebuje více času. oni sami.

Během této doby byste se také mohli zkusit střídat v péči o své děti! Nedělejte si však příliš starosti s tím, jak dlouho jim trvá, než se uklidní, protože během čekání můžete dělat mnoho dalších věcí.