Jak se vyhnout sourozenecké rivalitě s novou dětskou knihou

Jak se vyhnout sourozenecké rivalitě s novou knížkou? Sourozenecká rivalita je častým problémem rodin s více než jedním dítětem. Může být těžké se tomu vyhnout, ale existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste to zvládli.

Jedním ze způsobů je číst svým dětem knihy o sourozencích. To jim může pomoci pochopit, že mít nové dítě v rodině je normální a že jsou stále milováni.

Dalším způsobem, jak se vyhnout sourozenecké rivalitě, je zapojit do péče o novorozeně své starší dítě. To jim pomůže cítit se užiteční a důležití. Nakonec se snažte strávit nějaký kvalitní čas s každým dítětem individuálně, aby se necítilo odstrčené nebo žárlivé.

Máte nějaké tipy, jak se vyhnout sourozenecké rivalitě? Podělte se o ně v komentářích níže!

Jaké knihy bych měl číst svému novorozenci?

Existuje tolik skvělých knih, které můžete svému novorozenci přečíst! Zde je několik našich oblíbených:

  • Goodnight Moon od Margaret Wise Brown
  • The Very Hungry Caterpillar od Erica Carlea
  • Hnědý medvěd, hnědý medvěd, co vidíš? od Billa Martina Jr. a Erica Carle
  • Uvolněte cestu kachňatům od Roberta McCloskeyho
  • Jdeme na lov medvědů od Michaela Rosena a Helen Oxenbury.

Co je obvykle v dětské knížce?

Dětská knížka obvykle obsahuje různé informace o dítěti, jako například:

– Datum a čas narození

– Váha a délka při narození

– Jména a povolání rodičů

– Jména prarodičů a rodná města

– Jména a věk bratří a sester

– náboženská příslušnost (pokud existuje)

– Název a umístění nemocnice

– Jméno doktora

Obvykle je zde také prostor pro fotografie, otisky nohou, otisky ručiček, prameny vlasů atd. Některé dětské knížky mají dokonce oddíly pro poznámky členů rodiny nebo přátel. Jak vaše dítě roste, bude se pravděpodobně těšit z pohledu zpět do své dětské knihy, abyste viděli, jak moc se za ta léta změnilo!

Někteří rodiče se rozhodnou vytvořit digitální verze knihy svého dítěte, které lze sdílet s přáteli a rodinou online.

Je to skvělá volba, pokud chcete zahrnout více informací, než jaké by umožňovala tradiční dětská knížka, nebo pokud chcete, aby byla kniha vašeho dítěte snadno dostupná odkudkoli na světě. bez ohledu na to, jaký typ dětské knížky si vyberete, bude to cenná položka po mnoho let!

Jaké knihy bych měl číst svému 3měsíčnímu dítěti?

Existuje tolik skvělých dětských knih, že může být těžké vědět, které si vybrat. Zde jsou některé z našich oblíbených:

„The Very Hungry Caterpillar“ od Erica Carlea je klasika, kterou děti milují po generace. Příběh sleduje housenku, jak se živí různými druhy potravy.

„Medvěd hnědý, medvěd hnědý, co vidíš?“ od Billa Martina Jr. je dalším favoritem. Tato kniha vybízí děti, aby pozorovaly barvy a zvířata kolem sebe.

Pokud hledáte něco interaktivnějšího, „Where Is Baby’s Belly Button?“ od Karen Katz je skvělá volba. Díky klopným klopám a otvorům na vykukování tato kniha vaše děťátko jistě zabaví.

U pohádky na dobrou noc je vždy hitem „Goodnight Moon“ od Margaret Wise Brown. Jednoduché říkanky a uklidňující ilustrace z něj dělají perfektní volbu pro uklidnění před spaním.

Ať už si vyberete jakékoli knihy, určitě si udělejte čas a přečtěte si je s dítětem. Nejen, že se jim budou příběhy líbit, ale budou si také rozvíjet důležité rané dovednosti v oblasti gramotnosti.

Jak mohu zdarma vytvořit fotoknihu online?

Existuje několik různých způsobů, jak vytvořit fotoknihy online zdarma. Jednou z možností je využít web, který se specializuje na tvorbu fotoknih. Tyto webové stránky vám umožňují vytvořit knihu přetažením fotografií do předem připravených šablon a obvykle mají vestavěné nástroje pro přidávání textu a ozdob.

Další možností je využít některou z mnoha online služeb pro tisk fotografií, které nabízejí bezplatné nástroje pro tvorbu fotoknih. Některé z těchto služeb vám dokonce umožňují vytvářet vlastní obaly a přidávat stránky s prvky vašeho návrhu.

A konečně, pokud vám vyhovuje používat Adobe Photoshop nebo jiný software pro úpravu obrázků, můžete vytvořit fotoknihu od začátku pomocí prázdných stránek nebo šablon. Tato možnost vám poskytuje největší flexibilitu, pokud jde o rozvržení a design, ale může být časově náročnější.

Bez ohledu na to, jakou metodu zvolíte, při vytváření fotoknihy je třeba mít na paměti několik věcí. Nejprve se ujistěte, že vyberete vysoce kvalitní fotografie, které budou vypadat dobře při tisku.

Přemýšlejte také o pořadí svých fotografií a o tom, jak chcete, aby spolu splývaly. A nakonec nezapomeňte přidat text a další designové prvky, abyste své knize dodali osobitost! Možná vás budou zajímat další související články, jako je Jak si vyrobit sešit pro chlapečka a Co očekávat, když bude mít maminka knihu o miminku.

Jak vytvoříte jednoduchou dětskou knížku?

Budete potřebovat:

– Stoh bílého nebo téměř bílého papíru do tiskárny

-Nůžky

-Sešívačka

– Fixy, pastelky nebo barevné tužky (volitelné)

Instrukce:

– Nejprve přeložte stoh papíru podélně napůl a přeložený okraj sešijte, abyste vytvořili „knihu“. Pokud chcete, aby vaše kniha měla barevné ilustrace, ozdobte obálku nyní.

– Dále na první stránku své knihy napište „Byl jednou…“ nebo nějaký jiný úvodní řádek. Poté otočte na zadní stranu a napište „Konec“. To budou jediná slova ve vaší knize!

– Nyní je čas vyplnit stránky mezi tím. Pro každou stránku vyberte jednu nezapomenutelnou událost ze života vašeho dítěte a napište její stručný popis. Nedělejte si starosti s dokonalostí – stačí zachytit základní detaily. Pokud chcete, můžete k popisu přidat i jeden nebo dva obrázky.

Až budete hotovi, vaše dětská knížka bude cenným záznamem všech úžasných okamžiků, které jste sdíleli během prvního roku vašeho děťátka!