Jak poznáte, že vaše dítě přerostlo autosedačku? Nápady

Jak poznáte, že vaše dítě přerostlo autosedačku? Když je vaše dítě na autosedačku příliš velké, budete ji muset vyměnit. Můžete použít průvodce od vašeho výrobce nebo se poradit s odborníkem ve vaší oblasti.

Některé obecné pokyny mohou být užitečné při určování, zda vaše dítě přerostlo ze stávajícího modelu autosedačky:

* Pokud dosáhli nejvyšších výškových a hmotnostních limitů povolených jejich konkrétním typem autosedačky, znamená to, že s největší pravděpodobností přerostli její schopnosti

* Pokud se již správně nevejdou do bezpečnostního pásu nainstalovaného s posilovacím režimem, aniž by se hrbily, pak je pravděpodobně čas na upgrade. To bude platit pouze v případě, že dosud používali jeden z těchto modelů, protože děti rostou různě rychle.

Zkontrolujte, zda nějaké známky nenaznačují, že dítě ze své autosedačky přerostlo. Pokud již tyto modely nepoužívají, měli byste zvážit jejich výměnu za vyšší úroveň ochrany a bezpečnosti vašeho dítěte.

V jakém věku vyjímáte kojeneckou vložku z autosedačky?

Jakmile vaše dítě dosáhne hmotnosti 30 liber, měli byste vyjmout kojeneckou vložku z autosedačky. a/nebo je alespoň devět měsíců starý, v závislosti na tom, jakými pokyny se řídíte. Doporučení AAP uvádí, že děti do 12 měsíců by měly jezdit zády ke směru jízdy v konvertibilní nebo vícerežimové autosedačce (dětské sedačky lze používat pouze proti směru jízdy).

Uznávají však, že některé děti se do těchto typů sedaček kvůli své výšce a váze před dosažením jednoho roku dobře nevejdou; pak by bylo vhodné otočit je dopředu, pokud jsou v limitech pro hmotnost a výšku stanovených touto organizací.

V každém případě, pokud používáte dětskou autosedačku se systémem kočárků, jako jsou ty z Baby Jogger City Series, budete ji moci používat, dokud se vaše dítě do nosítka vejde.

Proč je sedadlo za řidičem nejbezpečnější?

Je to proto, že má bezpečnostní pás, což je rozdíl. Kromě toho tato oblast nemá airbag, protože je umístěna přibližně tam, kde byste seděli, kdybyste řídili.

Ačkoli jsou autosedačky umístěné zády ke směru jízdy o něco bezpečnější než autosedačky umístěné po směru jízdy pro děti mladší dvou let a vážící méně než 40 liber (18 kilogramů), podle HealthyChildren.org by se měly používat pouze do té doby.

Organizace Health Canada však doporučuje, aby byla poloha proti směru jízdy co nejdelší – alespoň do věku čtyř nebo pěti let, kdy vaše dítě dosáhne 35 liber (16 kilogramů).

Můžete použít kteroukoli metodu; Pamatujte, že jedno pravidlo se nikdy nemění: vždy zůstaňte připoutaní! Podle webu CarSafetyCanada existuje několik dalších důvodů, proč je zadní sedadlo bezpečnější než přední:

Vždy se připoutejte! Zajistěte, aby děti ve vašem autě seděly v posilovači s vysokými zády, dokud nebudou vysoké alespoň 145 cm (57 palců). Pokud máte na palubní desce airbag a není možné za něj posadit dítě do 12 let, přesuňte je co nejdále od airbagu.

Nikdy nepoužívejte polštáře nebo objemné kabáty k posílení dětí, když jsou připoutány – při srážce se mohou posunout a nechat je bez ochrany. Bezpečnostní pásy by měly být umístěny přes hrudník a přes boky/pánev – nikdy kolem paží nebo nohou, protože by to mohlo způsobit zranění, pokud dojde k náhlému zastavení nebo srážce, jako při prudkém brzdění.

Měla by být autosedačka za řidičem nebo spolujezdcem?

Správná odpověď na tuto otázku je řidič. Sedadlo předního spolujezdce by nikdy nemělo být používáno jako místo pro autosedačku, protože nemá airbag a k jeho zádům nejsou připevněny ramenní pásy, takže není bezpečné pro děti do 13 let.

Bezpečnost dítěte je důvodem, proč rodiče musí při rozhodování o tom, které autosedačky jdou za každou osobou ve vozidle, zvážit svůj instinkt – zvláště pokud chtějí, aby obě auta byla vybavena jednou standardní montážní základnou nebo to, co výrobci nazývají „univerzální“.

Pokud vlastníte více než jedno vozidlo, které vyžaduje dětskou autosedačku umístěnou proti směru jízdy, pak by nákup druhé základny pravděpodobně dávalo smysl namísto používání adaptérů mezi vozidly různých výrobců a zároveň mít svůj drahocenný náklad zajištěný na sedadle, které bylo ohroženo nemocným montážní spojení.

Jak by měl novorozenec vypadat v autosedačce?

Většina rodičů je velmi opatrná, aby se ujistila, že je autosedačka správně nainstalována. Když se díváte na novorozence v autosedačce, mělo by být umístěno zády opřenou o spodní část sedačky a čelem dopředu.

Měly by mít také dostatečnou oporu hlavy, aby se zabránilo zbytečnému namáhání krku vašeho dítěte, nohy složené nahoru, aby mohly správně zapadnout do skořepiny, ale ne zkřížené nebo viset přímo pod nimi, protože by to mohlo způsobit potenciální poškození oblastí, jako jsou boky, pokud tlak tam byly aplikovány po dlouhou dobu.

Pokud je to možné, je nejlepší zkontrolovat všechny úhly před umístěním dítěte dovnitř, abyste se ujistili, že je během přepravy vozidlem dostatečně pohodlné. Rodiče budou obvykle chtít děti, které se mohou cítit pohodlně a bezpečně, zejména na dlouhé cestě.