Jak nainstalovat dětskou autosedačku

Jak nainstalovat dětskou autosedačku? V tomto článku probereme kroky, jak na to. Číst dál.

Postup instalace dětské autosedačky

Krok 1. Najděte na vozidle bezpečnostní pás a přezku. – Před instalací do auta se ujistěte, že je bezpečně připojen k oběma částem zařízení. Pokud si nejste jisti, jak to udělat, nahlédněte do uživatelské příručky nebo nechte autosedačku nainstalovat profesionálním automechanikem.

Krok 2. Jakmile je dětská pojistka správně nainstalována do vašeho automobilu, utáhněte všechny pásy. Měli byste být schopni posunout každou část mírně, ale ne natolik, aby byla vůbec uvolněná. Pokud je mezi díly přebytečný prostor, upravte je tak, aby k sobě správně přiléhaly.

Krok 3. Jakmile vše do sebe správně zapadne, otočte západkový systém do uzamčené polohy, aby při jízdě nebo vzlétání nedocházelo k žádnému pohybu. – Jakmile je sedačka nainstalována, nezapomeňte ji před umístěním dítěte do sedačky důkladně zkontrolovat. Ujistěte se, že vše správně sedí a že nejsou žádné volné části nebo pásy.

Krok 4. Ujistěte se, že jste utáhli všechny díly tak, aby k sobě vhodně přiléhaly. Po správném utažení by mezi nimi neměla být vůbec žádná vůle. Pokud je prostor přebytečný, upravte, dokud k sobě vše těsně nezapadne.

Krok 5. Po provedení tohoto procesu otočte západkový systém do uzamčené polohy, která zabrání pohybu při jízdě nebo vzlétání s dítětem uvnitř. Musíte se pak ujistit, že každý díl sedí přesně tak, jak má, včetně toho, že se při pohybu v různém terénu nic nerozpadne. Nejlepší je to udělat po každé jízdě.

V jaké autosedačce by mělo být dvouleté dítě?

Dítě by mělo jezdit v autosedačce obrácené proti směru jízdy, dokud mu nejsou alespoň dva roky. Toto je nejbezpečnější poloha, protože pomáhá rozložit síly nárazu a chránit jejich krk a páteř před zraněním během nárazu.

Pokud máte starší dítě, promluvte si se svým pediatrem o tom, kdy bude muset z tohoto typu sedačky přejít, a také o tom, na jaký druh posilovače může po tomto okamžiku přejít.

Většina dětí nad 40 liber již nepotřebuje konvertibilní autosedačku, ale místo toho vyžadují takovou, která se tam, kde je to možné, přepne přímo do režimu po směru jízdy (pokud pro ně není dostatek místa za jiným cestujícím). Můžete se také podívat na získání speciálních popruhů, pokud je to nutné, aby vaše dítě mělo více prostoru pro růst.

Jednou z nejdůležitějších částí při nákupu konvertibilní autosedačky je najít takovou, která bude sedět vašemu dítěti a nebude pro něj příliš velká nebo příliš malá, když se zvětší.

Budete chtít, aby měl dostatek místa, aby se jejich hlava nadměrně nepohybovala, ale také aby se necítili, jako by seděli v díře, kde není jiná možnost, než se časem sesunout, protože je to prostě nepříjemné.

Existuje mnoho skvělých zdrojů o tom, kolik místa potřebujete mezi temeno hlavy vašeho dítěte a zadním sedadlem, a také jakou velikost krku by měl měřit v každém věkovém rozmezí (tj. 12 palců). V případě potřeby investujte do dalších krytů, pokud si všimnete problémů s původním, který jste si koupili.

Jak rozložíte Graco Turbobooster?

Graco Turbobooster je autosedačka pro děti, které váží 40 až 100 liber. Má dva režimy: režim s vysokými opěradly a režim bez zad (pro případ, že vaše dítě přeroste na autosedačkách).

To znamená, že jej mohou používat starší děti, dokud nedosáhnou limitu jeho velikosti. Pokud chcete, toto sedátko Graco Booster Seat lze také přeměnit na běžnou dětskou židli bez područek – jednoduše sundejte ruce!

Jedinou nevýhodou tohoto modelu je, že instalace může být zpočátku obtížná, pokud nemáte návod k použití nebo video tutoriál, kterým byste se měli řídit. Při instalaci budete potřebovat obě ruce, takže se ujistěte, že vás při ní nic nerozptyluje! Pro demontáž Graco Turbo Booster jednoduše stiskněte tlačítko systému LATCH a zatáhněte za červenou rukojeť.

Jak vyjmete bezpečnostní autosedačku ze základny?

Chcete-li sejmout autosedačku safety first ze základny, měli byste:

– Stiskněte uvolňovací tlačítko na zadní straně základny. Spouště budou při aktivaci znít. V případě potřeby to můžete provést přitlačením nohy. Poté zvedněte celou sestavu přímo nahoru a ven ze spodní západky vašeho vozidla nebo systému LATCH

– Po vyjmutí ji držte ve vzpřímené poloze, aby se uvolnila veškerá uložená energie, než ji postavíte dnem vzhůru, abyste ji mohli bezpečně uložit pro budoucí použití

– Chcete-li nainstalovat další dětský zádržný systém, opakujte výše uvedený postup, počínaje znovu prvním krokem, dokud nedokončíte instalaci všech požadovaných sedadel do spodních zámků vašeho vozidla nebo systémů LATCH!

člověk musí být opatrný při vyjímání dítěte z nosítka. Pokud není provedeno správně, může způsobit zranění jak kojenci, tak i jeho pečovateli.

Chcete-li bezpečně vyjmout své dítě z nosítka, ujistěte se, že se ho držíte jednou rukou a druhou uchopte stranu, která je k vám nejblíže.

– Potom použijte jednu paži k podepření pod nohama dítěte na jeho stehnech, dávejte pozor, abyste neskřípli nebo nevytlačili žádné z jeho měkkých míst! Opačný konec této paže by pak měl dosáhnout přes ně zepředu dozadu, což umožňuje snadné uchopení kolem jejich hrudi. Po zajištění v jednom držení se opřete dozadu, dokud nebudou stát mezi vašimi pažemi vzpřímeně.