Jak moc zvýšit korbičku? Průvodce

Jak moc zvednout kočárek? Odpověď na tuto otázku závisí na konkrétním kočárku a na tom, co doporučuje výrobce.

Obecně však platí, že je nejlepší zvednout korbičku několik centimetrů nad zem, aby vaše dítě bylo v úrovni očí, když vedle něj stojíte.

To vám usnadní interakci s vaším dítětem a také vám usnadní, aby vás vidělo. Navíc zvednutí korbičky může pomoci snížit riziko SIDS.

Jak by měl novorozenec spát v kočárku?

Americká pediatrická akademie (AAP) doporučuje, aby rodiče položili své děti na záda ke spánku v kočárku, postýlce nebo na hřišti s pevnou matrací. AAP také doporučuje používat moskytiéru přes kočárek, pokud vaše dítě spí venku.

Více informací o bezpečném spánku pro kojence najdete na webu AAP. Máte-li jakékoli dotazy ohledně toho, jak by měl váš novorozenec spát v kočárku, promluvte si prosím s dětským lékařem vašeho dítěte.

Dáváte prostěradlo do kočárku?

Většina umyvadel je dodávána s nasazeným prostěradlem, ale možná budete chtít použít prostěradla. Je důležité dbát na to, aby prostěradlo těsně přiléhalo, aby pod ním dítě neklouzalo. Můžete také chtít použít druhou vrstvu, jako je přikrývka, pro větší teplo.

Mnoho rodičů považuje za užitečné mít dvě sady prostěradel, aby mohli mít jednu sadu vždy čistou a připravenou k použití. Pokud používáte látkové plenky, možná budete chtít mít po ruce ještě více sad. Prostěradla jsou obvykle dostatečně malá, abyste je mohli snadno vyprat spolu s ostatním prádlem.

Pokud používáte spoluspánek nebo postel u postele, budete muset použít běžná prostěradla do postýlky. Tyto produkty se nedodávají s listy. Budete se chtít ujistit, že prostěradlo těsně přiléhá, ​​aby pod ním vaše dítě neklouzalo. Můžete také chtít použít druhou vrstvu, jako je přikrývka, pro větší teplo.

Mnoho rodičů považuje za užitečné mít dvě sady prostěradel, aby mohli mít jednu sadu vždy čistou a připravenou k použití. Pokud používáte látkové plenky, možná budete chtít mít po ruce ještě více sad. Prostěradla do postýlky jsou větší než prostěradla do kočárku, takže je možná budete muset prát odděleně od ostatního prádla.

Proč jsou kočárky tak nepohodlné?

Koše jsou často vyrobeny z tvrdých, nemilosrdných materiálů, jako je plast nebo kov. Jsou také malé a stísněné, což může ztěžovat pohodlí. A protože jsou určeny pro novorozence, obvykle nemají mnoho vycpávek nebo polstrování. To vše může korbičky značně znepříjemnit – zvláště pro rodiče, kteří se snaží usnout!

Pokud je pro vás váš kočárek nepohodlný, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste se pokusili situaci zlepšit. Nejprve se podívejte, zda můžete přidat další vycpávky na dno nebo na boky korbičky. To může přispět ke zpříjemnění ležení. Můžete také zkusit použít měkkou přikrývku nebo ručník jako potah matrace.

To může znamenat velký rozdíl v tom, jak je kočárek pohodlný. Nakonec zkuste najít korbičku, která je o něco větší, než je průměr. To vám poskytne více prostoru pro pohyb a pohodlí.

S několika jednoduchými vychytávkami můžete svou korbičku učinit mnohem pohodlnější. Takže netrpte – udělejte nějaké změny a odpočiňte si! Koše nemusí být nepohodlné. Dodržováním těchto tipů můžete ze svého udělat útulnou oázu, kde si vy i vaše miminko můžete odpočinout.

Dáváte přikrývky do kočárku?

Ano, do kočárku můžete dát přikrývky. Jen se ujistěte, že přikrývka je lehká a není příliš objemná. Nechcete, aby bylo vašemu dítěti příliš horko nebo aby se přikrývka kolem něj zamotala.

Nezapomeňte také své miminko hlídat, když spí pod dekou. Pokud si všimnete, že vaše dítě vypadá nepohodlně, okamžitě deku odstraňte.

Zde je několik tipů pro výběr správné přikrývky:

– Hledejte lehkou přikrývku vyrobenou z prodyšné látky. Bavlna je vždy dobrá volba.

– Nepoužívejte přikrývky s výraznými ozdobami, jako jsou nášivky nebo třásně. Pokud se uvolní, mohou představovat nebezpečí udušení.

– Ujistěte se, že přikrývka má správnou velikost. Mělo by být dostatečně malé, aby se obepínalo kolem těla vašeho dítěte, ale ne tak malé, aby představovalo riziko udušení.

Dodržování těchto jednoduchých tipů vám pomůže vybrat bezpečnou a pohodlnou přikrývku pro vaše dítě.

Proč jsou korýtkové matrace tak tvrdé?

Mezi rodiči malých kojenců si často stěžují – proč jsou korbičky tak tvrdé? Nejde jen o vás, mnoho rodičů uvádí, že jejich miminko lépe spí na pevnějším povrchu. Ale proč tomu tak je?

Jedním z důvodů může být to, že novorozenci tráví hodně času na zádech a pevnější matrace pomáhá podporovat jejich vyvíjející se páteř. Děti mají navíc velmi jemnou pokožku a tvrdá matrace jim může pomoci zabránit vzniku otlaků.

Pokud zjišťujete, že vaše dítě má potíže se spánkem na matraci do korbičky, existuje několik věcí, které můžete udělat, aby bylo pohodlnější. Zkuste přidat další vrstvu vycpávky, jako je tenké prostěradlo nebo ručník.

Můžete také zkusit dát dítěti polštářek pod hlavičku, aby se mírně nadzvedlo. Pokud vše ostatní selže, vždy můžete místo toho zkusit použít matraci do postýlky. Před umístěním dítěte do postýlky nezapomeňte odstranit všechny polštáře nebo přikrývky.

Máte nějaké tipy, jak udělat matraci pohodlnější? Přečtěte si související články, jako je Jak položit korbičku na postel a Co je korbička u postele!