Jak fungují plenky na plavání? Tipy a triky

Jak fungují plavecké plenky? Plavecké plenky fungují tak, že do plenky zachytí veškerý pevný odpad. Tím se zabrání jeho vniknutí do vody a znečištění bazénu. Plavecké plenky jsou také navrženy tak, aby byly pohodlné a přiléhavé, takže při plavání nepadají.

Na trhu je k dispozici několik různých typů plaveckých plen, ale všechny fungují v podstatě stejným způsobem. Pokud sháníte pro své dítě plaveckou plenku, vyberte si takovou, která je vyrobena přímo na plavání. Plavecké plenky lze zakoupit ve většině obchodů se sportovním zbožím nebo online prodejců.

Na trhu je k dispozici několik různých typů plaveckých plen, ale všechny fungují v podstatě stejným způsobem:

  • Zachycují veškerý pevný odpad v plence, čímž brání tomu, aby se dostal do vody a kontaminoval bazén
  • Jsou také navrženy tak, aby byly pohodlné a přiléhavé, takže při plavání nepadají
  • Můžete je zakoupit ve většině obchodů se sportovním zbožím nebo online prodejců.

Dáváte normální plenku pod plenku na plavání?

Když si před plaváním navlékáte plenku, měli byste pod ni dát stejný typ plenky jako navrch. To znamená, že pokud vaše dítě nosí jednorázové plavecké plenky (nebo „nepromokavé kalhotky“, jak se jim někdy říká), pak je nejlepší mít je v jednorázových plavkách – nebo alespoň v těch, kde není napsáno, že je lze prát a znovu použito.

Tím se zabrání nehodám s prosakováním po sundání obleku. Pokud používáte opakovaně použitelné látkové plavky s patentky kolem nohavic, není potřeba další vložka, pokud tyto obleky nejsou zevnitř plně vodotěsné – ale i tak většina dětí nepromokne oblečením, když se baví cákáním. !

Použití jiné běžné opakovaně použitelné plenky jako vložky jen přidá větší objem a může ztížit oblékání a svlékání.

Mnoho plen na plavání je k dispozici v různých velikostech, takže si můžete vybrat takovou, která vašemu dítěti pohodlně sedne – i když má v noci stále jednorázové. Plavkové plenky jsou vyrobeny z rychleschnoucí látky, která se skvěle hodí na dovolenou nebo výlety na pláž a hlavně pomůže udržet plavky vašeho prcka v suchu!

Zadržují plavecké plenky tekuté hovínko?

Plenky na plavání jsou navrženy tak, aby udržely tekuté hovínko. Pokud plenky na plavání plní svou funkci, neměl by být během nošení ve vašem bazénu ani na vašem dítěti žádný nepořádek. Možná budete chtít znovu zkontrolovat, zda byly všechny suché zipy bezpečně upevněny z tohoto důvodu.

Před vložením dítěte do bazénu s novými plaveckými plenkami se také ujistěte, že všechny vyrážky zmizely – nejsou voděodolné!

A nezapomeňte je také sundat, když vylezou z vody, protože pak sliznice zůstane mokrá a může se podráždit působením chlóru, pokud zůstane nevyčištěné poté, co protekla manžetami nohou plavecké plenky.

Před pár dny měla tříletá dcera mého souseda „nehodu“ v jejich bazénu. Jak si dokážete představit, způsobilo to docela nepříjemný zážitek všem – pro dítě, její rodiče a ostatní uživatele bazénu. Jsem si jistý, že se kopali za to, že ji nedali do plenky!

Nedávno se mě jedna čtenářka zeptala, zda plavecké plenky zadržují tekoucí hovínko. Odpověď je ano – plavecké plenky jsou určeny právě k tomu! Takže až budete příště u bazénu (nebo na pláži), nezapomeňte svému prckovi přibalit plenky na plavání. Budete rádi, že jste to udělali.

Jak dlouho můžete nosit plenku?

Vaše plenka na plavání vydrží až dvě hodiny. Když je vaše dítě ve vodě, budete chtít každých 20 minut zkontrolovat, zda nedošlo k úniku. Pokud se nevyskytnou žádné problémy, mělo by to být v pořádku dalších 40 minut, než bude potřeba znovu provést změnu.

Nepřetahujte časový limit, protože by to mohlo způsobit vyrážky a nepohodlí při celodenním plavání s mokrými plenkami na kůži! Máte určitou volnost v tom, kolikrát je budete muset vyměnit, v závislosti na společnosti, která vyrábí plenku samotnou.

Některé společnosti doporučují výměnu po hodině nošení, zatímco jiné tvrdí, že tři hodiny jsou dostatečně bezpečné, dokud nezačnou vypadat nepohodlně z přílišné vlhkosti sedící na jejich pokožce, aniž by se předtím řádně vysušily! Ujistěte se, že ten, kdo vyrábí vaše plavecké plenky, má dobré bezpečnostní standardy a před použitím si přečtěte pokyny!

Zadržují plavecké plenky moč?

Plavecké plenky jsou velmi podobné jednorázovým tréninkovým kalhotkám, ale jsou vyrobeny z plavkového materiálu a jsou určeny pro použití v bazénu. Dobrá plenka bude vašemu dítěti přiléhat a bude obsahovat voděodolnou vnější vrstvu, která zabrání pronikání vlhkosti na oblečení nebo ručníky; navíc by měla mít savou vnitřní vložku s extra vycpávkou tam, kde ji nejvíce potřebujete (tj. přímo nad otvorem močového měchýře).

Ty nejlepší mají také nějaký typ podšívky nebo bariéry u otvorů pro nohy, které udrží pevný odpad mimo, stejně jako absorpční materiály, jako je kukuřičný škrob uvnitř, takže pokud vaše ratolest chodí na nočník, když nosí plenku, není šance, že by do ní prosákl nějaký nepořádek. voda kolem nich!