Jak dlouho děti nosí novorozenecké plenky? Nápady

Jak dlouho děti nosí novorozenecké plenky? To je otázka, kterou si mnozí rodiče kladou: jak dlouho nosí miminka novorozenecké plenky? Může se to zdát jako snadná odpověď, ale ve skutečnosti je třeba vzít v úvahu některé faktory.

Typ dětských plen a to, jak často dítě chodí na záchod, určí, jak dlouho je bude vaše dítě nosit.

V tomto příspěvku na blogu probereme, jak často vaše dítě nosí novorozenecké plenky a jak je můžete převést na běžné velikosti!

Jak dlouho děti nosí novorozenecké plenky?

Je důležité, aby nastávající rodiče chápali, co by měli očekávat, když jejich děťátko přijde, aby mohli podle potřeby plánovat.

To znamená nejen diskutovat o vašich možnostech se svým gynekologem nebo pediatrem, ale také zajistit, aby všichni pomohli s těmito ranými změnami. Jedna věc, kterou nechcete, aby se v žádném okamžiku pokazila, je plenka.

Podle BabyCenter většina miminek přejde z nošení novorozeneckých plen na plenky velikosti jedna, když jsou jim asi čtyři nebo pět měsíců. To se může měnit v závislosti na postavě a hmotnosti dítěte, ale obecně je to dobré vodítko, které je třeba dodržovat.

Pokud se vaše dítě dostane mimo tento průměr, je důležité se nebát, protože každé dítě roste a vyvíjí se svým vlastním tempem. Některá miminka mohou vyžadovat větší velikosti dříve, zatímco jiná to mohou odložit na pozdější věk – neexistuje správná nebo špatná odpověď! Jde o to, co nejlépe vyhovuje vaší rodině a vašemu jednotlivému dítěti.

Kolik novorozeneckých plenek potřebujete?

Většina novorozenců projde osmi až deseti plenkami denně. Než se vaše miminko narodí, budete chtít mít po ruce plenky alespoň na týden. Pokud používáte jednorázové plenky, můžete si je koupit ve velkém nebo předplatit a ušetřit peníze. Pokud používáte látkové plenky, budete jich potřebovat dost na každý druhý den.

Pračky pojmou asi 24-32 látkových plen na jednu náplň. Takže pokud perete každý druhý den, bylo by to celkem 48-64 látkových plen.

Můžete se také rozhodnout, že budete své dítě plen výhradně látkou a nebudete používat jednorázové plenky vůbec, ale to vyžaduje větší počáteční investice a nějakou práci navíc s praním plen. Ať už zvolíte jakoukoli cestu, ujistěte se, že máte dostatek plen, abyste zvládli první měsíc.

Může 2 týdny starý nosit plenky velikosti 1?

Velikost plenky dítěte je určena jeho hmotností, nikoli jeho věkem. Takže dvoutýdenní dítě může nosit plenky velikosti jedna. Ale jak rostou, budou muset přejít na další velikost.

Například ve čtyřech měsících může dítě nosit plenky velikosti tři. Jak vaše dítě stárne, budete lépe obeznámeni s tím, jaké velikosti potřebují a kdy je čas posunout velikost nahoru. Do té doby jen sledujte, jak moc jsou jejich plenky mokré nebo znečištěné a podle toho je vyměňujte.

Jak dlouho vydrží krabice plen novorozenci?

Krabice plen obvykle novorozenci vydrží dva až tři týdny. To je založeno na průměru osmi výměn plen za den u kojence, což v součtu znamená zhruba 64 výměn plen za těchto 14 dní. Pokud máte doma dvojčata nebo více než jedno dítě, může být toto číslo vyšší, protože každé bude potřebovat vlastní látkové plenky.

Můžete také očekávat, že režim péče o pokožku vašeho dítěte (tj. mýdlo a ubrousky) bude jíst do těchto čísel – takže pokud s touto změnou používáte jednorázové ubrousky, může to trvat ještě déle, než si všimnete jakýchkoli úniků ze samotné látkové pleny, protože většina dětí jimi nezačne čůrat nějakou dobu po narození v žádném případě.

Samozřejmě existuje mnoho proměnných, například to, jak často dítě kaká, je-li výhradně kojené (a tak dále a tak dále), takže je vždy dobré mít pro každý případ po ruce další balení nebo dvě. Navíc nezapomeňte na doplňky látkových plen, jako jsou mokré sáčky a kbelíky na plenky, které mohou také pomoci prodloužit životnost vašich plen.

Kolik plen na hovínka by měl mít novorozenec?

Novorozenec by měl mít asi osm až deset špinavých plen denně. Během prvního týdne života dítě obvykle vyměšuje mekonium (tmavá zelenočerná stolice), která je hustá a lepkavá jako dehet.

Skládá se z velké části z hlenu ze střev, který se nahromadil během vývoje plodu. Kojené děti mohou mít často pouze jednu stolici každých pět nebo šest dní, zatímco děti krmené umělým mlékem mají tendenci kakat častěji, přičemž některé mají sedm kakání za pouhé čtyři dny.

Frekvence se také liší v závislosti na tom, jak rychle tělo kojence odbourává bilirubin – chemickou látku, která vzniká při rozpadu červených krvinek, když jsou odstraněny z oběhu poté, co skončily jejich použití pro transport kyslíku.

Častým problémem rodičů je, jak často by mělo jejich dítě kakat. Dokud vaše dítě prochází mekoniem a má alespoň jednu mokrou plenu denně, pravděpodobně dostane dostatek jídla a nemusí se bát! Pokud se však vaše dítě zdá nepříjemné nebo má krev ve stolici, zavolejte svého pediatra o radu.

Kolik plen projde novorozenec za rok?

Většina novorozenců prochází asi šesti až osmi plenkami denně, což znamená, že v prvním roce budou potřebovat až asi 2400 plen. To je hodně přebalování.