Jak dlouho by mělo být dítě v autosedačce při řízení? Podrobný průvodce

Jak dlouho by mělo být dítě v autosedačce při řízení? Většina autosedaček je navržena tak, aby děti první dva roky svého života seděly proti směru jízdy.

Poté by měli přejít do autosedaček orientovaných po směru jízdy do věku nejméně čtyř nebo pěti let. Doporučuje se, abyste své dítě drželi v autosedačce až do věku 12 let, pokud splňují požadavky na výšku a hmotnost pro tento typ bezpečnostního zádržného systému.

Jaký věk může dítě jezdit v kabrioletu?

Kabriolety se často používají jako rodinná auta, a když ráno nevozí děti na fotbalový trénink nebo do školy, rodiče rádi používají kabriolety na víkendové výlety.

Ačkoli se zákony liší stát od státu (a někdy dokonce i město od města), konvertibilní autosedačky lze obvykle nainstalovat, jakmile dítě dosáhne hmotnosti 40 liber, což je obvykle kolem čtyř let.

Jakmile vaše dítě vyroste ze své dětské autosedačky používané zády ke směru jízdy (obvykle po jednom roce používání), může přejít na konvertibilní autosedačku s vnitřním systémem popruhů, který se upevňuje na úrovni klína a ramen – nejlepší druh, jaký najdete. dnes na trhu!

Konvertibilní autosedačky mají také vylepšené bezpečnostní prvky, jako jsou ocelové tyče pod plastovými skořepinami pro větší pevnost a ochranu proti bočnímu nárazu. Mají také rukojeť nahoře, takže je lze přenášet z auta domů, když přecházíte z jednoho způsobu přepravy na druhý.

Potřebuje moje 3leté dítě 5bodový pás?

V současné době AAP doporučuje, aby děti do dvou let jezdily v autosedačkách obrácených proti směru jízdy. Pětibodové bezpečnostní pásy udrží vaše děťátko v bezpečí, pokud nemáte zadní sedadlo nebo s ním plánujete cestovat pouze na krátké vzdálenosti.

Jakmile přerostou své dětské nosítko, mnozí rodiče se rozhodnou koupit konvertibilní autosedačky, aby je mohli používat také po směru jízdy.

Při použití tohoto typu sedačky je mezi horní a spodní částí sestavy dětského pásu další upevňovací popruh. Měl by být přiléhavý přes ramena, ale měl by umožňovat určitý pohyb v pase, protože k více než 90 % poranění hlavy dochází, když jsou děti při nárazech příliš nakloněny (NHTSA).

To znamená, že i větší děti mohou v určitém okamžiku potřebovat podsedák, dokud nedosáhnou správných požadavků na výšku a hmotnost pro tradiční bezpečnostní pás pro dospělé.

Může moje 4leté dítě používat podsedák bez opěrek?

Krátká odpověď je ano, vaše dítě může používat podsedák bez opěradla, pokud má 40 liber nebo více. Většina autosedaček dnes přichází s možností použití buď proti směru jízdy (až do věku dvou let) nebo po směru jízdy (do 65 liber). Jakmile děti z této fáze vyrostou, většina rodičů hledá posilovače, které by mohly být vhodné, dokud nebudou připraveny na běžné pásy pro dospělé.

Bezzádové posilovače poskytují snadný způsob, jak splnit tyto požadavky a také umožňují vašim dětem sedět bezpečně na zadním sedadle, aniž by se musely bát, že zakopnou o opěrky hlavy, jako to dělají některé typy s vysokými zády/ramenními popruhy.

Je však důležité nevyvíjet příliš velký tlak na to, co by se podle vás mělo stát, protože každý rodič má jiné představy o tom, co je pro jeho dítě nejlepší.

Jakou autosedačku by mělo používat 3leté dítě?

Dítě od jednoho do tří let by mělo používat sedačku zády ke směru jízdy. Mnoho rodičů udělá chybu a otočí své děti příliš brzy, ale to je ve skutečnosti velmi nebezpečné.

Pětibodový pás ochrání vaše dítě i při těžkých nehodách a zároveň mu poskytne pohodlí při jízdě v autě.

Co je konvertibilní autosedačka?

Konvertibilní autosedačka je bezpečnostní zařízení, které lze používat v poloze proti směru jízdy i po směru jízdy. Kvalitní model s vysokým hmotnostním limitem umožní použití tohoto typu dětské sedačky mnohem déle než jiné modely na trhu, protože poskytuje větší flexibilitu v možnostech růstu.

Místo toho, abyste museli kupovat více sedadel, než vaše dítě dosáhne dospělosti, jedna nebo dvě jednotky v hodnotě 100–300 USD by měly stačit, pokud najdete správnou značku/styl.

Navíc se obvykle instalují snadněji než standardní modely, takže rodiče si mohou zachovat zdravý rozum při jízdě s dětmi příliš malými na to, aby seděly!

Zde na krostrade jsme sestavili rozsáhlou zprávu, která pokrývá vše od funkcí, které jsou dnes k dispozici, až po konkrétní doporučení na základě hmotnosti/výšky, která vám pomůže vybrat si pro vaše dítě tu správnou.

Jak poznáte, že vaše dítě přerostlo z dětské autosedačky?

Když vaše dítě vyroste ze své dětské autosedačky, máte dvě možnosti: nadále používat stejnou dětskou autosedačku s větší vložkou na nosítko pro extra podporu a pohodlí.

Nebo si kupte zcela novou autosedačku, jako je tato autosedačka Graco, která se přizpůsobí růstu vašeho dítěte. Tímto způsobem neutratíte žádné peníze, které již byly vynaloženy na původní předmět!

Ušetříte také čas, protože před konečným rozhodnutím nemusíte zkoumat všechny předchozí modely. Pokud se vám však zdá schůdnější pořízení jiného modelu, určitě si nenechte ujít náš článek srovnávající některé oblíbené značky konvertibilních autosedaček zde .

Našli jsme také to, co považujeme za skvělé nabídky na položky s nejvyšším hodnocením níže! Chcete vědět, jak dlouho bude trvat montáž vaší autosedačky? Tento článek je dobrým místem, kde začít.