Co to znamená vyhodit dítě s vodou z koupele? Tipy

Co to znamená vyhodit dítě s vodou z koupele? Tato fráze se často používá k popisu situace, kdy se někdo zbavuje něčeho, co je ještě užitečné, nebo jinými slovy, zbavuje se dobrého se špatným.

Tento výraz pochází ze starého přísloví, které varovalo lidi, aby nevylévali své dítě a vodu do koupele, protože by přišli o obojí.

I když se tato fráze často používá obrazně, lze ji použít i doslovně. Pokud například uklízíte svůj dům a omylem vylijete vodu na podlahu, můžete říct: „Vyhodil jsem i dítě s vodou z koupele.“

To znamená, že jste při rozlití vody přišli o vše, včetně toho, co původně stálo za záchranu. Takže až budete příště stát před těžkým rozhodnutím, pamatujte: nevyhazujte s vaničkou i dítě.

Kolik je pozdě na koupání dítěte?

Obecně platí, že není nejvhodnější doba na koupání miminka. Pokud si však stále nejste jisti správnou denní dobou pro koupání vašeho děťátka, zde je několik tipů, které vám mohou pomoci: Možná jste to už slyšeli, ale je to tak: miminka se ráda koupou v noci, protože se cítí v bezpečí. venku se stmívá.

Chcete-li využít této tendence a vykoupat je později večer nebo brzy ráno – pokračujte! Jen je určitě nenechávejte vzhůru příliš pozdě, aby nenarušily jejich spánkový plán.

Dalším pravidlem je, že studená voda způsobuje ospalost dětí, zatímco teplá voda je může učinit více bdělými (jako káva). Zkuste použít vlažnou vodu (mezi 97 °F a 100 °F) pro dokonalou teplotu.

Nejlepší je nekoupat své dítě příliš často, protože to může vysušit jeho pokožku, což je činí náchylnějšími k plenkové vyrážce a dalším infekcím.

Časté koupání má navíc tendenci znervózňovat nebo podrážděno miminka, protože jsou mezi jednotlivými sezeními neustále vystavována bez velkého odpočinku – to by také mohlo později vést k problémům se spánkem!

Pokud se rozhodnete, že každodenní koupání je pro vaše dítě to pravé, vezměte prosím na vědomí: neexistuje žádná „nejlepší denní doba“, pokud se to sníží, pokud se v noci dostatečně vyspí, což znamená, že by mělo jít spát kolem jedenácté. odpoledne nebo o půlnoci (v závislosti na vašem rozvrhu).

To poslední, co byste chtěli, je, aby vaše dítě onemocnělo z toho, že se koupe příliš často nebo ve špatnou dobu. Kromě toho je důležité nepřehánět věci jako je tato, protože pak nebudou dobře spát a mohou si vypěstovat averzi, která přetrvává celý jejich život!

Obecně řečeno, snažte se dodržet čas koupele jednou za druhý den – to by jim mělo zajistit dostatečný odpočinek mezi jednotlivými sezeními, aby se nikdo nerozčiloval kvůli nedostatku odpočinkových období, během kterých se vše zase uklidní jako obvykle (nebo tak jako tak co nejblíže).

Doufejme, že tyto tipy vám pomohou usnadnit koupání než kdykoli předtím a zároveň vám poskytnou klid, když budete vědět, kdy přijde, pokud bude mít v noci dostatek spánku, což znamená, že by měl jít spát kolem jedenácté hodiny večerní nebo půlnoci (v závislosti na vašem rozvrhu). .

Mohu opustit novorozence, když se sprchuji?

Odpověď na tuto otázku je jednoznačně ano! Je naprosto bezpečné nechat novorozence samotného v koupelně, když se budete sprchovat, pokud dodržíte preventivní opatření.

Zde je několik tipů:

– Ujistěte se, že je místnost dobře větraná a že vaše dítě není příliš blízko k žádnému oknu.

– Mějte své miminko neustále pod dohledem a pravidelně je kontrolujte. Pokud používáte monitor, nechte zvuk zesílený, abyste slyšeli, pokud začnou plakat.

– Nenechávejte své dítě bez dozoru déle než několik minut. Sprchování by mělo trvat jen asi pět minut, takže se nemusíte bát.

Když necháte novorozeně samotné v koupelně, když se budete sprchovat, je to skvělý způsob, jak získat trochu klidu. Jen se ujistěte, že dodržujete tyto bezpečnostní tipy, abyste předešli nehodám.

Můžete se osprchovat s 2měsíčním dítětem?

Sprcha s dítětem je jedním z nejlepších způsobů, jak navázat pouto. Svůj čas ve sprše můžete dokonce využít jako příležitost udělat nějaké věci, když jste u toho.

Dnes chci mluvit o tom, jak často byste měli koupat své novorozeně, a představit vám nový způsob, který by vám mohl usnadnit život, zvláště pokud máte dvojčata!

Jak často bych měl novorozence koupat?

Americká pediatrická akademie (AAP) doporučuje nekoupat kojence, dokud jim pupeční pahýl neodpadne a/nebo se řádně nezahojí, což u většiny dětí obvykle trvá asi dva týdny po narození. Po tomto okamžiku však neexistuje žádné konkrétní pravidlo, kdy a jak často koupat své dítě.

Někteří rodiče i nadále dávají svým dětem houbové koupele až do věku tří měsíců, ale jiní začnou dávat úplné koupele velmi brzy poté, co se pahýl zahojí.

Mohu novorozence koupat ve sprše?

AAP také doporučuje, abyste před koupáním ve vaně umyl všechny části těla vašeho dítěte měkkým hadříkem nebo jemným mýdlem a vodou.

To pomáhá zabránit tomu, aby se mýdlo dostalo do jakýchkoli zbývajících míst na kůži, která se ještě úplně nezahojila, jako je otevřená rána nebo vyrážka, kde by mohlo dráždit další problémy tam dole, místo toho, aby je pěkně vyčistilo, jak by mělo při správné aplikaci ( a ne příliš).

Pokud se koupete pod sprchou, ujistěte se, že teplota vody je pohodlná pro vás i vaše novorozené dítě.