Co napsat do dětské knihy Velká sestra? Nápady

Co napsat do dětské knihy velká sestra? Když se narodí vaše sestra, je tolik věcí, které můžete zachytit v její dětské knížce!

Počínaje oznámením o narození a nemocničními fotografiemi až po první setkání se svým novým sourozencem a vše mezi tím, nezapomeňte zdokumentovat všechny zvláštní okamžiky.

Zde je několik nápadů, jak začít:

-Zapište si své myšlenky a pocity ohledně toho, jak se stát velkou sestrou.

-Zahrňte fotografie, kdy jste se poprvé setkali se svou sestrou, a také jakékoli další milníky, jako je podniknutí prvních společných kroků nebo první výlet.

-Zaznamenávejte vtipné příběhy nebo vzpomínky, které sdílíte se svou sestrou. Jak sestry stárnou, často se navzájem stávají nejlepšími kamarádkami – nezapomeňte zachytit i tyto vzpomínky!

-Přidejte stránky o svých oblíbených společných činnostech, jako je hraní her nebo procházky.

-Zahrňte důležitá data, jako jsou narozeniny, svátky a další zvláštní příležitosti, kdy jste spolu trávili čas.

-Mluv o tom, jak zábavné je být starší sestrou! Pokud se během toho naučíte nějaké ponaučení, zahrňte je také, aby se v této knize mohla v případě potřeby v nadcházejících letech vždy ohlédnout a získat radu.

-Klaďte otázky, které jejímu budoucímu já umožní nahlédnout do toho, kým byla jako dítě – co od života chtěla nejvíc? Jaké byly tehdy její naděje a sny?

Kdo byli její nejlepší přátelé ve škole, než se všichni rozešli? (Tento typ otázek také dává rodičům něco nového pokaždé, když čtou dětskou knížku!

Co by mělo obsahovat dětské album?

* Fotografie kojenců. Fotografie novorozenců jsou jedny z nejcennějších snímků, které pořídíte, takže jich do alba pro miminko nezapomeňte zahrnout hodně!

Nemusíte čekat na profesionální novorozenecké focení; pokud jste během těhotenství nebo po porodu nafotili mnoho uměleckých snímků, mohou se sem dostat i ty. Navíc je dostatečně snadné pořizovat snímky vlastním fotoaparátem telefonu a okamžitě je přidat do knihy.

* Milníky od 0 do 12 měsíců: Dětská prvenství jako úsměv, vzpřímené sezení a plazení jsou milníky, které si zaslouží zvláštní pozornost v každém dětském zápisníku.

Samozřejmě, že tyto akce nemusí být zpočátku příliš fotogenické – ale pokud zachytíte své ratolesti, když si tyto dovednosti začínají osvojovat, bude radost se na to v příštích letech ohlížet.

* Oznámení o narození a informace z nemocnice: Nezapomeňte přiložit kopie oznámení o narození, která jste odeslali (nebo pro ně vytvořte album) a další dokumentaci související s porodem – jako jsou otisky nohou pořízené krátce po narození! Pokud máte nějaké zábavné nebo potěšující příběhy z tohoto období, nezapomeňte je také přidat.

* Popisky a zábavná fakta: Skvělý způsob, jak přizpůsobit album vašeho dítěte, je napsat krátké popisky ke každé fotografii.

Může to být také místo, kde zaznamenáte některé z nezapomenutelnějších okamžiků během prvního roku vašeho dítěte, ať už jde o zábavný fakt o obrázku nebo něco vtipného, ​​co řekli. Například: „Ve dvou měsících se již odrážela, aby stála sama!“

* Fotografie rodiny a přátel: Vaše dítě bude mít během prvních 12 měsíců ve vašem životě spoustu úžasných vztahů s lidmi – ujistěte se, že se to odráží i v dětské knížce!

Všechny fotografie, které pořídíte s prarodiči, sourozenci, kmotry nebo jinými, by měly být umístěny zde; koneckonců ti, kteří pomáhali vychovávat a podporovat vaše dítě, si za to zaslouží určité uznání.

Pokud chcete vyzdvihnout nějaké zvláště výjimečné okamžiky z času stráveného s blízkými (například novou hračku, kterou přinesla teta), může to být také dobré místo k jejich zdokumentování.

* Nejlepší a nejhorší v roce: Každý nový rodič ví, že v prvních dvanácti měsících jsou vzestupy a pády, tak proč nepoužít album pro miminko jako zásuvku pro ventilaci?

Opět platí, že včetně fotek bude užitečné, pokud se později ohlédnete za tím, jaké to bylo, když onemocněla nebo se mu začaly prořezávat zoubky – ale i bez obrázků bude zapisování myšlenek v těchto těžkých časech stále pronikavým dojmem!

Co mám napsat do dětského alba?

Je tolik věcí, které lze napsat do dětského alba! Můžete zachytit milníky, prvenství a každodenní okamžiky vašeho děťátka. Zde je několik nápadů:

– Oznámení o narození dítěte

– Poprvé se koná

– Spánek v různých polohách

– První setkání s rodinou a přáteli

– První úsměv nebo smích

– První kroky a slova

– Oblíbená jídla a hračky

– Nejzábavnější momenty.

Co dáváte do dětské knížky?

Dětskou knížku můžete naplnit fotkami svého dítěte, ale je toho víc. Budete chtít zaznamenávat vzpomínky od narození přes první rok a dále.

Existuje několik věcí, které byste mohli chtít zahrnout do své dětské knihy:

· Oznámení o narození nebo novinové články oznamující příchod vašeho nového balíčku radosti.

· Pramínek vlasů z doby, kdy se narodili; · Příběh kolem jejich výběru jména (pokud existuje)

· Otisky rukou a nohou vtlačené do hlíny při narození

· Jejich výška, váha a délka zaznamenané přesčas na speciálních růstových grafech (můžete si je zakoupit online nebo si je vyrobit sami)

· Snímky byly pořizovány každý měsíc během prvního roku (a poté) s cedulí s uvedením, kolik je jim let

· Rodný list

· Záznamy o imunizaci

· První zub a/nebo pramínek dětských vlasů

· Ručně psaný dopis od vás vašemu dítěti, zachycující vše, co na něm máte rádi, a proč se nemůžete dočkat, až uvidíte, jaká bude jeho budoucnost.