Mám izolovat svůj kurník

Kuře se v přírodě liší od ostatních ptáků. Žijí v člověkem vyrobených koberečcích / přístřešcích, a proto jsou člověkem chráněni. Jejich křídla nejsou pokryta rozsáhlou vrstvou maziva, která je chrání před nízkými teplotami, jinými slovy teplotami pod nulou. Jejich peří není tak dobré a husté, aby je chránilo před zimou.

Majitel musí chránit vaše kuřata před chladným počasím, zejména s ohledem na již známé podnebí v chladném počasí.

Existuje několik způsobů, jak chránit družstvo před chladným počasím a také poskytnout další zdroj tepla a zajistit optimální klimatické podmínky uvnitř družice. Jsou to tyto způsoby:

  • Odstranění průvanu;
  • izolace;
  • Externí vytápění.
  • Jak se dny zkracují, kuřata tráví méně času na útěku a více času na hnízdě a snaží se udržet vnitřní teplo a pohodlí. Pokud nebudou poskytnuty komfortní podmínky, pak by kuře začalo hubnout a snížilo produkci vajec. Tyto dva faktory jsou rozhodující v domácích i komerčních kurníku.

    Odstranění průvanu, izolace a vnějšího topení by však mělo přijít se správným větráním i v těžkých chladných dnech.

    Postupně budeme vysvětlovat výše uvedené metody, abychom udrželi kuře v bezpečí a teple. Jejich úspěch v přežití zimy a porodu vajíček se ukáže být také vaším úspěchem.

    Odstranění průvanu v Coops

    Ponor je pravděpodobně největším nepřítelem pro vaše kuře, protože vytváří největší nepohodlí v kotlících.

    Kuřata dýchají a dodávají vejce do kotníků, které vytvářejí hodně latentního tepla a nakonec hromadí vlhkost.

    Studený průvan postihuje hlavně nejzranitelnější části kuřete, např. Kuřecí hřebeny, zobáky, hrdla a nohy. Průvan spolu s nadměrnou vlhkostí vytváří ledovou krustu a vytlačuje teplý kuklu kolem kuřete. To vše způsobilo pro kuře nejvýznamnější nepohodlí.

    Kuře v noci obvykle okounuje, takže jejich hrdla, nohy a hřebeny jsou vystaveny vlhkosti i průvanu. Způsobuje omrzliny, které jsou pro ptáky velmi škodlivé.

    Průvany se většinou vyskytují v mezerách, nejprve vnitřní a okenní okénka a úpravy stanů na zemi.

    V průběhu let budou plachty opotřebované s určitým poškozením, jako jsou díry, praskliny a fyzický dopad slunečních paprsků a slunečních paprsků. Ty by měly být nejprve prozkoumány. Jamy a praskliny lze snadno zafixovat pomocí speciálních fólií a lepidel.

    To je třeba pečlivě provést někdy v září před chladnými dny a před aplikací izolace na konstrukci.

    Coop ventilace

    Jak vidíte, musíme bojovat proti průvanům a jakékoli nekontrolované ventilaci, pokud jde o průvan.

    I ve velmi chladný den musí být pro kohout zajištěno větrání, aby se odstranila nadměrná vlhkost a přinesl do kohoutku čerstvý vzduch. Za žádných okolností by pouzdro nemělo být těsnou krabicí. Větrání musí být řádně organizováno a řízeno.

    Studený vzduch by neměl procházet ptáky a rušit je. Obvykle je příjem zajištěn ze spodní zóny pěšího ostrova, avšak nad úrovní sněhu, např. Asi 1,5 metru nebo 5 stop nad zemí.

    Výfuk musí být umístěn v horní úrovni konstrukce skříně na opačné stěně.

    Mělo by zajistit boční a přirozené větrání přes skříň.

    Přirozené větrání je funkcí účinku větru a teplotního rozdílu uvnitř i venku. Větrání by mohlo být minimální během noci a zvýšené během dne, když jsou kuřata na útěku.

    Studený a suchý vzduch je pro ptáky vždy prospěšný.

    Kromě toho, pokud teplo vyzařované plynem zajišťuje ohřev, vyžaduje spalovací vzduch a spaliny by se měly odvádět otvory.

    Pokud je slunce venku, musíte zajistit, aby se UV paprsky dostaly do kabiny a uvnitř budovy se hromadilo teplo.

    Správné větrání zajišťuje požadovaný komfort, eliminuje přebytek vlhkosti, dodává spalovací vzduch a odvádí spaliny.

    Izolace Coop

    Jak jste si pravděpodobně uvědomili z jiné kapitoly, izolace je zcela zásadní pro udržení tepla uvnitř krytu. Minimalizuje množství tepla, které by mělo být přidáno do konstrukce.

    Izolace může být snadno instalována z vnitřní strany plachty a podepřena lany nataženými a pevně spojenými s konstrukčními prvky krytu.

    Může to být tuhá pěna R 10, která je levná – asi 6 USD / 4 USD za čtvereční stopu a velmi snadno se instaluje. Izolaci lze chránit membránou; po instalaci a může vám sloužit mnoho let.

    Pokud si nemůžete dovolit skutečnou izolaci, můžete použít lepenku ze zploštělých krabic a membrány.

    Tím zajistíte, že budete mít na zimu zdravé kuře a vejce.

    Zimní povlečení pro Coopse

    Během zimy doporučujeme místo lůžka zvýšit množství podestýlky.

    Nejlepší metodou je nanášení slámy a sena na podlahu v zimě; dalším způsobem je použití písku, protože je snazší se dostat a vyčistit po skončení zimy.

    Odhození další vrstvy slámy / sena pomůže udržet teplotu nahoře a udržovat ptáky v teple. Snížilo by to úroveň vodivosti na podlaze.

    Nemocná vrstva podestýlky nasává vlhkost z vnitřního vzduchu a nakonec se dostane na skládku. Musí se vyměňovat nejméně každé dva týdny; jinak sbírá plísně a plíseň, které jsou pro ptáky škodlivé.

    Dokáže také absorbovat slepičí hovězí maso, emitovat amoniak a vydává žíravé a štiplavé, když se začne rozkládat.

    Nakonec to ovlivní vaši vizi kuřete; jejich oči se spálí, dokud neoslepnou. Ovlivní to dodávku vzduchu.

    Je snadné najít hladinu čpavku v podestýlce, pokud se k ní přiblížíte a zůstanete kolem 5 minut. Pokud jsou vaše oči slzené / plačící, když je koncentrace amoniaku ve vzduchu příliš vysoká, je správné vyměnit podestýlku.

    Topení v Coopse

    V chladném podnebí může být zajištěno určité vytápění v kotlících. Minimální teplota, která by měla být v koši udržována, je asi 5 stupňů. C nebo 40 stupňů. F. Zajistilo by to, aby vaše kuřata byla zdravá, a dodala vajíčka.

    Nemusíte příliš topit. Zvuková izolace, sluneční záření, dlouhé dýchání a světlo by měly přispívat k vytápění budovy.

    Pokud jste tam, můžete budovu vytápět dvakrát denně – brzy ráno a pozdě večer; umožnilo by vám to zajistit, že se nerozhoří.

    Existují dva způsoby, jak můžete zajistit vytápění:

  • elektrické tepelné záření;
  • Záření propan / zemní plyn.
  • Ohřívače by měly být nasměrovány na kuře, aby jim pomohlo roztát jakýkoli mráz a udržovat kuklu.

    Jaký druh tepla si vyberete, je to jediná věc ekonomické analýzy, kterou můžete spustit v závislosti na ceně plynu a elektřiny a zdroji krmiva. Používání plynových ohřívačů z plynového sběrače je nejspolehlivější způsob vytápění, protože byste nikdy nebyli vystaveni výpadkům elektrického proudu, zejména pokud je vaše domácnost mimo síť. V dnešní době by nemělo být nic nákladného.

    Můžete povolit automatické topení spouštěné termostatem. Začíná to, když teplota klesne pod 5 stupňů. C nebo 40 stupňů. F a vypne se při vnitřní teplotě. poklesy se zvýší na 10 stupňů. C až 50 stupňů F.

    Nejlepším topením může být elektrický ohřívač naplněný olejem, tzv. Radiátor. Nesnižuje úroveň vlhkosti, která je v zimě poměrně nízká. Má svůj termostat, který umožňuje zapnutí a vypnutí topení.

    Topení vás může stát kolem 70-80 CAD / 60 USD a má integrovaný termostat a řízení intenzity výkonu od silné po nízkou.