Zvrací veganská strava aterosklerózu?

Roste zájem o to, jak veganská strava zvrací aterosklerózu kvůli různým studiím, které to potvrdily. Již víme, že veganská strava může být zdravá, a proto znát souvislost, jak může zvrátit hlavní příčinu kardiovaskulárních onemocnění, činí zkoušku ještě užitečnější. Kvůli těmto výhodám pro zdraví není překvapením, že více lidí hledá pěstování zeleniny.

Bez ohledu na to, kde se nacházíte v USA, můžete díky skleníku snadno získat celoroční přísun zdravé a čerstvé zeleniny. Zahradnictví rostlin je díky kontrolovanému vnitřnímu prostředí pohodlnější než tradiční pěstování venku. Můžete si také být jistější, že s výrobky, které máte na talíři, se dobře manipuluje z farmy na stůl.

Veganská strava zvrací aterosklerózu: Jaké je to spojení?

Zdravější strava

Studie potvrdily, že veganská nebo rostlinná strava může zvrátit aterosklerózu. Vysvětlení je jednoduché a lze najít souvislost se dvěma faktory. Samotný stav aterosklerózy je spojen s vysokou spotřebou masa, tuků a sacharidů.

Nahrazení těchto jídel a vyvážení zeleninou vás proto vystavuje nižšímu riziku.

Kardiovaskulární ochranné sloučeniny

Druhým faktorem je, že sloučeniny jako polyfenoly a antioxidanty nacházející se v rostlinách chrání vaskulární endoteliální buňky. Přechod na veganskou stravu sníží poškození endoteliálních buněk, které může zvrátit onemocnění koronárních tepen. Ateroskleróza je příčinou ischemické choroby srdeční.

Tyto faktory vysvětlují, jak by veganská strava mohla zvrátit aterosklerózu. Ve studiích datovaných před lety lze najít výhody veganské stravy pro kardiovaskulární systém a jak může zvrátit onemocnění. Existovala dokonce studie, která dospěla k závěru, že dodržování rostlinné stravy může zvrátit onemocnění tepen.

Hlavní stánek s jídlem

Postupem času více studií s vyšším počtem účastníků ukázalo, jak konzumace přísné veganské stravy snižuje příznaky, zatímco výsledky testů ukazují zvrácení srdečních onemocnění. Je však třeba poznamenat, že více než dodržování veganské stravy účastníci omezují také příjem nezdravých potravin. Zdravá výživa a životní styl mohou celkově zpomalit, předcházet a dokonce zvrátit srdeční choroby.

Co je to veganská strava?

Veganská strava je strava zaměřená na konzumaci rostlin při vynechání masa a živočišných produktů. Existují také varianty, jako je lakto-vegetarián, který zahrnuje mléčné výrobky, a lakto-ovo-vegetarián, který obsahuje mléčné výrobky a vejce. Je však nutné zdůraznit výběr zdravé veganské stravy, která vám poskytne vyvážené živiny.

Vitaminy skupiny B a minerály, jako je vápník a železo, jsou základní živiny, které by vám mohly chybět při plánování zdravé veganské stravy. Proto je nejlepší se poradit se svým lékařem, abyste vytvořili vyváženou stravu, která dodá všechny potřebné živiny. Při správném plánování můžete pěstovat rostliny a těžit z různých vitaminů a minerálů, které mohou nabídnout.

Kromě zvrácení aterosklerózy je dodržování rostlinné stravy pro kardiovaskulární systém prospěšné i jinými způsoby. Snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, ischemické choroby srdeční, hypertenze a snižuje hladinu špatného cholesterolu v těle. To je možné, protože nejen vitamíny a minerály, rostliny jsou také bohaté na fytonutrienty, antioxidanty a vlákninu, které jsou dobré pro kardiovaskulární zdraví.

Co způsobuje aterosklerózu?

Ateroskleróza je stav, kdy se uvnitř tepen hromadí plak. Může to způsobit mnoho možných faktorů a ateroskleróza může dokonce začít v raném dětství. Různé příčiny aterosklerózy sahají od návyků, jako je kouření a nedostatek pohybu, nebo vysoký obsah triglyceridů v krvi.

Pokud má člověk vysoký cholesterol nebo vysoký krevní tlak, je také pravděpodobné, že se u něj rozvine ateroskleróza. Tento stav může také způsobit obezita, cukrovka, lupus a artritida. V průběhu času může ateroskleróza vést ke zúžení tepen, mastným usazeninám v krvi a krevním sraženinám.

Jak přirozeně léčit aterosklerózu?

Kromě užívání předepsaných léků a pravidelného cvičení můžete léčit, předcházet nebo zpomalit progresi aterosklerózy změnou stravy a životního stylu. Jak ukazují studie, konzumace ovoce a zeleniny ve větším množství než potravin s vysokým obsahem sodíku, tuků a cukru je prospěšná pro kardiovaskulární zdraví. Když budete mít svůj tunel s různými rostlinami, bude pro vás vždy k dispozici a bude k dispozici veganská strava.

Díky zdravé stravě budete mít také kontrolu nad svou hmotností. Prevence obezity sníží riziko vzniku hypertenze a vysokého cholesterolu, což jsou oba rizikové faktory aterosklerózy.

Závěr

Všichni víme, že zdravá strava hraje významnou roli v našem celkovém zdraví. Věděli jste ale, že veganská strava zvrací aterosklerózu? Nahromadění plaku v tepnách může způsobit další nebezpečná onemocnění, takže musíme zabránit nebo zpomalit progresi tohoto stavu.

Snížení příjmu potravin s vysokým obsahem sodíku, tuků a cukru a jejich nahrazení různými druhy ovoce a zeleniny pomůže kardiovaskulárnímu zdraví. Studie prokázaly, že živiny, které tyto plodiny nabízejí při zachování zdravého životního stylu, mohou skutečně zvrátit aterosklerózu. Pokud si myslíte, že je náročné dodržovat rostlinnou stravu, můžete své rostliny pěstovat v apolytunnel pro celoroční přísun látek, které reverzují aterosklerózu.