Jíst, abyste porazili seznam potravin o nemoci

Frázi „jste to, co jíte“ můžete interpretovat, protože potraviny, které jíme, ovlivňují fungování našeho těla. Pokud chcete vědět, co jíst, abyste porazili nemoci, seznam se skládá z bobulí, citronů, zeleniny, rajčat, fazolí a luštěnin, květáku, křenu, česneku, cibule, zázvoru a šalvěje. Můžete si je vypěstovat sami pomocí skleníku, takže si musíte pořídit pouze mořské plody, hovězí maso, drůbež a mléčné výrobky. I kuře, krůta a králíci si můžete rychle vypěstovat sami.

Bobule

Bobule jsou bohaté na antioxidanty, což z nich dělá vynikající ovoce pro boj s chorobami. Zejména borůvky, brusinky, ostružiny, maliny a jahody jsou vynikající, ale mohou tělu prospět při neutralizaci volných radikálů. Musíme jíst potraviny bohaté na antioxidanty, protože volné radikály mohou způsobit chronická onemocnění, včetně rakoviny.

Bobule mohou být po celý rok drahé a náročné. Svou lahodnou dávku antioxidantů však můžete získat jejich pěstováním sami. Můžete snadno kontrolovat požadavky na teplotu uvnitř skleníku a po celý rok získáte bohatou zásobu těchto plodů bojujících proti rakovině.

Citrony

Další ovoce, které můžete přidat do své stravy, je citron. Toto žluté citrusové ovoce je zdrojem flavonoidů a vitaminu C pro ochranu těla před volnými radikály a zároveň pro posílení imunitního systému. Pití citrusových džusů chrání před nemocemi, jako je cukrovka, ateroskleróza, záněty a endoteliální dysfunkce.

Můžete také použít citron jako přírodní prostředek proti infekcím a chorobám. Užívání citronové šťávy může očistit tělo od toxinů tím, že je diuretikum a podporuje trávení. Můžete jej také zapít vodou, abyste zmírnili stres nebo bolest v krku.

Zelení

Zelení jsou vynikající plodiny, které si můžete sami pěstovat, abyste zajistili, že budete mít vždy přístup k této zelenině plné živin. Jíst tyto zelené listy, od kapusty, špenátu, tmavého salátu a bok choy, doplní vaše tělo antioxidanty, vitamíny a minerály. Chutnou jedlými surovinami v salátech a smoothies, ale jednoduchá praženka vás může povzbudit k tomu, abyste každý týden jedli zeleninu.

Tato zelená listová zelenina je dobrým zdrojem živin od vitamínů C, K, folátu, beta-karotenu, železa, hořčíku, antioxidantů, karotenoidů a fytochemikálií. Všechny tyto živiny mohou snížit riziko rakoviny, onemocnění mozku, cukrovky a také zlepšit naše celkové zdraví. Jsou vynikající při ochraně těla před nemocemi a zajišťují efektivní fungování našich tělesných systémů.

Rajčata

Pokud existuje ovoce, které můžete považovat za ovoce i zeleninu, je to lahodné rajče. Toto chutné jídlo se nejen snadno pěstuje, ale je také univerzální v různých pokrmech. Tímto způsobem zlepšujete chuť svých jídel, ale také pomáháte tělu zůstat zdravým.

Zejména rajčata jsou dobrým zdrojem lykopenu. Tento antioxidant je prospěšný v celém těle z kůže, očí, trávicího systému a působí jako celková ochrana před vznikem rakoviny. Rajčata jsou také bohatá na vitamín C, aby váš imunitní systém fungoval správně proti patogenům.

Fazole a luštěniny

Pokud hledáte náplň, proč nevyměnit sodíkové a chemicky nabité chipsy za fazole a luštěniny. Hrách, čočka, cizrna a fazole jsou plné fytochemikálií, aniž by do těla přidávaly tuky a sodík. Jsou také dobrým zdrojem bílkovin, vlákniny, železa, kyseliny listové a hořčíku,

Konzumace této zeleniny ve skutečnosti sníží riziko vzniku srdečních chorob, rakoviny a cukrovky. Dělají skvělá nízkokalorická jídla a lehké občerstvení, protože dokáží potlačit vaše touhy po nezdravém jídle. Fazole a luštěniny mohou současně snižovat hladinu cholesterolu v krvi a stabilizovat hladinu cukru v krvi, aby se předešlo onemocněním a udržení hmotnosti.

Květák

Druhy rodu Brassica, jako je květák, brokolice a růžičková kapusta, jsou velmi bohaté na fytochemikálie. Tyto sloučeniny hrají roli při zpomalení rychlosti růstu rakovinných buněk, stimulaci imunitního systému a ochraně buněk těla před poškozením. Sacharidy můžete ve své stravě nahradit také květákem.

Květák je dobrým zdrojem cholinu. Tato chemikálie je prospěšná pro různé reakce v těle, včetně reakcí nervového systému a pohybu. Těhotné ženy by také měly jíst potraviny bohaté na cholin, aby zajistily zdravý růst a vývoj dítěte.

Křen

Pikantní kořenová plodina, křen, je také dobrou součástí toho, co jíst, aby porazilo nemoci. Stojí za zmínku, že křen má vlastnosti proti rakovině. Je to zejména dobrý zdroj glukosinolátů a pomáhají tělu zbavit se karcinogenů a zároveň potlačují nádory.

Křen je také zdrojem antioxidantů, jako je sinigrin, které mohou zabránit škodám způsobeným volnými radikály. Současně má křen také baktericidní vlastnosti díky allylisothiokyanátu. To znamená, že tato chutná kořenová plodina může bojovat proti E.coli, Salmonella a H. pylori před napadením těla.

česnek

Potraviny jako česnek, cibule a zázvor se obvykle používají ke zvýšení chuti našich jídel. Jsou to však také zelenina bojující proti chorobám. Například česnek je dobrým zdrojem antioxidantů a může snížit riziko rakoviny a nemocí, jako je Alzheimerova choroba.

Studie také ukázaly, že česnek pomáhá imunitní reakci těla, protože má antivirové a antibakteriální vlastnosti. Fungují tak, že inhibují růst mikrobů, včetně bakterií rezistentních na antibiotika. Česnek se také používá k ochraně těla před kardiovaskulárními chorobami, jako je ateroskleróza.

Cibule

Dalším snadno rostoucím alliem je cibule. Je univerzální pro mnoho jídel, ale také nabízí různé zdravotní výhody. Stejně jako česnek má cibule antivirové vlastnosti. Cibule je konkrétně dobrým zdrojem kvercetinu.

Tento flavonoid hraje roli při ochraně mozku a dokonce při snižování rizika rakoviny. Je také účinný při řízení hladiny cukru v krvi a krevního tlaku, aby se předešlo život ohrožujícím chorobám. A konečně, cibule může zlepšit trávicí zdraví, protože je bohatá na vlákninu.

Zázvor

Zázvor je další kořenová plodina, kterou musíte mít doma. Je užitečný jako přírodní lék na bolest v krku, protože má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Tuto chutnou plodinu můžete také použít k úlevě od nevolnosti a bolesti svalů.

Kromě zázvoru je zázvor také dobrým zdrojem beta-karotenu a kapsaicinu. Beta-karoten je prekurzorem vitaminu A pro udržení zdravé pokožky, očí a imunitního systému. Na druhou stranu kapsaicin pomáhá při metabolismu a podporuje naši imunitní obranu.

Mudrc

Můžete si doma vypěstovat vlastní bylinky, které zvýší vaše zdraví a vaše jídla budou mimořádně chutná. Zdravá bylina, šalvěj, má různé léčivé vlastnosti a je běžným prostředkem k úlevě od kašle, bolestí v krku a nachlazení. Můžete také těžit z antioxidantů této byliny pro posílení imunitního systému.

Studie prokázaly, že šalvěj má dokonce antibakteriální účinky. Můžete použít šalvějovou ústní vodu k neutralizaci orálních bakterií, které mohou způsobit dutiny. Tato chutná a voňavá bylina také prokázala své výsledky při správě hladiny cukru v krvi.

Proč si pěstovat vlastní potraviny pro boj s chorobami?

Na trhu si můžete vždy koupit své vlastní jídlo, ale pěstování těchto plodin ve vlastním skleníku nabízí z dlouhodobého hlediska více výhod. Svou stravu můžete vylepšit, protože bude vždy k dispozici, zbaví vás stresu při zahradničení a zajistí bezpečnou produkci. Další informace o sklenících najdete na Krostrade.com.

Skvělá věc na ovoci a zelenině je, že se snadno pěstují sami. Vyžadují určité znalosti údržby, ale výsledky a výhody převyšují úsilí, které vynaložíte. Pěstování různých variant můžete dokonce použít jako zdroj stálého příjmu se skleníkem.

Vylepšete svoji stravu

Nejlepší způsob, jak zlepšit svůj jídelníček, je zajistit přístup k čerstvému ​​ovoci a zelenině. To bude možné, pouze pokud budete tyto potraviny bojující proti chorobám pěstovat sami ve skleníku. Vnitřní zemědělství vám umožní mít v jídle vždy různé ovoce a zeleninu bez ohledu na roční období, protože můžete kontrolovat podmínky uvnitř.

Existuje také určité potěšení z vědomí, že jste ten, kdo tyto plodiny pěstoval. Ve výsledku budete mít větší motivaci k tomu, abyste si je mohli pochutnat na jídle, protože znáte práci, která tyto zdravé potraviny vyrobila. A nakonec si všimnete, kolik ušetříte na měsíčních nákladech na jídlo, když máte na zahradě vlastní ovoce a zeleninu.

Uvolněte stres

Zahradnictví a fyzické povinnosti při údržbě plodin jsou prospěšné pro fyzické, duševní a emoční zdraví. Zalévání, krmení rostlin, odplevelení, přesazování a všechny tyto činnosti se stávají cvičeními, která vám brání v osvojení sedavého životního stylu. Je to také skvělý způsob, jak získat denní dávku slunečního svitu se skleníkem, který vás stále chrání před UV paprsky.

Pěstování vlastních potravin pro boj s chorobami bude sloužit jako prostředek ke zmírnění stresu pro vaše duševní a emoční zdraví. Existují dokonce studie, že práce na zahradě zvyšuje spokojenost se životem a snižuje depresi a úzkost. Může se také stát vazebnou činností pro vás a vaši rodinu.

Zajistěte bezpečnou produkci

Zelenina a ovoce mohou i nadále představovat určité riziko ve způsobu, jakým jsou chovány a zacházeno s nimi. Než se tyto zdravé potraviny dostanou do vašeho talíře, mohou být na farmě kontaminovány chemikáliemi a pesticidy. Je také možné, že se tyto plodiny nakazí E. coli a Salmonella při špatném zacházení a hygienických postupech.

Když si pěstujete své vlastní potraviny bojující proti chorobám, můžete si být jisti, že to, co jíte, neobsahuje žádné chemické ani mikrobiální kontaminace. Víte, jak se pěstují bez jakýchkoli chemikálií, a můžete si nacvičit hygienu při zacházení s potravinami před konzumací. Jediné, co získáte, jsou tedy zdravotní výhody a nemusíte se obávat nemocí způsobených některými praktikami.

Jaké jsou další potraviny bojující proti chorobám?

Mořské plody, drůbež a mléčné výrobky jsou také potraviny bojující proti chorobám, které musí být součástí stravy. Vedle předchozího ovoce a zeleniny na seznamu je musíte jíst, abyste zlepšili své zdraví. Pamatujte však, že u těchto potravin je rozhodující umírněnost.

Musíte udržovat přehled o tom, co jíte každý den, abyste si udrželi zdravé tělo. To zahrnuje kontrolu, zda konzumujete příliš mnoho nebo málo jídla. A na závěr minimalizujte spotřebu potravin, které jsou zpracované a obsahují velké množství tuků, cukrů a solí.

Mořské plody

Mořské plody jsou dobrým zdrojem omega-3 mastných kyselin a to dělá to, že potraviny jako losos a tuňák mohou snížit riziko srdečních onemocnění. Mořské plody mají také vysoký obsah bílkovin, které pomáhají snižovat ukládání tuků v těle. Některé studie ukázaly, jak může konzumace mořských plodů pomoci chránit mozek také před Alzheimerovou chorobou.

Drůbež

Jíst drůbež jako kuře a krůta vám může pomoci získat železo a zinek. Tyto dva minerály jsou důležité pro imunitní systém a celkové fungování těla. Železo pomáhá s kapacitou červených krvinek přenášet kyslík, zatímco zinek je spojen se správnými pracovními mechanismy v imunitním systému.

Mléčné výrobky

Poslední potravinou, která dělá seznam toho, co jíst, aby porazila nemoci, je mléčné výrobky. Mléčná jídla jako mléko a sýry jsou bohaté na vitamíny a minerály, které posilují imunitní systém a zdraví kostí. Pokud však trpíte intolerancí laktózy, vápník a další živiny můžete získat z ovoce a zeleniny.

Závěr

Můžete jíst, abyste porazili nemoci v kombinaci s pravidelným cvičením. Seznam potravin bojujících proti chorobám se skládá z bobulí, citronů, zeleniny, rajčat, fazolí a luštěnin, květáku, křenu, česneku, cibule, zázvoru a šalvěje. Všechny tyto druhy ovoce a zeleniny se snadno pěstují, takže je vždy možné je zahrnout do svého jídelníčku.

Zároveň se ujistěte, že do jídel dostáváte mořské plody, drůbež a mléčné výrobky. Všechny potraviny v tomto seznamu jsou bohaté na živiny, jako jsou vitamíny, minerály a antioxidanty. Pomáhají při správném fungování procesů v celém těle a zároveň nás chrání před nemocemi.

Celkově naše strava hraje významnou roli v boji a prevenci nemocí. Je snadné být kreativní při jejich zařazování do receptů, takže neexistuje žádná výmluva, abyste upřednostňovali nezdravá jídla. Je také realistické a pohodlnější pěstovat je ve skleníku, aby se zlepšila vaše strava, zmírnil stres a zajistila bezpečná produkce.