Jak přirozeně posílit játra a slinivku

Vaše játra se vztahují k orgánu v těle, který se nachází pod hrudním košem na pravé straně břicha. Stejně jako fotbalový míč i játra pracují na trávení potravy a pomáhají tělu zbavit se nežádoucích toxinů. Jak se člověk pohybuje k posílení jater a slinivky břišní?

Na druhé straně je pankreas umístěn v oblasti břicha. Ve srovnání s játry poskytuje tělním procesům přeměnu přijaté potravy na palivo pro vaše buňky, tkáně a orgány. Je známo, že slinivka břišní pomáhá trávení a také plní regulaci cukru v těle.

Ne každý okamžik by to, co se děje uvnitř těla, mohlo být dokonalé. Bolesti jater a slinivky břišní vás mohou ochromit od toho, abyste si v životě dělali, co chcete. Proto je důležité držet krok a dále se učit nejlepší tipy od odborníků. Patří mezi ně tréninkové návyky, dietní programy a dokonce i budování vlastního skleníku. Jak se apolytunneldiferenuje od zahrady?

Přirozené způsoby posílení jater a slinivky břišní

Pokud se osoba o tyto orgány řádně nestará, může dojít k selhání jater a slinivky břišní. Mezi nejhorší nemoci, které játra mohou přinést, patří onemocnění jater. To má různé druhy, například onemocnění jater od virových příčin, včetně hepatitidy A, hepatitidy B a hepatitidy C.

Příliš mnoho toxinů ze zneužívání drog a alkoholu může také vést tělo k získání onemocnění jater nebo jizev jater známých jako cirhóza. Mezi další onemocnění související s játry patří rakovina jater, Wilsonova choroba a hemochromatóza.

Mezitím tyto výpadky také občas trpí slinivkou břišní. Časté poruchy pankreatu jsou pankreatitida, rakovina pankreatu a cystická fibróza. Příčinou jsou poruchy enzymů a hlen, který může blokovat trubice v pankreatu.

Než se vydáte k lékům a cvičebním programům, které mohou být velmi drahé, existují cenově dostupnější a přirozenější způsoby, jak tyto nemoci léčit a z dlouhodobého hlediska chránit játra a slinivku břišní před jejich vznikem. Nejprve musíte být ve správném rozmezí hmotnosti.

1. Udržujte dobrou váhu

Vaše játra jsou zodpovědná za produkci žluči, aby rozložila vaše tuky, odstranila toxiny a uložila základní vitamíny a minerály. Na druhou stranu je pankreas zodpovědný za produkci enzymů, které štěpí živiny, jako jsou sacharidy, tuky a bílkoviny. Žluč je tekutina produkovaná v játrech a pomáhá při trávení.

Jedním z nejúčinnějších přirozených způsobů péče o slinivku břišní a játra je udržování správné hmotnosti. Jedinci s nadváhou budou mít více tuku v játrech, což vede k zánětu jater. Zahrnují také alkoholické pijáky.

Rovněž bylo řečeno, že lidé trpící obezitou jsou náchylnější k onemocnění pankreatu. Pro lepší funkci slinivky břišní a jater je proto nutné si představit správnou stravu a cvičení.

2. Vyvarujte se škodlivých toxinů

Studie ukázaly, že faktory prostředí, jako je znečištění, mohou zvýšit náchylnost těla k onemocněním pankreatu. Ti, kteří často dojíždějí, mohou být prostřednictvím autobusů, vlaků nebo jiných způsobů dopravy pohlcováni různými toxiny, které ovlivňují jejich celkovou pohodu, včetně slinivky břišní.

Pokud je to možné, držte se dál od těchto znečišťujících látek tím, že budete nosit ochranné pomůcky, budete vždy jíst vyváženou stravu nebo se rozhodnete přejít na jinou kariérní dráhu.

3. Mírný příjem alkoholu

Alkoholické nápoje nejsou pro vaše zdraví úplně špatné. Piva a vína, stejně jako jiné alkoholy, ve skutečnosti poskytují zdraví prospěšné účinky na vaše srdce a tělesné procesy. Je to příliš mnoho nápoje, které může negativně ovlivnit funkci jater a pankreatu.

Boj může být skutečný, ale můžete uspět s umírněným pitím, zvláště pokud vám byly diagnostikovány zdravotní problémy s játry nebo slinivkou břišní. Stejně tak se musíte držet dál od nelegálních drog.

4. Vyberte si přírodní a zdravá jídla přes volně prodejné léky

Nelze říci, že volně prodejné léky neposkytnou úlevu od těchto onemocnění. Vzhledem k rozdílům v jejich postavě se však čerstvé potraviny a přírodní zdroje neustále ukazují jako nejlepší.

U jater můžete mít některou nebo všechny z následujících možností:

 • Čaj
 • Zelenina – brokolice, růžičková kapusta, květák, kel a zelí
 • Kurkuma
 • Citrus
 • Červená řepa
 • Vlašské ořechy
 • česnek
 • Olivový olej

V zájmu zdraví zdraví pankreatu zvažte cokoli z následujícího. Můžete si je také naplánovat ve svém jídelním deníku:

 • Měsíček lékařský nebo měsíček
 • Citrony
 • Kořen lékořice
 • Goldenseal
 • Přeslička
 • Haritaki
 • Oregano
 • česnek

Cvičení v tělocvičně pro regulaci hmotnosti

Kontrola a řízení hmotnosti jsou dva důležité pojmy související s posilováním jater a slinivky břišní. S příliš velkým procentem tuku se tělo pohybuje směrem k nadváze nebo obezitě. Kromě užívání pilulek na hubnutí nebo registrace do programu hubnutí je jedním ze způsobů, jak se můžete řídit, cvičení v posilovně.

Vnitřní fitness

Pokud budete trénovat v interiéru, abyste splnili cíle v oblasti hubnutí, umožní vám to maximalizovat vynalézavost, abyste zjistili, která cvičení povedou k těmto zdravotním výhodám.

S globální pandemií a pravděpodobně silným provozem na silnici lidé raději zůstávají doma a součástí jejich domácích aktivit je i cvičení. Nejlepší cviky na hubnutí bez dojíždění do posilovny jsou mimo jiné dřepy s bočními zdvihy nohou, tlaky, prkna, střídavé výpady vpřed, skoky do podřepu a glutebody s jednou nohou.

Každé cvičení musí mít několik sekund odpočinku, než přejde k dalšímu. Trvá třicet až 60 sekund odpočinku, než dvakrát nebo třikrát znovu projdete rutinu.

Venkovní fitness

Druhou možností je přivést trénink venku. Venku bude váš trénink více vzrušující, prostornější a budete mít svobodu pohybovat se v oblasti, jak posílit játra a slinivku břišní, když trénink venku závisí na odhodlání.

Výzkum ukázal, že vitamin D patří mezi vitamíny potřebné k podpoře jater. Cvičení venku vám poskytne dostatek slunečního světla, které je obohaceno o vitamin. Vitamíny A, E, B12 a železo jsou dalšími nezbytnými vitamíny pro optimální zdraví jater.

Nedostatek vitaminu D může vést k chronickým onemocněním jater a poté k cirhóze a rakovině. Převezměte však také kontrolu a pokud trénujete venku, vyhýbejte se příliš dlouhému pobytu na slunci. Na druhé straně může příliš mnoho vitaminu D způsobit zvýšený obsah vápníku v krvi a špatnou hladinu chuti k jídlu.

Zdravá výživa se skládá z ovoce a zeleniny.

Často jste slyšeli, jak vám starší a vaši rodiče připomínají, že máte jíst ovoce a zeleninu. Příroda musela velmi usilovat o nastolení rovnováhy, když navrhla patro tak, aby milovalo některé ovoce a zeleninu, ale ne příliš mnoho pro ostatní. Je však důležité mít je stále kvůli jejich výhodám.

K dispozici je nejlepší ovoce, zelenina a bylinky pro zdraví slinivky břišní a jater bez dalších okolků.

List artyčoku

List artyčoku, původem z Evropy, Středomoří a Severní Ameriky, obsahuje cynarin, sloučeninu, která stimuluje produkci žluči v játrech. Pomáhá při detoxikačním procesu v těle a pomáhá vylučovat alkohol a jiné chemikálie. Je velmi populární, když obsahuje jaterní pomůcku známou jako Silymarin.

Ostropestřec mariánský

Tato složka se nachází také v naší další bylině, ostropestřeci mariánském. Semena byliny, která jsou skvělá pro opravu jater pro lepší fungování, obsahují Silymarin, který je také antioxidantem, který čistí anatomii toxinů.

Ostropestřec mariánský je nejlepší pro léčbu alkoholické hepatitidy a při léčbě stavů, jako je onemocnění jater a virová hepatitida. Dělají to tak, že dobývají volné radikály blokováním jejich vstupu do jaterních buněk. Kromě toho také pomáhá při produkci glutathionu.

Kořen kurkumy

Kurkuma je bylina, která se podobá kvalitě zázvoru, ale nikdy není zázvor po celou dobu. Má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, které snižují riziko známých onemocnění jater. Bojuje proti toxinům, volným radikálům a škodlivým prvkům. Navíc snižuje riziko diagnózy rakoviny.

<;Gynostemma

Blízká bylina korejského ženšenu, gynostemma, má protizánětlivé vlastnosti, které chrání játra před cirhózou a dalšími souvisejícími chorobami. Také zvyšuje vaši imunitu a podporuje optimální hladinu energie. Stejně tak kousky gynostemmy ve vaší stravě budou také skvělé k revitalizaci procesů ledvin.

Žlutý kořen doku

Žlutý kořen doku čistí játra a zvyšuje imunitu těla. Jelikož působí jako silné diuretikum, tato bylina se běžně přidává do čajů, stimuluje lymfatický systém v těle a zvyšuje rychlost vylučování toxinů. Kořen také reguluje vylučovací systém.

<

Ideálním zdrojem vlákniny je červená řepa, známý detoxikátor a tonikum, bohaté na kyselinu listovou, mangan a draslík. Je také skvělou volbou pro příjem antioxidantů.

<< Zázvor

V neposlední řadě je to zázvor a výzkum odhaluje, jak může zázvor působit na ovlivnění genetického systému k produkci tuku v játrech. Dostatečné ukládání tuku v játrech vás chrání před mastnými chorobami jater. Když játra ukládají příliš mnoho tuku, může se u těla vyvinout fibróza, která může snížit a minimalizovat detoxikaci.

Pěstování ovoce a zeleniny ve skleníku

Přístup k těmto bylinám, ovoci a zelenině se neděje okamžitě. Skutečně je třeba do nich investovat a na místním trhu nemusí být k dispozici každá bylina. Jak posílit játra a slinivku také zahrnuje kreativitu. Jeden dobrý nápad je pěstovat ovoce a zeleninu ve skleníku.

Co je skleník? Je slibným přínosem tam, kde můžete každý den pěstovat širokou škálu zeleniny. I ty nejmenší skleníky mohou zahradníkům a majitelům domů umožnit pěstovat plodiny mimo sezónu a pěstovat různé druhy ovoce a zeleniny.

Pěstujte plodiny, včetně francouzských fazolí, lilků, chilli, paprik, okurek a rajčat, po celé léto. Ve skleníku mohou být také exotické produkty – rostlinné plodiny z tropů, včetně sladkých brambor, okry a melounů. Podzimní rostliny se mohou dostat k lahodným receptům na salát.

Fyzická aktivita a práce ve skleníku

Zahradnictví může být samo o sobě fyzickým tréninkem a domácím povoláním zrozeným z vášně pro pěstování těchto rostlin. Vezme vás ze čtyř rohů vaší kanceláře a zažijete, co v práci nemáte.

Jedná se o univerzální dovednost, která otevírá příležitosti pro každého. Z tohoto důvodu se zahradnictví stane vaším cvičením s nízkým dopadem. Začněte svůj den svěží a připravujte se na pěstování, kopání a plevel, což dělá práci na polytunnele fantastickým způsobem, jak se protáhnout.

Ve skleníku jsou zahradnické techniky, které prověří vaši sílu, včetně zvedání koleček a dalších pochůzek ekvivalentních provádění cvičení s velkým dopadem.

Naučte své děti správnou cestou do zahrady a připraví je na budoucnost. Tato aktivita učí několika dovednostem, včetně odpovědnosti, angažovanosti v práci a péče o životní prostředí. Starší lidé, kteří nacházejí svou vášeň ve sklenících, minimalizovali rizika různých nemocí kvůli fyzické aktivitě v zahradnictví.

Balení

Zabalili jsme to. To bylo několik různých konceptů, že? Ale to je skvělé, protože jsme řešili fyzickou pohodu a správu tunelů, velmi udržitelné postupy, které vás dovedou k vašim zdravotním cílům.

Posílení jater a slinivky břišní závisí na strategiích, zvycích a výherní formuli každého člověka. Nikdy neexistuje velmi solidní a jednotný způsob, jak zlepšit zdraví těchto orgánů, a proto máte svobodu objevovat koncepty a různé aktivity na dosah ruky.

Ideální tvar těla je jeden a čeká na vás více příležitostí, například síla práce s tunelem a zahradničení.