Chřest sbírám poblíž mě

Než se pustíte do chřestového chovu, zeptejte se sami sebe, „je tam chřest sbírání blízko mě?“ Chřest poroste v zónách 3 až 8, hlavně v mírných oblastech, pokud léta nejsou příliš horká a dlouhá. Mít na paměti tyto znalosti vám umožní vybrat část ve vaší oblasti pro pěstování chřestu bez jakýchkoli nevýhod.

Využijte požadavků na optimální růst chřestu a zjistěte, zda je můžete bez problémů poskytnout. Pokud máte omezení, můžete podmínky chřestu splnit pomocí skleníku. Polytunnel kultivace chřestu udrží ideální prostředí pro plodný chřest.

Chřest sklízející se blízko mě: Kde chřest roste?

Pokud žijete v mírném regionu nebo kdekoli v zónách 3 až 8, je pro vás možné pěstovat chřest. Dalším krokem je zajistit, aby ve vaší oblasti nebyly extrémní teploty, zvláště dlouhé a horké léto. Přesněji řečeno, chřestu se daří dobře na začátku jara, kde teploty půdy dosahují nad 50 ° F.

Lze konstatovat, že chřest bude dobře růst v chladných oblastech. Můžete si však také vybrat konkrétní odrůdu, která bude vhodná pro váš region. Například odrůda Guelph Millennium je nejlepší ve velmi chladném podnebí. Vynořuje se pozdě, aby nedošlo k poškození mrazem.

Na druhou stranu odrůdy chřestu Apollo a UC-157 dobře snášejí teplo. Zóny 4 až 6 budou mít nejvíce možností typů, ze kterých si můžete vybrat, takže vaším rozhodujícím faktorem bude, kolik chřestu chcete vyrobit. Odrůdy, které produkují pouze samčí rostliny, budou mít vyšší výnos ve srovnání s rostlinami, které produkují ženský chřest.

Jak vybrat oblast pro pěstování chřestu?

Nyní, když znáte odpověď na otázku „kde se chřest vybírá poblíž mě?“, Je čas vybrat konkrétní web. Chřest je vytrvalá rostlina, což znamená, že plodiny budou po mnoho let využívat stránky, které jste si vybrali. Chřest může produkovat až 30 let, takže místo musí poskytovat optimální podmínky.

Plocha pro vaše plodiny musí být schopna přijímat alespoň 8 hodin slunce denně. Rostliny mohou tolerovat nějaký stín, ale prostor nesmí mít žádné vysoké stromy nebo keře, které by je blokovaly. Půda by měla být zároveň písčitá a dobře odvodněná, aby se zabránilo hnilobě.

Měli byste také připravit oblast a odstranit veškeré plevele, které ovlivní růst chřestu. V případě potřeby upravte pH půdy, dokud není od 6,5 do 6,8. A nakonec dávejte pozor na škůdce na webu.

Kdy zasadit chřest?

Nejlepší období pro pěstování chřestu je brzy na jaře. Máte možnost použít buď semínka, nebo korunky. U prvního je musíte předem namočit a zasít semena uvnitř. Když jsou rostliny vysoké 12 palců, ztuhněte je po dobu jednoho týdne, než je přesadíte ven po posledním jarním mrazu.

Rostliny chřestu dozrají na podzim a můžete si vybrat samčí rostliny pro produktivnější sklizeň. Tyto plodiny pak můžete znovu přesadit na své trvalé místo. Bude však trvat tři roky, než budou rostliny připraveny na sklizeň.

Pokud začínáte s roky starými kořenovými systémy nebo korunami, musíte vykopat příkopy a umístit koruny až do vzdálenosti 2 stop. Zakryjte kořeny a poté obdělávejte plodiny 3 palce půdy. Po dvou týdnech můžete přidat další centimetr půdy, abyste se mohli usadit.

Výsadba chřestu ve skleníku

Omezení v oblastech a podmínkách lze vyřešit pěstováním chřestu ve skleníku. Tímto způsobem můžete zajistit čerstvé a ekologické sklizně každou sezónu. Další informace o sklenících najdete na Krostrade.com, včetně pěstování chřestu v květináčích , pokud vám skutečně chybí prostor pro tyto plodiny.

Ve skleníku můžete použít buď semínka, nebo korunky v obou květináčích a vyvýšených záhonech. Dalším krokem je udržování teploty uvnitř mezi 65 až 85 ° F. Zároveň mějte na paměti, že koruna plodin a kořenový systém mohou dosáhnout až 6 stop v průměru a 15 stop hluboko.

Správa plevelů bude také pohodlnější v apolytunnel, protože můžete rychle sledovat oblast. Na konci zimy svou postel mulčujte kompostem, abyste zabránili růstu plevele. Jakmile přijde pozdní podzim, odstraňte všechny mrtvé kapradiny, abyste se připravili na příští sezónu.

Kdy sklízet chřest

Sklízejte chřest po třech letech, kdy se rostliny usadily. Takto bude koruna plodin dostatečně silná, aby poskytovala nepřetržitou sklizeň po mnoho dalších let. Pokud jde o období sklizně, bude to záviset na vaší oblasti.

Nejlepší čas na sklizeň chřestu je na začátku jara, kde je teplota nižší než 70 ° F. Toto je osvědčený postup, aby se zabránilo škodám z nadcházejícího zmrazení. Můžete sklízet denně každé ráno nebo večer, takže oštěpy jsou vhodné pro skladování.

Trvání sklizně může být dva týdny ve třetím roce, čtyři týdny ve čtvrtém roce a osm týdnů v pátém roce. Můžete si vzít oštěpy, které jsou 9 palců dlouhé, ale mohou být 7 palců dlouhé, jak se počasí ohřívá. Tímto způsobem můžete zabránit tomu, aby se oštěpy staly vláknitými v důsledku prodlouženého zrání.

Sklizeň plodin odlomením oštěpů na úrovni země nebo sekání 2 palce pod úrovní půdy. Rostliny chřestu mohou produkovat po celá desetiletí a jsou ponechány stát přes léto do zimy. Chcete-li, aby vaše sklizeň zůstala čerstvá, naučte se jak chřest skladovat v mrazáku.

Chřest doprovodné rostliny

Pěstování chřestu na polytunnel může být také výhodné, protože je můžete vysadit spolucestujícími rostlinami. Rajčata, byliny a zelenina rostou dobře spolu s chřestem. Společné pěstování rostlin je prospěšným postupem k vytvoření rozmanité zahrady, kde si plodiny navzájem pomáhají prospívat.

Rajčata

Rajčata rostou dobře ve skleníku a jsou skvělými sousedy s chřestem. Solanin v rajčatech odpuzuje chřestové brouky, které poškozují chřestové výhonky a listy. Výměnou chřest chrání kořenový systém rajčat proti háďátkům s kořenovými uzly.

Byliny

Bazalka, petržel, koriandr, kostival a kopr jsou bylinky, které můžete pěstovat vedle chřestu. Pro začátek tyto bylinky udržují na uzdě chřestové brouky, roztoče a mšice. Jejich aroma je také atraktivní pro opylovače, jako jsou včely.

Zelení

Mezi řádky salátu můžete také zasadit zelení, jako je salát a špenát. Přitom může chřest sloužit jako stín pro tyto zelené kvůli jejich výšce. Výsledkem bude také úhlednější zahrada.

Co ne zasadit s chřestem?

Nikdy nepoužívejte brambory, česnek a cibuli jako doprovodné rostliny chřestu. Zatímco společenská výsadba nabízí mnoho výhod, výsadba chřestu s těmito plodinami může způsobit více škody než užitku. Některá zelenina škodí ostatním kvůli škůdcům a účinkům, které přinášejí.

Závěr

Pěstování chřestu je příkladem toho, jak se trpělivost vyplatí kvůli tomu, jak dlouho můžete sklízet. Je však třeba zvážit, „kde se chřest sbírá v mé blízkosti“, aby bylo zajištěno, že plodiny budou dobře růst. Chřestu se daří v mírných oblastech nebo zónách 3 až 8.

Musí být na místě, které je v pískové půdě přijímáno nejméně 8 hodin slunce denně. Pěstování chřestu v apolytunnel vám umožní udržovat optimální požadované teploty na 65 až 85 ° F. Zároveň můžete zaručit, že to, co získáte, jsou čerstvé a zdravé chřestové kopí.